Bağımsız girişimci - Bu nedir? Bireysel girişimcinin Hak ve yükümlülükler

Bağımsız girişimci her vatandaş haline gelebilir. Kayıt andan itibaren sadece fırsat ve haklar değil, aynı zamanda belirli görevleri görünür. Bir girişimci olunur? ne görevleri yapılacak - Tüm bu makalenin sonraki bölümlerinde açıklanmıştır.

genel tanımı

Bireysel girişimci - hukuk, olmadan lider girişimci faaliyetlere göre tescil doğal kişi bir tüzel kişiliğin oluşturulması. vatandaş resmen özel girişimci ve sadece devlet kurumlarında tescil tamamlanmasından sonra bu statüde çalıştırılabilir.

Böylece, herhangi bir kişi girişimci haline gelebilir ve ticari faaliyetlerde. Bu resmi ikametgahında bir kayıt yapmak için yeterli. Bu durumda, bir ofis için gerekli değildir.

SP işlerini düzenleyen yasalara göre çalışır. Ama aynı zamanda tüzel kişilerin tanınan diğer haklara çoğu için geçerlidir.

Bireysel girişimciler bireysel düzenlemeler kendileri için oluşturulan durumlar dışında, tüzel kişilerin faaliyetlerini gösteren, Rusya Federasyonu Medeni Kanunu kurallarına uymak zorundadırlar.

IP kayıt olma

Kayıt bireysel girişimcinin çeşitli adımlardan oluşur:

Kayıt için 1. Hazırlık - bu aşamada doğru bir, OKVED altında faaliyet türlerini belirlemek gerekli vergi türünü seçin ve ücret ödemek gerekiyor.

gazetelerin 2. Koleksiyonu. Bir girişimci tescili için, aşağıdaki belgeleri hazırlamak gerekir:

  • pasaport;
  • Pasaport ve KDV numaradan sicil örneği;
  • ücretinin ödeme makbuzu;
  • iki kopya halinde IP belirli numunenin tescil başvurusu (dokümanlar posta ile gönderilir, onlar noter tarafından tasdik edilmelidir);
  • Basitleştirilmiş vergi sisteminin uygulamaya dikkat edin.

kayıt yetkilisine belgelerin 3. Teslim. Buna karşılık, örgüt gerekli belgelerin bir makbuz ve vergi hizmetinin özel işareti ile basitleştirilmiş vergi sisteminin uygulanmasına ilişkin bir bildiri kayıt kişiyi vermelidir.

belgelerin 4. hazırlanması. kayıt otoritesi OGRN numarasını içeren bir girişimcinin devlet tescil belgesi verecek TIN atama ve EGRIP bir özü belgelemek zorundadır.

Zorunlu Sağlık Sigortası Fonu ve Emeklilik Fonu bireysel girişimcinin 5. Kayıt. Vergi Müfettişliği kendisi PF yeni IP sicil kaydı hakkında bilgi gönderir.

IP hakları

yasanın yetki faaliyetlerin 1. Seçimi.

işçileri işe 2. hakkı. Mevzuat bireysel girişimcinin devlet çalıştırılabilir çalışan sayısını belirler.

3. Bireysel işadamı - kendi faaliyetlerini çalıştırır ve sonuçları sorumlu bir işadamı.

4. özgürlüğü seçmek ortakları ve eşya. girişimci kendini onun iş geliştirmek alacağı pazar segmenti tanımlar.

Mal ve hizmetlerin değerinin kendi kaderini tayin 5. Sağ. Ancak, ürünlerin nihai fiyatı diğer girişimcilerin önemli ölçüde daha düşük olmamalıdır.

6. SP çalışanlarına ödeme nasıl ve ne kadar karar verir.

7. girişimci keyfi kar imha etme hakkına sahiptir.

8. SP davacı ve davalı olarak mahkemeye hakkına sahiptir.

görevleri

Bağımsız girişimci - Belirli sorumlulukları vardır ticari bir faaliyetin, konusudur. yani:

1. Tüm PI'lerin yürürlükteki mevzuat normlarına uyması gerekir. Girişimci vergisi, emeklilik bilmeli ve antitröst hukukunun diğer tür yasal ve açık aktiviteyi yürütmek için.

2. Tüm nakit işlemler belgelenir. Bu belgeler şunlardır iş sözleşmesi, vb malların tedariki için sözleşme,

lisanslı uygulanması için 3. iş türleri bir hükümet izni almalıdır girişimci - sertifika, patent veya lisans.

4. Tek bir girişimci tarafından istihdam edilmektedir Bütün çalışanlar, resmi yapıya kavuşturulmalıdır. Yani, IP belirli faaliyetleri veya diğer anlaşmaların performansı için bir kişinin bir iş sözleşmesi, sözleşme ile sona eriyor. evrak operatörü Sağlık Sigortası Fonu, Emeklilik Fonu ve Sosyal Sigorta Fonu için gerekli katkılar yapmak için gerekli sonra.

SP faaliyetleri çevreye zarar 5., o olumsuz etkilerini azaltmak için önlemler yürütmek zorundadır. Bir işadamı kendi başlarına bu sorunu çözemezseniz, o çevre servisine başvurmak gerekir.

6. girişimci devlet hazineye vergi ödemek zorundadır.

7. Tek bir girişimci - her zaman alıcının haklarına riayet edilmelidir piyasa ilişkilerinin bir katılımcı. şikayeti kabul etmeyecektir tüketici, haklarını korumak için kuruluşlar vardır.

vergi dairesi, fon ve diğer kurumları - ne olursa olsun nedenleri IP verilerini (isim, ikametgâh veya mesken, etkinlik türü yerini) değişmiştir ise 8. o ilgili makamlara bildirmekle yükümlüdür.

ruhsat verme

Bireysel girişimcinin Faaliyetleri kesinlikle özel kuruluşlar tarafından kontrol edilir. Onlar vergi ve işadamı gerekli katkıların ödenmesini sadece izler. SP meşruiyetini ve iş belirli türde yapma izni kullanılabilirliğini kontrol kuruluşlar vardır.

mevzuata göre, lisanslı için etkinlikler vb deniz, demiryolu ve hava taşıma araçları ile ilaç, yolcu taşımacılığı ve eşya dahil Buna ek olarak, IP böyle gelişmesi ve askeri ürünlerin, üretim ve ilaçlar, zehirli maddeler, alkol satışı satışı gibi işletmelerin kapalı türleri, meşgul edilemez. Ayrıca, girişimci sigorta, bankacılık, turizm aktiviteleri, havai fişek üretimi, mühimmat, imalat ve askeri uçakların tamir girişme hakkı yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.