Sanat ve EğlenceMüzik

Lemmy Kilmister, rock grubu Motörhead kurucusu: Biyografi, yaratıcılık

Bizim kahraman ana aracı - gitar. Lemmy Kilmister - İngiliz basçı, vokalist yanı sıra daimi üyesi ve rock grubu Motörhead kurucusu. Sahne görüntü ve ses özel pürüzlülük bu adamı türünde en tanınmış ve simge isimlerinden biri haline getirmiştir. 2010 yılında, müzik endüstrisi kahramanımız haraç ödemeye karar ve Lemmy isimli bir belgesel yarattı. Üç yıldan fazla onun konserler verdi dünyada, farklı yerlerinde yanı sıra, ev gitarist içinde Hollywood'da oluşturuldu vardır.

çocukluk

Lemmy Kilmister Stoke-on-Trent kentinde, İngiltere'de 1945 yılında doğdu. o sadece 3 aylıkken, Hava Kuvvetleri papaz olan babasının kahramanımızı anne boşandı. aile Newcastle-under-Lyme taşındı.

Daha sonra büyükanne ve anne Madeleine'den Stetfordshir gitti. Orada, aile ve yerleşti. oğlan 10 yaşında iken, annesi George Willis karısıydı. Tony ve Patricia - Şimdiden ilk evliliğinden doğan iki çocuğu vardı. Sonra aile Kuzey Galler, Benleh bir çiftliğe gitti ve orada yaşamaya başladı. Bu dönemde, bizim kahraman rock and roll yanı sıra atlar ve kız bir ilgi göstermiştir. O Amlwch bulunan okul, gönderildi. Orada takma ad verildi.

Lisede öğrenimini tamamladıktan sonra Conwy ailesi ile taşındı. O fabrikanın "Hotpoint" çalışmaya başladı. Buna ek olarak, o yerel grupların gitaristi oldu ve sürme çalışması için bir okul katıldı. kahramanımız 17 yaşındayken, bir kız Katie araya geldi. Birlikte o Stockport taşındı ile. Yakında, o ve Kathy bir oğlu vardı. Sean seçildi. Daha sonra evlatlık vermeye karar verdi.

ilk yıllar

Stockport Lemmy Kilmister Rainmakers adlı bir grup katıldı. Daha sonra Motown Tarikatı'nın üyesi oldu. Sürekli yeteneklerini geliştirmek isteyen, 1965 yılında Rockin 'Vickers katıldı. Takım CBS ile sözleşme imzaladı. Daha sonra, grup Avrupa turuna çıktı. O Yugoslavya ziyaret ilk İngiliz takımı, oldu.

Bir grupla dairede Manchester yaşayan müzisyen Tracy ile bir araya geldi. Ona bir oğul doğurdu. O Paul adı verildi. Altı yaşına kadar müzisyen çocuklarının hiçbir rolü eğitiminde almadı.

fazlasını yapmak isteyen, 1967 yılında kahramanımızın Londra'ya gitti. O bir ekip Jimi Hendrix Experience müdürü oldu. O Sam Gopal, kaydedilen Yürüyen Merdiven plakası, hem de tek Horse tarafından 1968 yılında katıldı. Chelsea alışveriş merkezinde kahramanımız Simon King toplantısı vardı sonra, o grubun Opal Kelebek üyesi oldu. Böylece Lemmy Kilmister onun kariyerine başladı. zamanın röportajından alıntılar şu anda fikri üvey babası soyadını almaya ona geldi göstermektedir. Çok zahmetli bir şeydir - pasaport ve diğer bazı belgelerin bir değişiklik olduğuna karar verdi Ancak, o fikre karşı.

Hawkwind

1971 yılında Lemmy Kilmister, uzay rock grubu katıldı. O nahoş böylece kolektif tarzda gelecekteki gelişimi üzerinde büyük bir etkiye sahip, eski üyeler vurulmazl şaşırdı. Teşekkür önceki deneyim, o nedenle genel sürücüyü güçlendirilmesi, ritim gitar olarak bas oynar.

Brayan Taun gerçek bir ağrı konserine gelmesini zorlayarak, çılgınca basçı disiplin sınırlarını tutmak, ve sonra oraya nasıl oynanır kaydetti. o görüntü ve ses enerjisinin bir fırtına getirdi Ancak, çabaları sahnede zaman müzisyen yukarı işe yaradı. Çok uzun yıllar mikrofon yüksek bir benzersiz oyun stili, hem de şarkı "el" Kilmister olmuştur. Bizim kahraman, bant güçlü ve en tanınmış albüm kaydedilir.

bileşiminde değişiklikler ses takımda köklü bir değişikliğe neden oldu. Hawkwind blues rock psychedelia korudu, ancak sürekli sıkılır ve ritmi hızlandırdı. Ancak, grup için bir dönüm noktası Gümüş Makinesi başlıklı tek salım oldu. O üçüncü sırayı aldı çizelgeleri çalışmada 1972'de serbest bırakıldı. single ilk sürümü 13 Şubat'ta kaydedildi. Sonra vokal Robert Calvert üstlendi - Metnin yazarı.

Motörhead

Kuşkusuz, Lemmy Kilmister tarafından oluşturulan ana grup, - "Motörhead". Hepsi bizim kahraman Hawkwind çıkartılmamış gerçeği ile başladı. o madde bağımlılığı denilen sebep. Sonuç olarak, kendi grubunu kurmaya karar verdik. İlk olarak, o bir şekilde tercüme edilebilir Piç, onu aramak istedim "piç." Ancak, yönetici aynı adla takım neredeyse Pops Top çağrılır olduğunu belirterek, müzisyen konuştuk.

Sonra bizim kahraman o Hawkwind ithafen son şarkının adına göre seçeneği Motörhead, seçti. argo terimi başka sürümüne göre, "bisikletçinin" anlamına - amfetamin. Belirtilen daha estetik için kelime müzisyen mektup umlaut tarafından desteklenmiş "o", içinden yazmaya karar verdi. Kahramanımız radikal müziğin tarzını değiştirdi. gitarist Bu takım ile o dünya çapında tanındı. O hard rock simgelerinden biri haline geldi.

En popüler grubu Maça plaka Ace altın statüsünü almış ve İngiliz listelerinde çerçevesinde dördüncü sırayı aldı 1980 yılında ulaştı. Buna ek olarak, til Hammersmith canlı albüm Hayır Uyku' yayımlanmasından sonra sadece beş gün sonra birinci oldu. Bu eserler zamanlarının büyük İngiliz hard rock gruplarından biri olarak proje Motörhead itibar için güvenli.

Diskografi

1977 yılında Lemmy Kilmister birlikte bir grup ile Motörhead kendinden başlıklı albüm kaydetti. Parole bombacı ve üzerinde Overkill,: 1979 yılında rekor yarattı. 1980 yılında Maça albüm Ace kaydedildi. 1981 çalışmasında No Sleep Til Hammersmith yayımlandı. 1982 yılında, o Demir Yumruk yayınlandı. 1983 yılında, biz albümü Another Perfect Day üzerinde çalışıyoruz. 1984 yılında No Remorse plaka kaydedildi.

ölüm

2015 yılında 28 Aralık Lemmy Kilmister vefat etti. Cenazesi trajik olaylardan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Ölüm, bir video oyunu için Los Angeles'ta evinde müzisyen geçti. O 70 yaşındaydı. yola nedeni kanserinin agresif biçimiydi. O ölümünden önce sadece 2 gün içinde müzisyen teşhisi kondu. Daha sonra prostat kanseri olduğu ortaya çıktı.

Motörhead bizim kahraman davulcusu Mikki Di ölümünden bir gün sonra çürüme anlattı. O Lemmy özünde olduğu gibi takımın tarihinin bitmiş kaydetti. Ancak, çalışma grubu anılar ve birçok insanın kalplerinde var olmaya devam edecektir. Bizim kahraman Meslektaş artık konserler verecek itiraf etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.