ÇirkinlikInşaat

Ahşap kaplama kapıları: ne olduğunu ve nasıl hakkını seçmek ne?

Ev konfor - Bu herkes istiyor budur. Aynı zamanda iç kapıları mümkün sıcak tutmak için sadece yapmak değil, aynı zamanda bir güvenlik duygusu, kendi alanı izolasyonunu verir. onların seçimi çok sorumlu tedavi edilmelidir nedeni budur. Zaten yapı malzemelerinin piyasaya uzun süredir özel bir yer kaplamalı kapılar işgal eder. Bunu, özellikle seçimi ve bakımı ne, üzerinde öğreneceksiniz.

Bir kaplama nedir?

Sunulan malzeme ince bir ahşap tabaka başka bir şey değildir. Yani, öyle - doğal. Bunlar çeşitli şekillerde olsun:, günlükleri testereyle soyma veya dilimleme. Bu durumda, hemen hemen her ağaç türleri işlenecek uyuyor. Doğal olarak, kaplama daha iyi, daha o mal olacak.

materyal takdim doku ve desen farklı türleri vardır. Bir kaplamalı kapı (ne olduğunu, aşağıda düşünün) isterseniz, o zaman dikkatinizi seçenekler ve doku ve desen bir sürü sunulacak ve hatta renk.

kaplama türleri

Malzemenin maliyeti kendi türüne bağlıdır unutulmamalıdır. kaplama birkaç türü vardır:

- Dilimlenmiş. Bu ince zımpara kereste kaldırılır özel makineler, üretilir. Tüm bu iş parçası içinden geçmesi gereken , elektrik düzlem boyunca.

- Kes. Çok iyi gücüne sahip gibi, en pahalı olarak kabul edilir. Her bir lamel nedenle ince şeritler halinde günlükleri testere vasıtasıyla elde edilmiştir.

- Döner. Bu durumda, makinenin günlük yatay bir düzlemde döner. aynı zamanda düzlemsel bıçak sabit kalır.

Ahşap kaplama kapıları (ne, bunu tahmin) doğal olmayan malzemeler veya yerine geçen kullanılarak yapılabilir. En yaygın ekoshpon olduğunu. Birçok katman içeren, plastikten yapılır. Bir ağaç yapısı simüle edebiliyor. Buna ek olarak, bu malzeme mekanik strese (hasar) için güzel bir görünüm ve direncini korumak için yeterince uzun olabilir. Yeniden İnşa kaplama doğal bir üründür. Bu soyulmuş malzemeden yapılmaktadır. Ancak, ahşap belli doku imkansızdır onun içinde görmek. sentetik ürünü olarak kabul edilir laminat ya da yoktur.

Bu tür malzemeler düşük maliyetli, ama her zaman değil, onlar maddi doğal kaplama için daha elverişli bulunmaktadır.

malzeme faydaları

Ahşap kaplama kapıları bu tür avantajlara sahip (ne, bulmak mümkün olmuştur):

1. yapının küçük kütlesi. Bu kullanımları, takma ya da değiştirme kolaylaştırır.

2. Düşük nem emilimi, onların şekil, çözgü kaybetmez böylece. Böyle yapılar Hatta hamam uygulayın.

3 İyi dayanıklılık. İç shponiruemye kapı yumuşak ağaç türleri öncelikle imal gerçeğine rağmen, mükemmel mekanik şoklara ya da basınca dayanabilir.

4. Uygun. Bu kaplama kapıları özel yapım çok popüler olduğu için öyle.

Ancak, bu tür tasarımlar her derde deva olarak kabul edilemez. Sonuçta, onlar da hep size uygun olmayabilir.

ürün kusurları

Şimdi inşaat dezavantajları göz önünde bulundurun:

- yetersizlik montaj ve ürün bileşenleri kalitesini doğrulamak için. Yani sen kaplama altında satıldığını tam olarak ne bilemez vardır. Düşük kaliteli kaplamalı kapılar hızla şekillerini kaybeder ve çökmeye.

- bir dizi yapılmış yapılar ile karşılaştırıldığında daha düşük bir mukavemet.

- Doğal bir malzeme, gerçek masif ahşap gibi iyi bakmak olmaz - kaplama rağmen.

- Böyle bir tasarım sipariş üzerine yapmak izin vermez Eşleştirme kalıpları.

kaplama ile kaplı kutunun, kalbine gerçek ahşap değil, sunta ise bu dezavantajlar, bu kadar önemli değildir. Bu nedenle, kaplama iç kapılar seçerek son derece dikkatli olmak gerekir.

Bir nedir lamine kapı?

Bu tür tasarımlar genellikle mağazalarda bulunabilir. Bu kumaş, bu içi boş olması ile karakterize edilir. Yüzey kapı sunum kaplı laminasyon filmi vermek. Bu doğal bir görünüm görünürlük yaratmak için yardımcı olur. Bu tasarımlar genellikle tek sesli bulunmaktadır.

Doğal olarak, sunulan ürünler bazı avantajları ve satın alma yapmadan önce dikkate almak önemlidir dezavantajlara sahiptir. Aksi takdirde, para atmak ve karşılığında çok düşük kaliteli olanı elde edebilirsiniz.

laminatının avantajları, bu kaplama farklıdır

nihai yapıya çağrılabilir malzeme kolaylığı avantajları arasında, direnç nem. bu kapılar hemen hemen her zaman düz olmasına rağmen, bunları kendiniz dekore edebilirsiniz. Buna ek olarak, temizlemek için çok daha kolaydır.

Kaplanmış veya lamine - Birçok alıcı kapı daha ne olduğu konusunda sorun. basit bir cevabı yoktur. İşte bu yapıların ve en iyi sizi tatmin olanlar nitelikleri arayışlarında arasındaki farkları dikkate alınması gerekmektedir.

Örneğin, laminat maliyetli kaplama daha düşüktür. Sen hiçbir şekilde yıkayabilirsiniz. Ancak iç kapılar desen ve dokuları çok daha büyük bir aralığı vardır shponiruemye. ikincisi daha dayanıklıdır. Hasar ve yontma Buna ek olarak, katmanlı bir yapı, pratikte tamir edilemez. kaplama ürünleri montaj yeterince güçlü ise, tasarımın ikinci tip kolaylıkla büyük bir yük etkisi altında çökebilir.

ürünlerin sunulan çeşit kaliteli yapılırsa, her ikisi de güvenilir ve dayanıklı olacaktır. Aksi takdirde, bir laminat yapı gücü aşağı olmasıdır. Her durumda, kaplama olarak - bu her evde açığız doğal, çevre dostu bir malzemedir.

Nasıl doğru ürünü seçmek için?

Bu soru sadece evinizin konforunu belirleyen değil, aynı zamanda maliyet tasarrufu. İç kaplamalı kapılar bu kriterler rehberlik, satın olmalıdır:

Yüzeyin dokusu dikkat 1.. Kapıların çeşitli uygulamaları bu tekrarlanırsa, tür bir yapı, doğal olmayan bir kaplama kaplanır mümkündür.

Kumaş uçları 2. dikim kalite kaplama. sen çivi alabilirsiniz, o zaman, büyük olasılıkla, bu ürünün yüksek kalitede değildir.

3. yüzeyin bütünlüğü. O herhangi bir hasar, çizik ve çatlaklar bulunmamalıdır.

4. farklı bir koku olmamalıdır kapı katlayın "kimya." O hemen ertesi gün aşındırmak vermedi.

vernik 5. kalitesi. Madde yüzeyini kaplayan tek biçimli bir film olmalıdır.

İyi kaplamalı kapılar sadece lekesiz bir itibar ve iyi değerlendirmeleri ile mağazada satın alınabilir. Piyasada olan veya olmayan sertifikalı satış noktalarında böyle bir tasarım almayın.

bakım Özellikleri

Ne olursa olsun ürün tarafından temsil edilebilir ne kadar pahalı ve güzel, bu korunmalıdır. Uygun bakım kapının ömrünü arttıracaktır. Bu kurallar inşaat kullanımını takip edin:

- Hasat sırasında boya zarar verebilecek herhangi bir deterjan, kaçınmaya deneyin.

- Kapıyı kurmadan önce oda sıcaklığına uyum, bu nedenle montajdan önce son 7 gün içinde evde yerleştirmek en iyisidir gerekir.

- küçük çizikler şeffaf veya renkli cila ve balmumu mobilya cilaları ile tamir edilebilir vardı.

- Eğer tuval boyamak istiyorsanız, yani prosedüre hazırlanmak için gerekli olan tüm darbe, çentik veya başka hasar daima astarlanmalıdır.

Gördüğünüz gibi, hemen hemen her zaman olumlu yorumlar olan kaplama kapılar, senin iç süslemeleri, evin konfor yaratmak için yardımcı olacaktır. Doğal olarak, onlar kurmak ve yapının periyodik bakımlarının yapılması hakkına seçmelisiniz. Bu kapıların kullanımı tüm kurallarına tabi birden fazla on yıl sürecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.