ReklâmBaskı

Reklamcılar Tarihçesi

Dünyada ilk reklam ajansı

Uzun bir süredir tüm reklam sadece oral formda yapılmıştır. İnsanlar birbirlerini son haberler, yeni ürünler ve buluşlar hakkında konuştuk anlatan ve böylece belirli bir ürün veya hizmeti touting. değişiklikler sadece oluşturulduktan sonra ve ardından ortam (ortam). Bu oluşturulan böyle bir meslek daha sonra bir reklamveren olarak doğdu, hangi temel orta ve ilk reklam ajansları oldu. Her şey onlar bitti 20. yüzyıla kadar kağıt ve gazeteler ile başladı. Ve birkaç çizimler içeren aydınlık ve karmaşık görsel olarak çekici görüntüler ve siyah-beyaz metin değil iken.

Gazete iş kaynağında oldu Benjamin Franklin. Siyasal ve bilimsel alanda değil, aynı zamanda yayıncılık sadece ünlüdür. Pennsylvania Paketine ve Genel Reklamveren'i - 1784 yılında Philadelphia'da Adını onun reklam bileşeni belirtir günlük gazete, yayımlamaya başladı. Bu yazının başlığında "Reklamveren", "kişi reklam vermek" diye de tercüme edilebilir "bir gazete reklamı." bilgi - Böylece, modern bir kelime "reklam" ilk anlamı "gizli" ya da başka türlü olduğu açıktır. artan Baskı ile gazeteler karlılığı ve artan reklamlar, yayıncılar ve reklamverenler için hem.

Yani dünyanın ilk reklam ajansı kim yarattı? Bu skorla üzerinde hala tartışmaya. Ana soru gibi kalır - reklam alanı ile basın ajansı bir reklam ajansı dikkate alınıp alınmayacağını?

Bu basın ajansı 1842 yılında kuruldu, Volney Palmer, Pennsylvania bir yerli. O gazetede göreve başladı ve ardından kurulan "Amerikan basın ajansı." Bu Amerika Birleşik Devletleri (ve hatta dünya) reklam ajansı ilk olarak kabul edilir. Palmer, elbette, gelişmesine büyük katkıda bulunduğunu reklamcılık iş. O sadece satın almak isteyen herkese gazete satış alanı değil, gazeteler reklam ürünlerinde terfi ve o zaman bile yazılı basında tanıtım departmanı oluşturmak.

Ama daha yaygın versiyonu hala ilk reklam ajansı NW Ayer & Son olduğu düşünülmektedir. O Philadelphia'da kurulan ve o (2002 kapalı) 100 yıldan sürdü.

uzman reklam ajansları oluşturulması ve uzay simsarları tarafından gerçekleştirilen işlevlerin ajanların pozisyondan önce -. «yayıncılık alanları ticaret broker" Ajanlar reklamcılık işlerini satın aldı ve daha sonra diğer şehirlerde ve kırsal bölgelerde yaşayan reklam erişimi olan büyük sorunlar vardı gazetelerde, onları sattık.

Dört yıl sonra, genç reklamcılık iş yeni bir favori - Dzheyms Tompson. Daha önce bir muhasebeci olarak çalıştı eski işvereni, bir ajans satın aldı. Bu ajans aynı zamanda ilk olduğunu iddia ediyor. Beş yıl önce ajans NW Ayer & Son den, New York'ta 1864 yılında oluşturuldu. Dzheyms Tompson $ 1,300 için iş aldım. O J. Walter Thompson adını ve reklam iş liderlerinin bir dizi getirdi. ajans başlangıçta dergi reklamcılığı konusunda uzmanlaşmıştır. Yani, önümüzdeki birçok modern yenilikler oldu: onlar kampanyanın mali planın ilk parçası olan kadınlar için işlerine almaya başladı ve ilk televizyon programını üretti. ajans Thompson büyük ABD reklam ajansı ve dünyanın en büyük dört reklam ajansları biridir şu anda.

bu tipteki ilk ajans arabuluculuk fonksiyonları ile sınırlıydı. Ajans personeli, bir kural olarak, oldukça küçüktü, bu yüzden Reklamlar kendisini oluşturmaz. Böyle bir ajan gazetesinde sadece doğrudan reklam yapan. Ve sadece 1891 yılında tam hizmet ile ilk reklam ajansı New York'ta kuruldu. Dzhordzh Batten ajansının müdürü kiraladı ve Editör ve çizerleri eğitimli. Sonuç olarak, bu ajans hazırlanması, tasarım, reklam baskı için hazırlanması ve gazete veya dergilerde yerleştirerek üzerinde hizmetleri sunmaktadır. Firma Batten büyük bir başarı oldu. Bu ajans haklı XX yüzyılın en başarılı reklam ajanslarından biri haline gelmiştir.

Rusya'da ilk reklam ajansı


Rusya'da reklam iş o kaldırılmış sonra faaliyetlere başlanmıştır serfliği. devlet gazetelerde yayınlanan ilan reklamlarını önce, şimdi reklamcılar pahasına gazetenin çok gerçek bir konu haline gelmiştir.

Birbiri ardına yayınlar çeşitli açmaya başladı ve 1878 yılında Rusya'da ilk reklam ajansı yarattı - "reklamlarının Merkez Bürosu" Partinin kurucusu Ludwig Mettsl (o kökenlidir Çek idi) idi. İlk reklam ajanslarının işlevleri farklı karakterin reklamı almayı ve gazetelerde yerleştirerek bulundu. Mettsl başlangıçta İl sürümleri ile çalıştı, ancak pazarın gelişmesi ile, o da başkentin gazeteleri kavradı. reklam ajansı XX yüzyıl şubesi başında zaten Varşova'da var, ve New York ve Berlin ve Paris'te.

Bu reklam metni profesyoneller tarafından oluşturuldukları ilk ajans oldu. Mettslya Rus basınında daha önce böyle bir gelir almadı ve para abonelerden oluştu. Faaliyetler hızla ülkenin uzak köşelerinde ticaretini canlandırmak Mettslya, bu bir bütün olarak Rus ekonomisi üzerinde çok olumlu etkisidir.

Ajans Mettslya sadece diğer insanların işlerini terfi, aynı zamanda reklam uzayda yeni müşteriler çekmek suretiyle iş terfi. ofis beyanı dolayısıyla "Rus Anonim Şirket duyuruları" dönüşmüş ve bu yana hizmet yelpazesini genişletmiştir. Şimdi ajans personeli metinleri reklamını yapıyor, sloganlar diğer dillere tercüme geliştirmenin yanı sıra gazete reklamları dekorasyon edilmiştir. Özel bir bölüm tam ölçekli reklam kampanyaları ve geliştirmiştir tanıtım stratejileri. Hepiniz ifade "- Motorlu ticaret reklamcılığı" - biliyor olmalıydı da ilk reklam ajansı Mettslya icadıdır. Bu tabir icat ettiği söylenir icra müdürü A. Polyakov V. şirketin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.