ÇirkinlikInşaat

Bahçe fırını nasıl yapılır

Özel bir evin veya sadık bir evin ana özelliklerinden biri ocak veya mangaldır. Doğada rekreasyon daha rahat ve rahat bir hale getirir ve aynı zamanda sitenin romantizmi ve bir çeşit uyum içinde görünmesini sağlar. Bahçe sobası gibi bir cihazın yakınında iyi bir şirkette oturmak, en sevdiğiniz yemekleri pişirmek ve çeşitli içecekler içmek her zaman güzel. Bu nedenle, henüz böyle bir barbekü inşa etmeyen veya satın almayan özel ev ve villaların sahipleri, üretim sorunu ile ilgileniyorlar.

Başlangıç olarak, bahçe fırını-barbeküsünün bulunacağı yeri seçmeniz gerekir. Yanıcı nesneler ve yapıların yakınında olmamalıdır. Ayrıca, duman oluşumunu olumsuz yönde etkileyebileceği ve kurutulmasına neden olabileceğinden, ayakta duran birkaç ağaçtan kaçınılmalıdır. Bu durumda, alanın yalnızca fırının değil, aynı zamanda ahşap papelin de bulunduğu tüm alana yetecek kadar büyük olması gerekir.

Sonra, kurulum sitesini hazırlayın. Her zamanki bahçe fırını kendi elleriyle barbekü tuğladan yapıldığı için bunun temelinin uygun olması gerekir. Gelecekteki cihazın herhangi bir havada ve mevsimde dengeli, güvenilir bir tabana sahip olması, temel biçiminde betonla yapılabilir.

Ayrıca bir imalat materyalinde tanımlanması gereklidir. Genellikle, dış işler için, kaplama tuğlası kullanılır. Görünümü iyi ve çeşitli iklim koşullarına iyi tolere eder. Fırının doğrudan ateşe veya yüksek sıcaklıklara maruz kalan tüm parçaları refrakter tuğlalarla döşenir. Aynı zamanda, bağımsız bir bahçe fırını olarak çalışabilecek bir fırın biçiminde prefabrik üniteler kullansalar bile, yanmaya karşı dayanıklı özel materyal ile kaplanırlar.

Bacaya özel dikkat gösterilmelidir. Yanlış yerleştirilmesi, cihazın tümünün kötü çalışmasına veya siteden duman çıkmasına neden olabilir. Ayrıca, bahçe fırınının hemen hemen sokakta bulunduğu gerçeğini hesaba katmak gerekir; bu da, onu yağıştan korumak için gerekli olduğu anlamına gelir . Bunu yapmak için, cihazın tamamında küçük bir siper veya çatı bulunur ve baca üzerinde özel bir "mantar" bulunur. Kış döneminde soba muhafaza edilmeye değer ve bu nedenle fırını nemlendirici ve aşırı nemden koruyan özel panjur ve kapakların yapılması gerekiyor.

Genellikle bahçe fırını sıcak mevsiminde çalışır. Bu nedenle, yapımı için, hazır metal takımları kullanmak en iyisidir, çünkü en yüksek kalitede refrakter tuğla bile yüksek neme ve donmaya çok az tolerans gösterir. Buna ek olarak, bu koşullar fırınların imalatında kullanılan kili olumsuz bir şekilde etkiler, bu yüzden özel çimento ve yanmaz izolasyon malzemeleri kullanmak en iyisidir.

Bazı bahçe mobilyaları dövme demirden yapılmış dekoratif unsurlarla dekore edilmiştir. Pas oluşumunu önlemek için özel astarlar ve boya ile muamele edilmelidir. Bu, fırın ile doğrudan temas eden fırınlar hariç olmak üzere fırının diğer tüm metal elementleri için geçerlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.