SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Maalox" - kullanım talimatları

Çoğu zaman, gastrointestinal sistem hastalıkları muzdarip hastalar, reçetesiz ilaç almak için kendi durumunu hafifletmek başlıyor. Özellikle, örneğin, ilaç "Maalox" mide ekşimesi kaldırmak için reçete sözde antiasit ilaçlar ile ilgilidir. Kaplama jel veya tablet kullanımı için talimatlar düzenli bir tedavi bu tesis başlangıç sadece yetkili bir doktor veya gastroenterologlar danışarak olması gerektiğini gösterir.

İlaç etkisi Maalox mekanizması

Çoğu zaman, antiasit ilaçlar semptomatik için kullanılan mide ekşimesi veya rahatsızlık ortadan epigastrik bölgede. Bu ifade ilaç "Maalox" (teyit edilir kullanma talimatına) tamamen geçerlidir. kolaylık sağlamak için, jel, jöle sunulmaktadır hastanın ağız ve çiğneme için bir mini-paketleri, tablet içinde tek kullanımlık, jel paketleri. İlaç şu anda mide suyu yüksek asit eşlik sindirim yolu hastalıkları olan hastalarda en popüler ilaçtır nedeni budur.

magnezyum ve alüminyum - Maalox bir parçası olarak, iki hidroksit yer alır. terapötik hücre duvarının proteinleri ile ilacın temas ettiğinde meydana gelen koruyucu film mukoza yüzeyi üzerinde bu ilaç nedeniyle, ilk olarak, oluşturma uyguladığı etki, ve ikinci olarak, hidroklorik asit üretiminin önlenmesi için yararlıdır. magnezyum ağrısı ya da mide ekşimesi bir saldırı hızlı ortadan kaybolmasına sorumlu olup, burada ilaç kompleksi, analjezik etkisini uygulanan Bu şekilde, buna karşın, alüminyum, ilacın uzun süreli etkili olmasını sağlar.

randevu Maalox yararlı ve ters etkileri

endikasyonlar Maalox, yüksek asit ile gastrit bunlarla sınırlı olmamak üzere, mide ve ince bağırsağın üst kısmında (duodenum) peptik ülser de geri akış yemek borusu iltihabı, hastalarda rahatsızlık rahatlama için endikedirler hiatal fıtığı. Bazı durumlarda, çeşitli uzmanlık doktorlar mukoza zarı tahrişi gastrointestinal sistem önlenmesi için bu ilacı almaları önerilir - sistematik kabul non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar, içinde bu durumda yemek borusu ve mide tahrişine (neden olabilir steroidler, maddelerin, Maalox, hiçbir orada uzun olan kullanımı doktorlar reçete ) tabletler.

Birçok hasta aydır bu ilacı kullanan ve tıbbi yardım aramak eğilimi yoktur. Ama Maalox içerir kullanım ve kontrendikasyonları için talimatlar, mide-bağırsak kanalının lümen minerallerin emilmesini değiştirerek mineral metabolizması ihlali provoke edebilir olduğunu hatırlamakta yarar var. Bu ilaç kesinlikle 14 yaş altındaki çocuklar için tavsiye edilmez yüzden, hamile kadınlar ve anneler emzirmek kim.

aynı anda Maalox salımının farklı biçimler kullanmak mümkün mü? Doktorunuz tavsiye ediyorsa hasta ilacı "Maalox" herhangi bir dozaj formu, kullanım talimatları her zaman tam tersi jel paketlerini veya minitubah tabletleri ve yerini alamayacağını söyler •. Bu preparasyon (Almagelum, gastotsid, alyumag) en analogları gibi, ilacın tek bir dozu, yaklaşık magnezyum hidroksit ve alüminyum aynı miktarda içerir, bu nedenle gerektiğinde bir tek dozaj formu başka bir yerine, alınabilir. Birçok yönden, salma Maalox belirli bir formunun seçimi doktor reçetesi ve hastanın tercihine bağlı değildir. Ek olarak, bir jel formunda bir antasit (eylemleri ağızda erimesi için hızlandırılması için) tabletler şeklinde ağızdan alınan aynı ilacın daha hızlı bir şekilde 20-30 dakika için etkimeye başlar hatırlanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.