FormasyonBilim

Atları çiftleşme. işlemin incelikleri

Son zamanlarda küçük ahır içermesi moda haline geldi. O iş çok karlı ve sahibine hatırı sayılır bir gelir getiriyor söylemeliyim. Ancak, maliyetin çok uzakta kuruş geliyor. Bu nedenle, safkan atları yetiştirme elini denemeye karar verdi olanlar, iyi bu ona zevk bu tür maliyetin ne temsil etmelidir. Tamamen genel kabul görmüş standartlara uygun Kalite hayvanlar, yarış için satın almak isteyen ve kişisel içerik bulunmaktadır. bu şey karlı için taylar güçlü ve hatasızdır doğmuş olmalıdır. Bu durumda büyük bir rol atlar çiftleşme tarafından oynanır.

herhangi dişi memeli kısrak gibi düzenli fetusun çiftleşme ve döllenme için hazır bir süre uğrar. bu kez uzmanları başta avcılık denir. Genellikle bir hafta sürer, ama norm (1 gün ile 13 gün arasında) sapmalar vardır. Kısrak cinsel çevrimi başka avcılık için birinden bir dönemdir. Kural olarak, hayvan bir bebeğin doğumdan sonra birkaç hafta içinde aygır ilgi göstermeye başlar. Ancak bazen, bu süre 7 gün düşürülür. Peki, nasıl bir at çiftleşme? ille işlerine yetiştiriciler nüanslar iflah dikkate Ne almalı?

Çiftleşme atlar her zaman fiziksel efor derecelerine yanı sıra, hayvan refahı bağlı olacaktır. Kısrak düzenli elemanları işe yanı sıra güç dengesiz vitaminler ile ve eser maruz kalırsa, en iyi bakımı için gerçekleştirildiği kadınlar tarafından verilen, çok daha az avcılık edilecektir. Evet ve "yorgun dışarı" atları tay zayıf doğacak.

Eğer atları eşleştirme başlamadan önce, damızlık kısrak onun arkadaşı için yaklaşmasına izin etmeye hazır olduğundan emin olmak gerekir. Buna o sözde kontrol örneği gerçekleştirilir. av dönemi başlamasının beklendiği Mares, özel çit yerleştirilir. (Dişiler agresif davranmaya ve şiddetle hayvan zarar veremez gibi, örnekler damızlık için özellikle önemli risk değmez) Onlar düşük verimli bir değere sahiptir aygır beslemiştir. Bu at, bir sonda olarak adlandırılır. kısraklarda bu, aşağıdaki reaksiyon ile ilgili olabilir:

  • O kulaklar basar ve her şekilde düşmanlık göstermektedir;
  • Bu bir erkek kovalamak değil, ama ona pek ilgi göstermiyor;
  • dost, davetkâr kuyruğu kaldırır davranır;
  • Her iki önceki özelliğinin yanı sıra hayvan idrar başlar.

iki yeni vaka olmak varsa atlar çiftleşme yalnızca başlatılabilir. Ancak, en doğru sonuçları rektal muayene ile elde edilir. Durum kısrak yumurtalıkların doğru o dostum ya hazır değil etmektir olmadığını göstermektedir. açık işaretler avcılık bulunmuştur sonra Çiftleşme orospu saniye gerçekleştirilir. çiftleşmeden sonraki 24 saat sonra, bir başka kontrol çiftleşme gerçekleştirilir. Atlar, o zaman gebe kalma gerçeğini kontrol etmeli ve daha sonra özel bir bakıma onlar için yapılacak ayrı bir odada, koyun. tay gebelik döneminde Mare en gerekli tüm besin maddelerle zenginleştirilmiş yanı sıra daha sık ve daha uzun dinlenme almalıdır.

zorunlu temeli (normal kullanım esasına dayalı) mühlet en az bir gün verilmelidir üzerinde Bildiğim kadarıyla üreme aygır gibi o bir hafta boyunca yer almaktadır. Sırasında at at şirket hazırlamak için özel bir yola ihtiyacı vardır. Bu çiftleşme önce yaklaşık iki hafta başlıyor. aygır diyet balık yağı yanı sıra bezelye çeşitlendirmek gerekir. Bu sperm kalitesini artıracaktır. 1 Ağustos 15 Nisan dönemi için görevlendirilen bir kural olarak şirketin kendisi,. Daha sonra eşleştirme işlemini başlatırsanız, kuluçka zayıf bir sonucu olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.