SağlıkMüstahzarlar

B vitamini - Vücuttaki rolleri

Sıklıkla Sebebi ne olursa olsun, diyet veya kısıtlı diyete başvurdular, sıradan insanlar, multivitamin eksiklik belirtileri gelişir. Sıklıkla hipovitaminosis belirtileri vejeteryan taraftarlar arasında meydana - işin garibi, B vitamini meyve ve sebzeler, ve hayvansal ürünlerde sadece yer almaktadır. Özellikle karaciğer ve et, süt ve ondan elde edilen ürünlerin, balık, bu "yaşam vitamin" bir sürü. B vitaminleri içeriği sebze Şampiyonlar turp, pancar, yeşil şeyler (soğan, sarımsak, dereotu, maydanoz, kişniş) bulunmaktadır. Diğer bitkisel gıdalar grubunun yalnızca bazı vitamin ihtiva in - muz karışık fındık thiamin, riboflavin ve şunları içerir, piridoksin bir yeri vardır pantotenik asit.

B vitaminleri eksikliği nedeni

Çoğu durumda, B vitamini gıda ile insan organizmasını ulaşmalıdır veya sindirim yolu içinde küçük miktarlarda sentezlenen (vitamin B12). Bu duruma göre, aşırı yemek kullanarak bir (özellikle vejeteryan diyetlerinde, diyeti) birçok ya da hemen hemen tüm ek olarak grup B'den vitaminleri, biz B vitaminleri gönüllü kısıtlama diyet gıda yok edilebilir unutmamak gerekir bir eksikliği, ya da sindirim sistemi hastalıkları vardır işleme ve hazır gıda depolama kurallarının ihlali. Ayrıca, bu maddeler normal şartlar altında daha fazla olabilir, hız metabolik süreçlerin bazı kalıtsal hastalıklarda yıkmak için - bu durumda, hastaların çoğu standart tedavi programları dayanıklı uzun vadeli devam eden anemi gelişir.

vitamin belirtileri bir manifesto gibi bir eksiklik

Yetersiz miktarda B vitamini duygudurum istikrarsızlık oluşabilir insanlarda yemekle alınması ya da aşırı hızla temizlenir Bu durumlarda azaltma sakatlık, genel keyifsizlik işaretlenmiş. hatta en kaliteli kozmetik ürünlerin kullanımını engellemez yüz, dudaklar, kırılgan tırnaklar ve saç köşelerinde oldukça rahatsız edici ve ağrılı çatlaklar, kızarıklık ve soyulma - Ama, B eksikliği olan iç değişiklikler haricinde vitaminler çok erken karakteristik değişiklikler görünümünü görünür.

Bu belirtiler görünmüyor için, gıda ile B vitamin almak için nasıl bilmek gerekir - bu ürünleri kullanmaya ek olarak, kendi diyet ve gıda hazırlama ve saklama rejimi için dikkat ettiği farklı B vitaminleri (fındık, kurutulmuş meyve, muz bir yeri vardır üzüm ve ürünler genellikle "atıştırmalıklar" için ideal olarak kabul ve onlarla vücut vitamin yeterli miktarda) alır edilir.

Özellikle kayda değer gastrointestinal sistem hastalıkları olan hastalar - Hastanın diyette sindirim yolunda belirli faktörlerin yokluğunda sonsuz sayıda bu vitamin açısından zengin gıdalar girmek olabilir, ama bunlar tamamen gövdenin mikroflorası (B12 vitamini tarafından vitaminler B1 ve B6 olarak emilir veya sentez olmayacak ). ayrı formülasyonlar ya da bir vitamin kompleksi - Bu durumda, tek yol vitamin eksikliği reçete olur doldurun.

Uyuşturucu grip tanıtmak nasıl

soru ortaya çıkıyor nerede durumlarda özellikle - - Gerekirse, birden ilaçların birlikte uygulanması alerjik reaksiyonlar gelişebilir ederken Unutmamak gerekir ki tıbbi ürünlerin şeklinde B vitaminleri atamak Unutulmamalıdır grup B'nin vitaminleri dikmek için nasıl bir şırınga içinde kazanç ve eş zamanlı olarak, tiamin uygulanır piridoksin ve siyanokobalamin bu maddeler multivitamin hazırlama bileşenleri, örneğin, Milgamma enjeksiyon yalnızca mümkündür. Diğer durumlarda, aynı anda bu ilaçları atayabilirsiniz, ancak iki enjeksiyon ile bir gün tiamin, ya piridoksin ve siyanokobalamin uygulanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.