Haber ve ToplumÜnlüler

Lilly Wachowski (Endi Vachovski): biyografi, film, fotoğraf

Lilly Wachowski - Yeni bir isim bir zemin yönetmeni Endi Vachovski yerine. Birlikte kardeşi Larry (şimdi Lana'nın kardeş) ile, o kült filmin yaratıcısı olarak bilinir "The Matrix".

ilk yıllar

Endi Vachovski Chicago 29 Aralık 1967 (Illinois) doğdu. doğumda kendisine verilen tam adı, - Andrew Pol Vachovski. Soyadı Wachowski Polonya kökenli Andy babasından aldı. aile iki çocuğu vardı. Andy ve çocukluk ile kardeşi Larry alışılmadık bir atmosferde büyüdü. Anneleri Katolik oldu ve daha sonra uzak Şamanizm taşıdığı ve babası - ateizm ateşli destekçisi. Öncelikle o bir hemşire olarak çalıştı ve kendi iş yapan ikinci.

ilkokul mezun olduktan sonra kardeşler Uitni YANGA adında lise geldi. Bu okul, doğal bilimler ve sanatın çeşitli formlarının çalışma için bilinir. Yaptığı çalışmalar sırasında, çocuklar aktif, okul tiyatro yapan alınan okul televizyon projelerinin çekim yer aldı. aktörler her zaman sahnenin dışında olduğu gibi davranıyorlardı olmadı.

Genç adlı Okuldan sonra, Andy Emerson Boston'da Koleji ve kardeşinin adını girdikten - New York'un bulunduğu Bard College adına, içinde.

Koleji'nde birbirinden ayrılması ve çalışılan sert zamanlı kardeşler verildi. Sonuç olarak, onların okumayı bırakıp birlikte kendi işlerini kurmaya karar verdik. Brothers inşaat yapan. Zaten o yıllarda, bir bilim kurgu filmi fikri hakkında düşünmeye başladı. Daha sonra bu fikirler üçlemesi "The Matrix" somutlaşan edildi.

Erken kariyer

hayatını kazanmak için, yetişkinlik girin Andy marangoz olarak çalıştı ve kardeşiyle birlikte boş zamanlarında karikatürler çizdi.

Bir senaryo Wachowski kardeşlerin ilk filmi 1995 yılında serbest bırakıldı. Bu bir resimdi "Assassins". 1996 yılında Andy ve Larry ilk yönetim olarak kendilerini denemek filmi "İletişim" yayınladı.

1999 yılında, nihayet filmografisinin önemli film üzerinde çalışmalarını tamamladığını Lany Vachovski ve Lilli Vachovski - "The Matrix".

efsanevi üçleme

Kurgu gerilim "The Matrix", 1999 yılında beyaz perdeye geldi. Kardeşler Larry ve Endi Vachovski sadece filmin yönetmeni, ama senaryo yazarları idi.

arsa insanları çevreleyen gerçeklik, makinelerin dünyayı köleleştirmek için oluşturulan fikrine dayanmaktadır. Termal ve elektromanyetik bakliyat insan vücudunun yaydığı - sadece otomobiller için enerji kaynaklarından biri. Film hack, cyberpunk temasını kullanır Hong Kong aksiyon filmleri ve anime bazı teknikler unsurları.

Filmin kahramanı - Neo adlı bir korsan. Onun bilgisayarında Bir gün garip bir mesaj gelmeye başlar. Bunlardan gönderir Adam Triniti.Ona adında bir kız etrafındaki dünya hakkında gerçeği açar Morpheus, Neo tanıtır.

Kianu Rivz, Carrie-Anne Moss, Gloria Foster, Fishborn Lourens, Hyugo Uiving ve diğerleri: tanınmış aktörler tarafından oynanan filmde. Neo rolünden film için döküm sırasında aktör Will Smith, Brad Pitt, reddetti Val Kilmer ve Dzhonni Depp.

senaryo sahne Chicago olarak tanımlanır rağmen çekim, Sydney, Avustralya'da gerçekleşti. Filmde Özel efektler John Gaeta meşgul. O, bu için özel olarak havada bir mermi durdurma etkisi ile geldi.

Film lehine ve halkın ve eleştirmenlerin karşılandı. 2000 yılında filmi "The Matrix" dört kategoride "Oscar" kazandı. Ayrıca film 28 diğer ödül kazandı.

üçlemenin ikinci ve üçüncü kısımlar 2003 yılında çıktı ve daha hafif bir kitle tarafından karşılandı. filmi "The Matrix Reloaded" ve "The Matrix Revolutions," $ 30 milyon katılım için Keanu Reeves ücreti. Ajan Smith ile son savaş çekimlerine Neo film yapımcıları on beş milyon dolara mal oldu.

sadece bir - ikinci filmi toplam beş çok iyi bilinen filmi ödülleri ve üçüncü değildir aldı.

cinsiyet değiştirme

Zaten sarı basın makalelerinde 2000'li yılların başında Larry transeksüel (Lana) Wachowski görünmeye başladı. kardeşler böyle söylentiler komentirovat vermedi. Zamanla, film yapımcıları Andy ve Lana Wachowski aramaya başladı.

Resmi olarak transseksüel Lana Wachowski Temmuz 2012'de yalvardı. Hollywood film yapımcıları arasında kendi cinsiyet değiştirmek ilk resmi insandı.

Andy resmen transseksüel tanımak için daha fazla zaman aldı. O resmen adını Lilly alarak sadece 2016 yılında yaptı.

Kişisel yaşam

Fotoğraf Lilly Wachowski kadın kıyafetleri son zamanlarda interneti sular altında. kız kardeşi Lana genellikle ertesi Bu fotoğraflarda Lilly ise.

Lilly ve Lana kadınlarla evli bir anda olduğu bilinmektedir. Eş ilk adım Alice Blesingeym olduğunu. Onlar 1991 yılında evlendiler.

Filmografi

Lilly Wachowski (kız kardeşi Lanoy Vachovski ile filme filmler) bu tür projeleri üzerinde çalıştı:

  • 1995 yılında - film "Assassins"
  • 1996 yılında - gerilim "İletişim"
  • 1999 - ikonik resim "The Matrix"
  • 2003 yılında - "The Animatrix" kaset "The Matrix Reloaded" ve "The Matrix Revolutions"
  • tarihsel bir film - 2006 "V - for Vendetta"
  • 2007 yılında - resim "Invasion"
  • 2008 yılında - filmi "Speed Racer"
  • 2009 yılında - filmi "Ninja Assassin"
  • 2012 yılında - fantastik filmi "Bulut Atlası"
  • 2015 yılında - resim "Jüpiter Artan" ve televizyon dizisi "Sekizinci duygu".

Sisters Wachowski gelecekte yaratıcı faaliyetlerini garanti ailesinin bütün üyelerinin desteğini bir araya geldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.