SeyahatTuristler için ipuçları

Bolsheokhtinsky St. Petersburg Köprüsü: Geçmiş ile gelecek arasında

Bolsheokhtinsky köprüsü, kentin en büyük ölçekli mühendislik yapılarından biridir ve kuzey başkentinin merkezine en yoğun nüfuslu alanlardan biri olan Malaya Okhta'yı bağlar.

Bu köprü tarihi oldukça dikkat çekici. Bunun ihtiyacı, XIX yüzyılın ikinci yarısında, hızla genişleyen Okhtinsky bölgesinin St. Petersburg'un tarihi merkezine bağlanması gerektiğinde ortaya çıktı. Uzun süredir, gelirlerini kaybetmek istemeyen taşıyıcılara muhalefet nedeniyle tasarım hayal kırıklığına uğradı. Bununla birlikte, 1900 yılında - Troitsky Köprüsü yapımı ile aynı zamanda - bu mühendislik yapısının tasarımı üzerinde çalışmalar başladı. Büyük mühendis V.Bers onlara yöneldi.

Büyük Büyük Peter'in gurur duyduğu köprü projesi 1907'de onaylandı ve zaten Ekim 1911'de ciddi bir atmosferde açıldı. Günümüz, yapının gerçekten dev boyutlarıyla vuruldu; özel bir zevk, 48 metre uzunluğundaki ortalama yayılma aralığından kaynaklandı.

Bolsheokhtinsky köprüsünün üstünde kübik ışıklar bulunan birkaç kulesi vardı. Kulelerin duvarlarında cesaretle bronz altı levhalar açılmış yapı elemanları onlara konmuştur. Köprüye yapılan her iki giriş de güçlü portallar şeklinde yapıldı ve raflara fenerlerle çok alışılmadık tutacaklar yerleştirildi.

1917 Ekim Devrimi , devletin çok sayıda değişikliğine yol açtı ve Hemen Bolsheokhtensky olarak değiştirilen Peter Büyük Köprü bu kaderden kurtulamadı. Daha sonra, Rus dilinin yazım kurallarında değişikliklerin yapılması ile bağlantılı olarak, bu yapı şu ana kadar var olan - Bolsheokhtinsky Köprüsü - adı vermiştir.

İnşaat sırasında dahi, mimarlar ve tasarımcılar köprüyü olabildiğince sağlam ve dayanıklı hale getirmeye çalıştı, bu da mükemmel bir şekilde başardı. Yapının yüksek kalitesi, bu mühendislik yapısının ilk tamiratının ancak 1971'de yapılması ve önemli bir yeniden yapılanma için 1993 yılında teslim edilmesine yol açtı. Bu çalışmalar sonucunda hemen hemen tüm metal parçalar değiştirildi ve üç açıklık da granit ile kaplandı.

Tarih boyunca Bolsheokhtinsky Köprüsü şehrin ana tramvay arterlerinden biriydi, ancak 2005 yılında tramvay trafiğine son verildi ve şimdi sadece yayalar ve karayolu taşımacılığı için tasarlandı.

Yeniden yapılanma sonrasında pek çok Rus kökenli ilk imparatorun adı, St. Petersburg'un tarihi merkezinin ve modern kentsel yapıların güzel bir görünümü olarak adlandırılmaya başlanan köprüden. Buradaki ünlü eski ve modern modern yaşam ritmini karşıyormuş gibi, burada geçmişin, şimdiki ihtişamın, geleceğin parlak görsellerinin en güzelini hissedebilirsiniz.

Bozhekhtinski Köprüsü, bugün yüzyıllar önce inşa edilmiş ve kent altyapısının önemli bir parçasıdır ve her gün onbinlerce sakin ve şehrin ziyaretçisine izin vermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.