FormasyonOkullar ve üniversiteler

Buryat Devlet Üniversitesi: bölümler, uzmanlık ve öğrenci yorumları

Bir eğitim kurumu seçerken birini seçmek önemlidir olduğu kaliteli eğitim ve kişiliğinin çok yönlü gelişimi için gerekli koşullar. Benzer şekilde, tavsiyeler Buryat karşılayan Eyalet Üniversitesi (Ulan Ude). Bu üniversite ile hayatını bağlamak için karar verdik insanlar için fırsat çok sunmaktadır.

Geçtiğimiz BSU

1932 yılında kuruldu Ulan-Ude bir üniversite şimdi var. Bu İrkutsk Pedagoji Üniversitesi Buryat-Moğol şube bazında düzenlenmiştir. Yeni kurumda eğitim sürecinin organizasyonu için gerekli personel gönderilmiştir. 4 fakülte zaman fizik ve matematik literatüründe ve dilbilim, doğal tarih, sosyal ve ekonomik bilimler ilişkin keşfedilmiştir.

üniversite çarptı 1941 yılında savaşın başlaması. Onun gelişimi durduruldu, öğretim üyesi görevden aldı. Savaş bittikten sonra pedagojik enstitüsü kademeli toparlanmaya başladı. Üretim eğitim üniversite alanı artan malzeme ve teknik tabanını güçlendirdi, mevcut fakülte Değişti ve yeni açılıyor. Pedagoji Enstitüsü klasik üniversite statüsünü aldı - 1995 yılında eğitim kurumuna rehberlik aranan önemli bir değişiklik yoktu.

BSU bugün

VPO "Buryat Devlet Üniversitesi" Ülkemizin en eski üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. O Uzak Doğu ve Sibirya lider bilim ve eğitim merkezlerinden biridir. Daha yüksek ve orta mesleki eğitim programı seçti 10.000'in üzerinde öğrenci, bir kayıt olarak.

BSU bugün - şudur:

 • 7 fakülte, 6 enstitü Üniversite 1;
 • Birçok profesör, doktor, profesör, Doktora var aralarında 1100'den fazla öğretmen,;
 • sınıflar, 7 yurtları için 11 bina;
 • stadyum "Spartak" Spor Evi "Trud", gölde bir spor kompleksi, Göl Shchuchye bir spor kampı.

bölüm ve uzmanlık listesi

Buryat Devlet Üniversitesi öğretim şöyle Bileşiminde geçerli:

 1. Kara, coğrafya ve biyoloji. Bu fakülte, 1932 yılından bu yana var olan, Katılımcılar "Biology" gibi alanları sunuyor, "Coğrafya", "Kadastro ve Arazi Yönetimi", "Öğretmen Eğitimi" (Biyoloji öğretmeni), "Uzaktan algılama ve jeodezi".
 2. Turizm, Spor ve Beden Eğitimi. Adından da anlaşılacağı gibi bu bölüm, eğitim, beden eğitimi, spor ve sağlık turizminin küre için uzmanlar hazırlar. eğitim ve spor tesisleri kullanmak için hazırlamak.
 3. Fizik ve Teknolojisi. Bu yapı birimi 1932 yılından itibaren uzman hazırlamaktadır. bekar olmak için, "Fizik", "Powermachinebuilding", "Yenilik", alanlarında bu fakülteyi yapabilirim "Bilgi sistemleri ve teknoloji."
 4. Kimyasal. Bu yapı birimi 1997'de doğal coğrafik öğretim ayrıldı. Bugün sanayi kuruluşları, araştırma kurumları için kimyager hazırlanıyor. "Jeoloji", "Doğa ve Ekoloji" - çeşitli başka alanlar da vardır.
 5. Sosyal ve psikolojik. Bu fakülte insanlarla çalışmak için uzman eğitiyor. Mevcut yerler - "Psikoloji" ve "Sosyal Hizmet".
 6. Yasal. Yasa Bekçileri hazırlanması için Buryat Devlet Üniversitesi Enstitüsü 1997 yılında kuruldu. O, "Fıkıh" içinde bekarlar düzenli olarak eğitim verir. Eğitim süreci yasal arka plan ile yüksek nitelikli öğretmenler, uygulayıcılar tarafından organize edilmektedir.
 7. Tarihi. 1932 yılında, bu bölüm kuruldu. Bu 7 farklı sunmaktadır eğitim alanları. Bu ve "Sosyoloji" ve "Siyaset" ve "Uluslararası İlişkiler" ve "Geçmiş" ve "felsefe" ve "teoloji" ve "Öğretmen Eğitimi".

Diğer bölümler ve özellikleri

Buryat Devlet Üniversitesi yapısıyla ve diğer bazı bölümlerinde bulunur. Biz kurumlara bahsediyoruz:

 • filoloji, Doğu ve Afrika Çalışmaları, Dış Alan Çalışmaları, turizm, öğretmen eğitim alanında uzman olmak için başvuru sunan Oriental Enstitüsü,.
 • Matematik Enstitüsü ve Bilgisayar Bilimleri, 6 yöne eğitimi uygulayan ( "Matematik", "Bilgisayar Bilimleri ve Matematik", "Öğretmen Eğitimi", "Uygulamalı Bilgisayar Bilimi", "Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Bilimleri", "bilgi sistemlerinin yazılım ve yönetim").
 • Buryat Devlet Tıp Üniversitesi nitelikli doktor ve eczacılar uzanan duvarın (Enstitüsü).
 • "Reklam ve halkla ilişkiler", "Gazetecilik", "Dilbilim", "Filoloji" gibi şeyler sunan Kitle İletişim ve Filoloji Enstitüsü,.
 • aktif ekonomi ve yönetimi alanında uzman eğitim katılır Yönetim ve Ekonomi Enstitüsü,.
 • ilkokul öğretmenleri, öğretmenler, müzik öğretmenleri, teknoloji üreten Pedagoji Enstitüsü,.

BSU Kabul

Okula Kabul belgelerinin hazırlanması ile başlar. kampanya (resmi web sitesi üniversitede ve üzerinde bilgi standına Seçim komitesi noktalarının Buryat Devlet Üniversitesi takvim) almaya başlayacağı pasaport, bir sertifika veya bir kopyasının bir kopyası fotoğraflar bir anda sunulmalıdır. Okul bir bildiri yayınladı. Üniversite personeli tüm dokümanları kayıt.

kişilerde mezuniyet sonrası giriş sınavları olarak kurulan bu konularda sınav sonuçları elinde olmalıdır. üniversitede onaylı konularda sınavları geçmesine izin adaylarının ikincil mesleki ve üçüncül için.

öğrenci Görüşleri

Buryat Devlet Üniversitesi Hakkında öğrenciler olumlu cevap verir. Birçok öğrenci bu ülkede en prestijli üniversitesi bulabilirsiniz. Kanun, Şarkiyat Enstitüsü ve Yönetim ve Ekonomi Enstitüsü Fakültesi için yüksek talep, bu yapısal birimler prestijli meslek sunuyoruz çünkü. 5 ila 10 kişiden Burada sık sık 1 bütçe yer Rekabet. sık görülen açığı diğer yapısal birimlerde.

Yorumcular öğrenciler eğitimin kaliteli doğrulamaktadır. Onlar öğretmenler ona zor olduğunu söylüyorlar. tüm öğretmek için gerekli test ve incelemelerin başarıyla bitirmek için. Beden eğitimi önemli bir konu olarak kabul edilir, bu nedenle okulu kırmak için alamadım. tanıdık doktorlardan yardım kabul edilmez - Üniversite gerekirse çeşitli muayeneler için kliniğe yön veren uzman vardır. Böylece, Buryat Devlet Üniversitesi - öğrenmek isteyenlere gelmelidir ciddi kurum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.