SağlıkTakviyeler ve Vitaminler

Vitamin B1: uygulaması. B1 vitamini içeren gıdalar

B vitaminleri faydaları, muhtemelen tüm biliyoruz. metabolizma ve kan oluşumu, sinir sistemi, beyin iyi iş ve tüm vücudun normal işleyişi için önemli olan eşsiz bir eser mineral için gerekli vitamin - Bugün böyle B1 olarak bir öğe hakkında ayrı ayrı bahsedeceğiz. Doktorlar tiamin olarak diyoruz.

Hangi B1 çağrısı (Vitamin)

Her şeyden önce, o metabolizmasında ilgilenmektedir. Onun ana işlevi vücuda karbonhidrat ve yağ metabolizmasını düzenlemektir. Bu arada, bu kilo kaybı için vitamin komplekslerinin yaratıcılarının dikkat çeken önemli bir nüans vardır. herhangi bir elemanın olmaması ve (vitamini aktivitesi ve gençlik) ayrıca, B1 metabolizmasını yavaşlatır gerektirir. Her B1 hücresi aktif spesifik fonksiyonların yaşam ve enerji için gerekli üretmeye başlar için bu sayesindedir. Bütün dokular ve organlar enerji dolu olduğunda, vücut tam hayat yaşıyor, kaslar hepimiz zaman var ve çok yorgun değildir, bu nedenle, eşit derecede iyi, beyin ve sinir sistemini çalışır.

Birçok enerji yağ ve karbonhidrat vücuda girer çünkü bu, doğru olmadığını iddia edebilir. Ne B1 (Vitamin) nedir? vücut hücrelerinin saf haliyle yağ ve karbonhidrat kullanamazsınız gerçeği, ATP sadece moleküldür kendileri için önemli olduğunu. Yani yağlar ve karbonhidratlar adenozin trifosfat dönüştü, ya da hücrenin besin bolluğu aç kaldığında edilmelidir vardır. Bu tür B1 gibi bir elemanın büyük bir görevdir. Vitamin hücre onları asimile hangi formda karbonhidrat ve yağ dönüştürmek süreçleri başlatır.

onlar enerjinin sürekli tedarik gerektiren ve stok hiçbir fikrim yok çünkü tiamin bir açığı ile Birincisi, sinir sistemi hücrelerini etkiler. Giderleri büyük enerji sinir lifleri boyunca itkilerin hızlı iletimi sağlar.

tiamin asimilasyon

Biz B1 vitamini almak gerekir gıda ile olduğunu. Bu öğesi içeren Ne, daha sonra biraz daha yakından bakmak ve şimdi sindirim sürecinde nasıl bak. Tiamin ince bağırsaktan kan dolaşımına emilir. Bu işlem, diğer bir deyişle, kan akışına absorbe edilebilir vitamini miktarı sınırlıdır, doymuştur. B1 aşırı dozda pratik olarak imkansızdır nedeni budur. kan girebilirsiniz ince bağırsak gününü bu elemanın sadece 10 mg, dinlenme dışkıda görünecektir. Tabii ki bu sadece gıda vitaminlerin doğal alımı için de geçerlidir. Enjeksiyon ayrıca gastrointestinal sistemi atlayarak doğrudan kan dolaşımına maddeyi teslim eder.

Sıklıkla bu önemli bir eser element eksikliğinin, tiamin (B1 vitamini) gibi gastrointestinal sistem hastalıkları neden olur. Bir mide ülseri ve duodenum ülseri, kolit ve bozulmuş organ yapısı ile karakterize edilen diğer hastalıklar olabilir. Bu durumda, vitamin emilimi zor olabilir ve doğru beslenme plan ek bir enjeksiyon atanması gereklidir karşı öyle.

Ben kanda bu eleman çarpması sonucunda ne olur? Tiamin tüm doku ve organlara yapılan ve sonra bunun fizyolojik fonksiyonu yerine getirirler. bir artık B1 vitamini cilt ve saç hücreleri arasındaki dağıtılır olarak her şeyden önce, o beyin ve sinir sistemine alır. tiamin işlevini yerine getirdikten sonra, karaciğer bozulma ve idrar atılımı tabidir. Bu döngü B1 vitamini vücutta meydana gelir.

Vücutta B1 eksikliği

Biz kesinlikle günlük gıda B1 vitamini miktarı takip etmek ve bu elemanın ek kaynaklar için diyet içine tanıtmak gerekir. Neden bu kadar önemli? Çünkü suda çözünen vitaminler vücutta birikir yoktur ve bizim vücut günlük alımının normal işlevine gereklidir. Onun enerjiye yağ dönüşüm için sadece bir katalizördür vitamini kompleksi, vitamin B1 alarak birleştirerek, oruç pratik kız dikkatini çekmek istiyorum. yemek ve sadece vitamin kompleksi içmeyin Dolayısıyla, eğer hücreleriniz, sağlık üzerinde etkileyen aç kalacaktır.

Nasıl B1 vitamini eksikliği nedir? vitamin eksiklikleri veya vitamin eksikliği - Biz iki seçenek görebiliriz. İlk durumda, hasta, azaltılmış zihinsel aktivite de sinir, sindirim ve kalp damar sistemlerinin bozulmasına kutlayacağız. Bu elemanın ağır ve uzun süreli eksikliği beriberi ve şekilde bilinmektedir ciddi hastalıklara yol açar Korsakoff sendromu.

Bir kişinin B1 vitamini kaybederse uzun süre bakınız olumsuz etkileri nelerdir? Tiamin eksikliği karbonhidrat ve yağ metabolizmasının bozulmasına yol açar. Karbonhidratlar ATP bir molekül içine işlenir ve laktik asit ve piruvat olan karbonhidrat olmayan işleme, kan ürünleri birikir dolayısıyla edilir. Bu metabolitler beyin ve omurilik hücrelerine nüfuz ve yüksek derecede toksik maddelerdir olarak, işlerini ihlal. Nedeniyle ATP molekülleri sıkıntısı kabızlık, atrofi ve nörolojik bozukluklar ilerlemektedir. nedeniyle karbonhidratlardan gelmelidir enerji açığı, çocuklar, olarak, proteinler gelişmişlik farkını gerektirir ki, tüketilecek başlar.

hipovitaminozu B1 sendromları

Sadece mikrobesin eksiklikleri etkilerini yaşamış olanlar, onlar ne kadar ihtiyaç B1 vitamini biliyorum. Görüşler farklı hastalıkların onlarca servetini kapalı yazdım ve onları tedavi etmeye çalıştı kanıtlamak, ama çok daha kolaydı. Yani, aynı anda birkaç belirti veya bunlardan yalnızca birini izleyebilirsiniz. Bu sinirlilik ve uykusuzluk, yorgunluk ve yetersizlik, depresyon ve kötü bellek konsantre.

Fizyolojik değişimler ateş şeklinde kendini gösterir oda yeterince sıcak olduğunda, hatta az fiziksel efor ile motor koordinasyon, halsiz iştah, nefes darlığı, bozulması. Buna ek olarak, kan basıncı ve ellerde ve ayaklarda ciddi şişme bir azalma olduğunu görebilirler.

Hasta tiamin kronik sıkıntısı varsa, sabit bir baş ağrısı, nefes darlığı ve kötü bir hafıza gözlemlemek mümkündür. Buna ek olarak, insan şaşırtıcı bir yürüyüş ve genel zayıflık verir.

Ürünler - tiamin kaynakları

Bu yüzden zaten B1 tüm organ ve sistemlerin normal işleyişi için hayati önem taşıdığını anladım. Yani kan dolaşımını artırır ve hücre yenilenmesine yardımcı olur, hayati enerji ile bir kişiyi sağlar ve çocuklarda özellikle önemlidir zihinsel yetenek, geliştirir. Okul süresi - Gerekli tüm diyet ile bunu sağlamak yoksa çocuk için zaten büyük bir testi ve bu performansını etkileyebilir. Bazı ürünler B1 vitamini içerdiği vücudun değerli enerji sağlamak tam yeterli için büyük miktarda?

bitkisel ürünler

Şaşmamak beslenme uzmanları sebze masaya her gün olması gerektiğini söylüyor. Yani patates, havuç, brüksel lahanası ve brokoli B1 iyi kaynaklarıdır. Ama yalnız değildir. Müthiş bir kaynak B vitamini fasulye bulunmaktadır. fasulye, bezelye ve mercimek Bu. İdeal olarak, bu ürünler masaya azar azar her gün olmalıdır. ilave kepek, buğday unundan yapılan unlu mamuller unutmayın. B1 in bir somun olarak kabul edilir fıstık dahil olmak üzere, fındık, vazgeçilmez bir kaynaktır, ancak bu baklagiller belirtmektedir. Yaz aylarında çünkü maydanoz ve ıspanak yaprakları çok fazla tiamin, daha yeşillik yemelisiniz. pirinç, buğday, yulaf ezmesi: Kışın, biz böyle üzüm, kuru erik, ayçiçeği tohumu ve tahıllar gibi kurutulmuş meyveler, yardım et.

Bu ürünlerin oldukça büyük bir aralık, onlar günlük olarak mevcuttur ve masada olabilir. Yani, biz listeledik sadece bitkisel ürünler, hayvansal kökenli gıda gidin.

hayvansal ürünler

Eğer sağlıklı ve güzel olmasını istiyorsanız, her gün onun plaka ve et, balık ve tahıl, meyve ve süt ürünleri üzerinde sebze birleştirmek zorundayız. Sadece bu yüzden size gereken her şeyi sağlayacaktır tam diyet olsun. Yani, B1 vitamini açısından zengin herhangi hayvansal ürünlerde? Bu öncelikle kırmızı et, yani domuz ve sığır olduğunu. Beyaz et (tavuk), sağlıklı beslenme programlarının popülaritesi rağmen, protein haricinde o küçük kullanışlı içeriyor. İkinci sırada sakatat ise: Karaciğer, böbrekler ve kalp - yani bitiren biri masaya haklı yerini alabilir. Sonra balık, yumurta (sarısı) ve süt adlandırın.

Size sağlıklı bir yaşam tarzı kurşun ve diyet optimize etmek için yola eğer şeker azaltılmış ve sigarayı bırakmak gerektiğini maksimum göre grup B vitaminleri yok olarak, çay, kahve ve alkol gibi içeceklerin dışlamak için gerekli olduğunu belirtmek gerekir. Sonra gelen tüm diyet B1 vitamini vücudun yararına kullanılacaktır.

tüketim normu

günde ortalama bir yetişkin için, tiamin, 1.1 mg için gereklidir. 1.2 mg - erkekler için, doz, biraz daha yüksektir. Hamile ve emziren kadınlar günde yaklaşık 1.4 mg kullanmak gereklidir. Tam bir şekilde ancak Vitamin komplekslerinin kullanımı tiamin miktarını ölçmek için açıktır. Ama et ve balık ürünleri, yanı sıra taze meyve ve sebze yeterli miktarda diyet giren, güç optimize ederek, gerekli her şeyi ile sağlanacaktır emin olabiliriz. daha çok B1 vitamini aşırı dozda tüketimi vasıtasıyla, bunların ürünleri ile mümkün değildir, çünkü. Vücut sadece kadar o ihtiyacı olduğu alacaktır çünkü.

Tıbbi uygulamalar

Bazen doktorlar gibi bu tür maddelerin ilave alımını reçete B1 vitamini. Kullanım talimatları tiamin alarak sadece doktorun tavsiyesi üzerine ve analizler temelinde olması gerektiğini söylüyor. enjeksiyonlar veya tabletler - hekim kendi takdirine de ilacın herhangi bir biçimde seçebilirsiniz. tiamin hastalıkları (nöropati, anemi, ensefalopati, arteriyoskleroz, hepatit, nevrit, nevralji ve diğerleri), çeşitli tedavi karmaşık terapide kullanıldığı gibi uygulama endikasyonları, sadece vitamin eksikliği hizmet edebilir.

Çoğu zaman, cilt hastalıkları ve şiddetli zehirlenme doktor atandı B1 (vitamini) sebebi vardır. Talimatlar bu zehirlenmesi ve alkol bağımlılığının tedavisinde durumunda vücudu yardımcı olan güçlü antioksidan olduğunu doğruladı.

Cilt ve yüz için Vitamin B1

Tabii ki, vücutta tiamin yeterli miktarda cilt ve saç için bir ön koşul muhteşem görünüyordu olduğunu. Günümüzde, maske için birçok tarif vardır ki burada enjeksiyonlar için bir çözelti, tiamin klorür ilave edildi. Böyle kullanımının herhangi bir terapötik etkiye taşımaz unutulmamalıdır. Eğer orada bünyesinde bir sorun olduğunu ve B1 vitamini içine almalıdır. Saç sadece bukleler görünümünü, ama artık destekleyebilir tiamin eklenmesiyle maske.

sonuçlar

Vitamin B1 hayati eser elementtir ve vücut bunun eksikliğini hissetmedim dikkat etmelisiniz. İlk adım B1 vitamini içeren çeşitli besinler açısından zengin sağlıklı gıdalar, dahil edecek şekilde diyet optimize etmektir. Bu kurala uymak mümkün değilse vitamin ve mineral kompleksi kullanılarak mikro besin eksiklikleri ortadan kaldırabilir (yoğun iş programı, seyahat), ancak yalnızca doktorunuz tarafından idare edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.