KanunDevlet ve hukuk

Nasıl vekalet iptal ederim? iptal

"Nasıl vekaletname iptal ederim? Sürer nedir?" - Bu soruların cevapları bahsedilen belgeyi yazmaya karar verdi herkesi bilmek zorunda. Gerçekten de, bazen vatandaşı herkes adına eylemlerde gereği ortadan kalkar, ve vekaletnamenin hala orada. Sonra, daha önce yayınlanmış bir belgeyi iptal etmek gereklidir. Ama yapılabilir? Ve eğer öyleyse, hangi sırayla? Tüm vekaletnamenin sonradan sunulacak iptal etmek. Önceden hazırlarsanız, bu konuda hiçbir sorunlar ortaya çıkmayacaktır.

Vekaletname - bir ...

İlk olarak, söz konusu belgenin ne tür anlayalım. Vekaletname - bu nedir? Hangi iptal etmek gerekebilir belgesi b?

Vekaletname - vatandaş adına faaliyetlerini ve işlemlerini yürütmek üzere izin bir tür. herkes bir insan temsili gibi bir şey. Rusya'da, Vekaletname çok popülerdir.

Bazen belgeyi iptal etmek gerekli olabilir. Ama herkes bunu yapabilirsiniz olmadığını bilir. Ve nasıl bir özel durumda hareket etmek. iptal gerçekleşir mi? o yapılır gibi?

Bir tam orada mı

vekaletnamenin sadece hakları korunacaktır vatandaş, iyi niyetine başlangıçta verilir. Yani her bir kişisel karardır. o iptal etmek mümkün mü yetkilendirme formu veya başka bir?

Evet, orada. Ama bu sadece bir başka kişiye kendi adına hareket etme izni verdi birini yönlendirebilirsiniz. Ve daha önce herhangi bir zamanda belge derlenmiş hatırlıyorum. bu konuda hiçbir üzerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Eylemlerin belli dizisini gözlemlemek ve bazı kurallara hatırlamak yeterlidir.

Rusya'da proxy'lerinin çeşitli türleri vardır. Bunlardan hangisi iptal edilmesi söz konusu olabilir? Cevap basit - her şey. Bir kişinin kendi adına dava hakkından vermek için fikrini değiştirdi Aslında, hiç kimse iptalini inkar edemez. Ben iptal edebilir vekalet? Evet. Ayrıca, zaten her an, söz. vatandaşlar, böyle bir belgenin şüpheyle nedeni budur.

ihbar

Şimdi nasıl iptal işlemi hakkında bilmek gerekir. Aslında, onun içinde zor bir şey değildir. Eğer vatandaş Bilmeniz gereken ilk şey: herkes çıkarlarını temsil eden bir üçüncü tarafı, kararını bildirmek için gereklidir. o işe yaramaz olmadan yasal olarak iptal tutun.

Bildirim yazılı münhasıran gerçekleşir. çekilme uyardı - Bir vatandaş o ilk şartı yerine getirdiğini kanıtlar olmalıdır. Taahhütlü mektupla bir bildirim gönderilmesi önerilir. ikamet veya geçici tescil yerine bir bildirim gönderilir mütevelli.

Karar sözlü veya başka bir şekilde haberdar edilirse, bir kişinin o vekaletnamenin iptali için planlarından haberdar olduğunu belirten bir makbuz vermek zorundadır.

Dünya çapında gizlice

Aşağıdaki zorunlu öğe - kararını vekaletname hakkında bilmek herkese yazılı bildirim. Ama bireylerin ve kuruluşların söz konusu belgenin bazı ilişkisi olması gerektiğini anlamak önemlidir. Bankada işlem yürütmek için vekalet verildi Örneğin, finansal kuruluşların çalışanlarına bunların iptalini anlatmak için gereklidir.

mütevelli durumunda tam olarak aynı bir bildirim gönderme işlemi. Belge hazırlanan ve yazılı olarak gönderilir. Yanıt olarak, başvuru sahibi mesajının alındığı bildirilir. söylendiği gibi Ya da, vatandaş bildiren bir makbuz verilir hatırlama farkında kuruluş / kişi / memuru olduğunu.

vekalet dönmek

Nasıl vekalet iptal ederim? Bu prosedür, daha önce derlenmiş belge vatandaşının geri dönüşünü içerir gerçeğine dikkat değer. Yani aslında onun adına hareket etme izni tasarlanmış biridir.

o vekalet verildiği zaman? Tipik olarak, belgenin iptal bildiriminin zamanda. zor veya özel bir şey. Güvenilen bir kişiyle iletişim olamazsa Bazı sorunlar, örneğin, ortaya çıkabilir. Fakat buna daha sonra. Önce daha ayrıntılı olarak çekilme sürecini dikkate alınması gerekmektedir.

noter

Nasıl noterde kapalı bir vekaletname, iptal ederim? süreç daha önce açıklanan olmadığı kadar tıpkı zorlaştırır. Başvuru sahibi aşağıdaki eylem algoritmasına uygun olmalıdır:

  1. belgeleri toplayın. Bunlar kimlik kartı ve vekaletname kaldırıldığı bir açıklama yer almaktadır.
  2. arzusundan söz bilgilendirmek noter ve noter uygula.
  3. (Başvuru talebi de) onun güçlerin sona erdirilmesi yönünde güvenilir bir kişi bildirir Noter, bir makbuz ve gizli belgeyi alır. Veya aynı eylem vatandaşa bizzat üretir.
  4. ihbar mütevelli yetkilendirme önce yazılı sonra noter hareket ederse, başvuru verilir. Aksi takdirde vekaletnamenin başarılı vatandaşı, iptal bildirimi başvuran bir makbuz, göndermek için, hem de belgeyi kendisi unutmamak bir noter ofise ihtiyacım var.

Hepsi bu. Nasıl bir vekaletname iptal etmek? Temsil iptal işlemi zaten bilinmektedir. Daha sonra, bu hatırlamada bazı nüansları anlamak için yardımcı olur.

Bildirim hakkında

Bu bir vatandaşın doğru değildir ve onun görevi - Örneğin, kararını ihbarı mütevelli gerçeğine dikkat çekmek gerekir. Aksi takdirde, vekil tarafından gerçekleştirilen tüm eylemler tamamen yasal kabul edilecektir.

Eğer bilmiyorsanız, yediemin vatandaşın ikamet bilinen son yere yazılı bildirim göndermek için gerekli olduğu. Yetki iptal edildiğini yürütme yetkililerini bilgilendirmek önemlidir. Tam olarak nereye başvurulur? Her vekaletname türüne bağlıdır. Çünkü eğer Örneğin, bir belgenin size Rosreestr başvurmanız gerekir, bir gayrimenkul işlem yapmanızı sağlar.

avukat Hiçbir güç

Bazı yediemin çıkarlarını temsil verilen izni geri dönmeyi reddetmesi durumunda, vekalet çekilme merak ediyorum. Bu konuda zor bir şey yoktur. İptal başvurana iade Yasaya göre, yetkilendirme zorunludur. yediemin kağıdı vermek istemiyorsa güvenlik güçlerine haber vermesi gereklidir. Belgeyi düzenlenmek suretiyle yapılan eylemler yana, dolandırıcılık olarak kabul edilecektir.

avukat noter güç

Nasıl bir noter denir vekalet, iptal ederim? Rusya Federasyonu Sivil Kanunu böyle bir şey yoktur. nokta böyle bir belge iptal edilemez olmasıdır. Onun işlem yalnızca söz konusu sürenin geçmesinden sonra sonlandırılır.

avukat vazgeçilmez bir güç açma Medeni Kanunu'nun makaleye 188.1 belirtir. Başlangıçta kesinlikle reçete formunda idam. Uygulamada o kadar yaygın değildir. biz avukat sıradan bir gücün bahsediyoruz Yani, bunu iptal edebilirsiniz. Sadece bazı durumlarda, cerrahi mümkün değildir.

noter aracılığıyla

Ayrıca, insanlar noter ile vekalet iptal maliyeti ne kadar ilgileniyoruz. kesin miktarı denilen edilemez. Tüm noter ofisine bağlıdır. Genel bir kural olarak, bir uyarı mütevelli vekaletnamenin yaklaşık 1-2 bin ruble maliyeti sonlandırmak için.

noter tarafından çekilme tüm süreci yürütmek isteyen vatandaşlar vardır. Sorun, bu işçiler vekaletnameler sona herhangi güçlerim yok olmasıdır. Bu işlem, tam olarak, başvuru ile uğraşmaktadır. Bir noter mümkün notifier ol. Ve başka bir şey. şimdi açık yetki nasıl iptal edileceğini. Gerçekte göründüğü gibi o kadar zor değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.