ÇirkinlikBahçıvanlık

Sarı sarımsak - ne yapmalı?

bahçede bahçıvan bazılarında sarımsak büyümek değil mi? Bu güzel kokulu bitkisel - sadece herhangi soğuk algınlığı için bir numaralı ilaç değil, aynı zamanda mutfakta vazgeçilmez baharatı. sarımsak olmadan birçok yemekler tüm cazibesi ve lezzet kaybedecekti. Ne zorluklar ekimi sırasında bu sebze severler bekliyor?

Hatta tecrübeli bahçıvanlar genellikle sorusu tarafından şaşkın neden sarı sarımsak. kelimenin tam anlamıyla sizin hasat risk altında olduğu zaman ne yapmalı? en bu sorunların ana nedeni belirlemeye ve bunun ortadan kaldırılması için yöntemler dikkate çalışalım.

Çoğu zaman kış sarımsak zamanki aksine yaprakların sararması tabi olmasıdır. Büyük olasılıkla, bu toprakta donma kaynaklanmaktadır. Bu sorunu çözmek için, dikim için özel bir zaman seçmeniz gerekir. Bu kış ortası Eylül veya Ekim ayı başlarında sarımsak ekmek için en iyisidir. Rostochku henüz yumurtadan için zaman yok ve bu nedenle don yok edilmesi değildir.

Ana nedenlerine sarı sarımsak düşünün. Bitkinin yaprakları her geçen gün daha erimeye zaman ne yapmalı? Belki de yeterince nem yok. sulama sarımsak artırmak için deneyin. köklerine her kafa öğütülecek çevresinde proryhlit çapa nem ve hava yeterli miktarda alınan bu yüzden, aynı zamanda, bir çok gevşek toprak gerekmektedir.

sorunlar bahçıvanlar bir sürü teslim ve bitkileri yok edebilir zararlıları da vardır. Biz larvaları bahsediyoruz soğan sinekleri. çabaları sayesinde çok sarı sarımsak. Böyle bir sorun ne var ise oldu? Şaşırtıcı bir şekilde, bunlar bitkinin keskin kokusu korkutmadı, aksine - onlar sarımsak regale mutluyuz. mümkün olduğunca çabuk hareket etmek zamanında ve gerekli onlarla Deal: ile karıştırılmış sarımsak ahşap külleri serpin tütün tozu. Bu tarihi ve yeri doldurulamaz tarifi birçok haşere kontrolü için kullanılır. Ayrıca, havuç çevresinde karışık dikim sarımsak kaydedebilirsiniz. Bu tür bir simbiyoz duramaz soğan sinekleri, başa iyi bir çözümdür.

Hatta sarımsak mantar hastalıklarına tabidir. mantar sporları onun köklerini vurmak, çünkü bitkiler için en tehlikelidir. kirlenmesini önlemek için rotasyon gözlemlemek ve ıslatmak sarımsak tohumlarını toprağa ekimden önce manganez pembe zayıf bir çözeltide. O iyi olduğunu ve bakteriyel çürümeye karşı mücadelede yardımcı olur.

Yapraklar kuruyup ve hatta potasyum eksikliği, ama potasyum sülfat çözeltisi oluşan gübre yaparak zamanında düzeltmek kolaydır olabilir.

Sıradan bir sarı sarımsak ise onunla ne yapacağını, daha deneyimli bahçıvanlar isteyecektir. Örneğin, burada kırpma tasarruf yardımcı olacak bazı teknikler şunlardır:

1. Sulu ile sprey deneyin amonyak. tarifi oldukça basittir. Sadece birkaç yemek kaşığı alkol kaşıklarla su 10 litre.

2. iyi sarımsak buzlu su Drizzle - haşeratlar, örneğin düşük sıcaklıklar gibi değil. O buz küpleri ile bir bitki empoze etmek mümkündür.

3. bitkiye her taze gübre besleyin.

Zaman harekete geçmek ve tarım tekniklerinin bilgisi ile donanmış için ise verim tüm beklentilerinizi aşacaktır. İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.