SeyahatYol tarifi

Atina: En önemli mekanlara listesi

Yunanistan - en popüler turistik yerlerinden biridir. mutlu turist Her yıl milyonlarca dinlenmek için ve sayıları yalnızca büyüyor.

Atina - Yunanistan kalbi. Kentin birçok sanatın her türlü ortaya çıkması ile ilişkilidir ve gerçekten öyle. uyum modernliği ve eski çağlardan orada iç içe çünkü Yunanistan'ın başkenti oldukça sıradışı.

Bu gezegendeki en güzel ve gizemli yerlerden biridir. Yunanistan'ın başkenti büyülüyor ve zaten öncelikle bir yolcu uçağı penceresinden bakmak o anda takılar.

Atina Tatiller, eğlenceli ve bilgilendirici doymuş olacaktır. Yine de, sonuçta turistik neredeyse her metrekaresinde yer almaktadır.

efsanevi anıtlar

Yunanistan'da kez, kesinlikle Akropol bakmak gerekir. Tarihsel kompleksi devasa boyutu vardır. Ünlü mimari anıt bütün Yunanistan gurur kaynağıdır.

Büyük bir kompleksin parçası olan Atina'nın başka bir cazibe, - Iktinos ve Kallikrates tasarlanan ünlü Parthenon. Bu devasa tapınak bugün fazla yarım yok etti. Ancak, muhteşem sütunlarla süslenmiş olan dev cephe, bütün Yunanistan damgasını olarak kabul edilir.

Atina topraklarında Akropol Müzesi. O birkaç kez Avrupa'nın en iyi tarihsel nesne seçildi vardır. Onun poz turistler, ülke tarihinin öğrenmek dünyasının kültürel ve dini gelişiminde sağladığı sermayenin önemini ve önemini anlamak için izin yetkin böylece derlenmiş.

Atina'da Başka ne görmek? Tur Operatörü Mouzenidis Seyahat Antik Agora zorunlu programında dahil edilmesini önerir. Bu eski pazar, Akropolis'in yakınında bulunan çok güzel. Bu her zaman ilginç şeyler bulabilirsiniz Monastiraki'ye alışveriş bölgesine komşudur.

Hikayenin kökünde

Keramikos - Yunan başkentinin başka cazibe. Bu şehrin güneybatı kesiminde yer alır Atina'nın eşsiz bir alandır. Burada kutsal ve Dipilonskie kapısını görebilirsiniz. Yüzyıllar önce, çok uzak olmayan onlardan onlar Yunan başkentinin seçkin vatandaşları gömülü büyük mezarlığı bulunuyordu.

neredeyse iki bin buçuk yaşında - Bir kez Atina'da tatilde, kesinlikle yaş Pire efsanevi limanı bakmak gerekir! yüzyıl Uçan, ancak dünyanın bu köşesinde, hiçbir şey değiştirir. Liman hala sıcak ziyaretçiler, tüccarlar ve Hıristiyan hacılar tarafından gelmesi gemileri, memnuniyetle karşılamaktadır. Boyutlar Pire etkileyici. Bunu gerçekleştirmek için sonsuzluk ile temas hafif bir heyecan hissediyorum, kesinlikle iskele boyunca yürüyüşe almalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.