SağlıkTakviyeler ve Vitaminler

B8 - Vitamin hapları ve sadece: kullanımı kabul için endikasyonları, ilaçların yorumu

B vitamini herkesin dilinde genellikle. Nöroloji genellikle Osteokondrozis ve sinir sisteminin çeşitli hastalıklarla B6 grubu, B12 reçete edilir. Ama ne bir V8 biliyor musunuz? Vitamin, insan vücudu için en önemli maddelerden bazıları tamamlayan 1848 yılında açılmıştır. Çok az insan biliyorum, ama bunun o şimdi hemen tüm sakinleştiriciler ve uyku hapları bir parçasıdır. Onun sayesinde, insanlar neyi uykusuzluk unutur.

genel açıklama

Gibi bilimsel B8 aradı? Bu vitamin inositol olarak da bilinir. Bu aslında bir olan vitamin benzeri bir maddedir, sinir - - Hücre öncelikle gözyaşı ve en önemlisi de odaklanmıştır. Madde glikoz biçiminde eden vücuda girer ve bundan sonra da nihai ürünün sentezlenir. Bu beden B8 kendini üretebilmektedir vardır. Vitamin böylece yararlı özellikleri bir numarası vardır ve normal vücut işleyişi için gereklidir. Ancak, bu gıda ile birlikte bu malzemenin kabul için gerekliliğini ortadan kaldırmaz.

Bilim adamları deney hayvanları V8 kaynaklı ürünlerin mahrum edildiği deneyler yaptılar. Vitamin engelledi ve yapay. Böylece büyüme ve gelişme bırakma yanı sıra kellik kadar aktif saç dökülmesi yoktu. Bu semptomların diyet geri yüklerken tamamen gitti. uzun saç dökülmesi hariç diyet sürdürmek için, çok sayıda bozuklukları, uzuv spazmları, ve vizyon tam kaybı vardı.

izonitola eksikliği belirtileri

Modern dünyada Güç daha kıt hale geliyor ... sen şaşırdın mı? Hiçbir şey! Çoğu zaman, ürünler, lezzetli ve iyi kokulu, yağ ve karbonhidrat başka bir şey içermezler. Bugün bir vitamin B8 tablet olduğundan Ancak, sorun, çözüldü. Bu maddenin günlük yetişkin yeterince 1 g 'de, en fazla tanımlanmamıştır. Mükemmel o ve bu ailenin diğer üyeleri, asimile.

Yetersiz izonitola gözlenen uykusuzluk ve aşırı sinirlilik varsa, insanlar sık kabızlık muzdarip olmaya başlar. Alopesi ve cilt hastalıkları, çocuklarda bodurluk - hepsi bu elemanın eksikliği parlak işaretler olabilir. Bu durumda, yardımcı olabilecek B8 vitamini tabletleri. Bu vitaminin eksikliği gıda ile vücudumuzda girer yararsız bütün grup B, yapabilir: Bu arada, son zamanlarda, bilim adamları bir heyecan verici bir keşif yaptık.

Neden bu vitaminin eksikliği olabilir? Ürün kaynakları genellikle yeterlidir bizim masada izonitola ama alkol, kafein ve nikotin onların sağlığını izlemek için tavsiye edilir, böylece insan vücudunda onu yok edebilir ve bu maddeleri kötüye kullanmayın.

günlük kaynaklar

Aslında, önümüzde vitamini açısından zengin gıdalar bulmak, zor değildir. Başlangıçta karaciğer ve maya kaynağı olarak kabul edildi. Bu eleman meyve ve çilek, et ve süt ürünlerinde bulunduktan sonra. Yani sağlıklı beslenmenin ilkelerine bağlı kalarak, kolayca gereken bütün unsurları elde edebilirsiniz. Vitamini B8 yeterince büyük bir miktarda çeşitli hububat bulunur. Mercimek, pirinç kepeği, buğday tohumu, yulaf ezmesi ve arpa kabuğu çıkarılmış, bezelye, kavrulmuş fıstık - inositol hepsi mükemmel kaynaklar. Böyle greyfurt ve portakal gibi turunçgiller unutmayın.

yararlı etkisi

Ne tabletlerdeki vücut vitamini B8 verir? Talimat bu elemanın normal miktarda muhafaza sinir uyarılarının normal iletimini sağlayan söylüyor. inositol yeterli, sağlıklı karaciğer ve cilt ve saç kalırsan. Ancak hepsi bu değil. B8 damar duvarında kolesterol çözünmesini kolaylaştırır ve gevrekleşmemesi kaydeder. Mide ve bağırsak motor aktivitesini sağlanan onun sayesinde oldu. O, dolayısıyla tüm vücut üzerinde sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi vardır.

Birtakım hastalıkların inositol, iç organlar üzerinde çok faydalı bir etkiye sahiptir. Örneğin, kötü huylu tümörlerin gelişimini engeller. Tabii ki, bu tüm hastalıklar için her derde deva değil, tam ve vitaminler açısından zengin diyet, sana güç ve enerji verir en zor dönemde bağışıklık sistemini desteklemek için, pek çok hastalığa karşı korumak için mümkün olduğu.

Güncel ilaçlar

vitamin B, günümüzde bir çok farklı bir kombinasyonunu içeren, ancak her bir bileşimde mevcut S8 vitamini kompleksler. Bu nedenle bugün sadece ikisi yararlı element içeren kompleksler, hakkında bilgi toplamak için çalışacağız. En önemlisi (genellikle ABD'de üretilen) diyet takviyeleri arasında, sen B8 vitamini tabletleri bulabilirsiniz. isimleri farklı olabilir, ama çoğunlukla ambalaj "Biotin" veya "Biotin +" görünür olabilir. maliyet bileşimine bağlıdır ve aynı zamanda geniş çapta değişebilir, ancak ortalama 1-2000. Rublesi olup. Farklı markalar vitamini B8 amacını vurgulayarak, diğer adları kullanabilirsiniz. Örneğin, "Sağlıklı saçlar ve tırnaklar" ve benzeri. Bu durumda, ilacın bileşimine dikkat.

Almanya'da yapılan "Medobiotin"

Tanınmış şirket tarafından üretilen bu beyaz çift bombeli tablet. aktif madde - biyotin. Biz kısaca farmakolojik özellikleri hakkında söyleyecektir. Emilen serbest biyotin ince bağırsağın üst kısmında başlar. Orada madde molekülü, bağırsak duvarı bozulmamış nüfuz eder. Aslında, biyotin, hücre büyümesi ve gelişimi için önemli bir unsurdur suda çözünen vitamin grubu B. olup. Bir oksijen ve karbon dioksit taşıyıcı, hem de enzim olarak hizmet vermektedir. Buna ek olarak, bu yağ ve protein metabolizması, lösin bölünmesinde önemli rol oynar. 12 yaşından büyük yetişkinler için ilaçlar ve çocukları reçete. yani, bir kişinin aktif madde 2.5 mg alır, günde 1 tablet götürün. etkisini artırmak için, günde 2 tablet alabilir. Uzun bir süre olabilir İçki Ancak elbette doktor tarafından yapılmalıdır. İlacın maliyeti, yaklaşık 300 ruble nispeten düşüktür. Rus pazarında çok yaygın değil "Medobiotin", bu yüzden biraz hakkında yorum, ancak Internet eczaneler aracılığıyla sipariş edilebilir.

«B-50»

Biz B8 vitamini tabletleri dikkate devam ediyor. hepsi aynı hakkındadır kompozisyon, özünü yansıtan gibi ilaçların isimleri, çok çeşitli değil. Bu ürün tüketiciler ABD ve Avrupa Birliği için çok tanıdık. Burada ek izonitola ve bu sınıfın bütün diğer temsilcilerinin mevcut olan B grubu vitaminleri, hem de genel etkisini arttırmak bitkisel maddeler zengin bir komplekstir. Bir tablet Bu grubun tüm vitaminleri için vücudun ihtiyacını kapsar ve hepsi bir arada çok daha iyi emilir. Bu ilaçları almak için Endikasyonları sindirim ve sinir sistemi, deri, saç, tırnak ve vizyon organlarının hastalıkları bulunmaktadır. İncelemeler bakılırsa, bu mükemmel sonuçlar verir S8, en popüler kaynaklarından biridir.

"B-kompleksi"

Bir diğer ürün vitamini içeren B8 (tablet). Fotoğraf bize yazıtın altyazı buraya ait bir hava geçirmez kavanoz gösterir. Bu ilaç Amerikan şirketi Royal Bodycare tarafından üretilmektedir. Bunlar B tablet üretimi için özgün ve dengeli kompozisyon ve benzersiz bir teknoloji yaratmak başardı. Bu ilacın parçası olarak vitaminler, aynı zamanda metabolizma üzerinde uyarıcı etkiye sahip bitkisel maddeler sadece.

Hadi biraz daha bu ürün bakalım. Hazırlık acerola meyveleri, lahana, yonca, goldenseal, deniz yosunu, papaya, maydanoz, kuşburnu ve pirinç kepeği, yulaf fiberi, su teresi ve buğday kepeği içerir. Bu bileşim, mükemmel emme içerir , vitamin B1 , B2, B3, B4, B5, B6, B8, B9, B12. Karmaşık bir aktif yaşam tarzına yol açar herkese faydalı olacaktır. Bu sinir, kardiyovasküler ve endokrin sistem hastalıkların önlenmesi için etkili bir yöntemdir. Güç ve dayanıklılık arttırmak için kullanılabilir. Bu kompleks, mükemmel psiko-fiziksel strese uyum sinir dokularının metabolizmasını artırır, serbest radikallere karşı koruyan doğal bir antioksidan içerir.

özetlemek gerekirse

Herhangi bir nedenle gıda ile izonitola doğru miktarda alamazsanız Yani, B8 vitamini tabletleri satın alabilirsiniz. Bu makalede sunulan Bakış doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Evet, aralık çok büyük değil, ama dedikleri gibi, zengin daha ... Ne yazık ki, bu sistemlerin çoğunun fiyatı oldukça yüksektir. Doktor vitamini B8 önerir Ancak, diyetisyen ve Naturopaths ilk bakınız. Eğer uzun yıllar gençlik, güzellik ve sağlık tutmak sağlayacak bu elementin doğal kaynakları, çevremizdeki büyük miktarda. Kabul B8 tabletler metabolizmasında bazı bozukluklar, geleneksel gıda asimilasyon imkansızlığı sonuçlanan durumunda olması ya bir doktor tarafından reçete edilen bir özel tedavi rejiminin, gerekli ise. vitaminler çok faydalı olmasına rağmen, kontrolsüz kullanılması tavsiye edilmez. Kendi onlar uzun Tabii çerçevesinde, her durumda, hiç tüketilmemesi gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.