Gıda ve içecekYemek tarifleri

Balık fırında folyo pişmiş

Pişmiş Balık fırında folyo, çok sulu, lezzetli ve faydalı çıkıyor. Bu nedenle, hızlı lezzetli yemekler hazırlamak için kullanabileceğiniz bir kaç basit tarifler önermek istiyorum.

Balık fırında folyo pişmiş

maddeler:

Balık (tercihen büyük) - 1 adet,.

Bitkisel yağ - 50 g;

Tuz, baharatlar

o kabuğu temizlenen değilse iyi bir yer, temiz benim balık, başlatın. o folyo zarar etmemesi için kuyruk kesilmiş olmalıdır. folyo bir parça yırtıp ve ikiye katlanır. her tarafta tuz ile folyo ve sezonu balık koyar, bitkisel yağ dökün, sen tat baharatları da ovmak olabilir. Yağ biraz daha kullanmak arzu edilir. Yağ dışarı akmaz, böylece Şimdi, balık için bir "banyosu" oluştururlar. , Folyo bir parça alın, onlara balık kapak ve "tepsileri" nin kenarları bağlayın. 180 derecelik bir sıcaklıkta en az bir saat fırında. fırında folyo pişmiş Bu balık, bir altın kabuk olsun.

Balık fırında folyo pişmiş sarımsak ile

Bu pişirme yöntemi balık hemen hemen her türlü için uygundur. Bu fileto veya kemiksiz balık kullanmak en iyisidir. Pişirme işlemi oldukça basit ve çok zaman ve çaba gerektirmez. Pişirme Malzemeler:

Balık fileto - 1 kg;

Biberiye - Bir kaç dal;

Sarımsak - Birkaç karanfil;

Zeytin yağı;

Tuz ve karabiber

Bir kapta, sen ezilmiş sarımsak, bağlamanız gerekir zeytinyağı, sonra, biberiye, tuz ve karabiberi hepsini karıştırın. Balık filetosu bir kap konur, küpler halinde kesilmiş ve marine dökün edilmelidir. Şimdi bir süre marine balık bırakın. Bundan sonra geri kalan marine dökün ve sıkıca sarın, ikiye katlanmış folyo üzerinde balık, kayar. Hatta folyo tek bir tabaka halinde sarılabilir temin etmek için. Balık 210 derece ilgili fırında yarım saat olmalıdır Bake.

fırında folyo pişmiş balık, sebze ve ile servis salsa. sarımsak, zeytinyağı, otlar ve limon suyu: Bu sos yapmak için, bir blender aşağıdaki malzemeyi karıştırın gerekir. Böyle balık sosu ile narin ve zarif bir tat. Eğer pikniğe gidiyoruz ek olarak, bu tarifi kullanarak, sadece, aynı zamanda kömür üzerinde, fırında balık pişirebilirsiniz.

fırında pişmiş balık ekşi krema ile tamamen

Bu yemek hazırlamak için polutorakilogrammovuyu pike almak en iyisidir. Ama aynı zamanda mükemmel ve diğer balıktır. maddeler:

Balık - 1,5 kg;

Ekşi krema 600 g;

Limon - 1 adet;.

Bitkisel yağ;

Biber, tuz;

Muscat somun - 2 çay kaşığı

Balıkların Gövde, temizlenmiş gutted ve yıkanmalıdır. Şimdi tuz ve biber ile her tarafta ovalayın. Derin bir fırın kabına koyun ve bitkisel yağ dökün. Bundan sonra, bu kızardı bu sırayla 12 dakika (180 derece) için fırına. Sonra (yakın) Ekmek başka pota balık kayması ve ekşi krema dökün. Kapak ve 150 derece C'de yaklaşık bir saat boyunca pişirilir. Balık hazır olduğunda, bir tabak üzerine koydu ve limon suyu dökün. Balık hazırlanması sırasında oluşturulan sos, bir tepsi içine dökülür ve kalın kadar ısıtılmalıdır. Ardından eklemek hindistan cevizi ve limon kabuğu rendesi. Elde edilen sos balık ile birlikte beslenir.

fırında pişmiş bir bütün balık

Bu tarif, aynı zamanda pike ve diğer balık üretimi için uygundur. maddeler:

Balık (büyük) - 1 kg kadar;

Patates - 6 adet;

Bow - Birkaç parça;

Mayonez - 3 çorba;

Ekşi - 3 çorba;

sirke;

Tuz ve karabiber

Başlamak için, balık hazırlamak. Bunu yapmak için, kuyruk ve paletler, yıkama ayırmak için temizlenmelidir. istenirse bu balık, bir bütün olarak veya parçalar halinde pişirilebilir. Şimdi bir bardak su içinde sirke seyreltmek ve bu çözümde sonra ıslak kağıt havlu birkaç dakika tutun balık gereklidir. Şimdi temizlemek ve doğranmış soğan halkaları ve patates arındırmak ve dilimler halinde kesin. Bundan sonra, balık yağlanmış bir fırın tepsisine, üzerine yayılmış, tuz ve karabiber ile iyice ovalayın. Mayonez ve ekşi krema, karıştırın ve ince doğranmış otlar ekleyin. Elde edilen karışım, balık dökün. Bundan sonra, folyo ile kapatın ve 180 derece C'de bir saat boyunca bir fırın içine koymak. Servisten önce, balık limon suyu zorunda serpin. fırında folyo pişmiş Bu balık, harika bir tatil çanak olacaktır.

Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.