Haber ve ToplumPolitika

Artamonov Anatoliy Dmitrievich, Kaluga Bölgesi Vali: biyografisi, kişisel yaşam

Artamonov Anatoly Dmitrievich - yetkin ve başarılı bir lider olduğu kanıtlanmış uzun yıllar deneyimi ile Kaluga bölgesinde bir vali vardır. En etkili valiler sıralamasında kurşun atanan memur, galaya onu uçlu ve yakın gelecekte Rusya Federasyonu Başkanı bile.

Çocukluk ve ergenlik

Biyografi Anatoly Artamonov (Khvastovichsky İlçe, Kaluga bölge) Kırmızı adlı küçük bir kasabada Mayıs 1952'de beşinci başladı. Ailesi basit insanlardı - babası periyodik veteriner çalıştı ve bir marangoz; Çocuklar ve ev sonra anne. Anatoly ailesi beş çocuğu var, bundan sonra ilk doğan, ortaya oldu. Çocukluğundan beri sorumlu ve ciddi çocuğa yetişen, yetişkinler yanında çalışmak üzere - Ailesi onu bunu öğretmek yoktu, bu bir "kuluçka" gençti ve en eski pasaklı kabul edilemez çünkü.

Başarıyla lise mezunu, Artamonov Anatoly Moskova fethetmek ve ilk kez ziraat mühendislerinin Enstitüsü girdi. Bir öğrenci olarak, memnuniyetle üniversitenin kamu yaşamına katılan kendini aktif ve girişimci genci ayırt etmiştir. sanayide Lisans Diploması, "tarımın Mekanizasyon" 1974 yılında aldı.

Valiliğe Kariyer

Enstitü Artamonov Anatoly mezun olduktan sonra Moskova'da kalmamıştır ve o tamir atölyeleri kafa yerel çiftliğe götürüldü memleketi Khvastovichsky İlçesi, geri döndü.

Biraz sonra, zaten evli olmak ve bir oğlu olan genç bir uzman devlet çiftliği "Shahovsky" başmühendis haline Mosalsky İlçesi taşındı. O zaman o sadece yirmi üç yıl oldu! On üç yataklı bir yatakhanede ailesi ile huddling, ter kadar çalıştı.

"Gruzdovsky" - Zeal kurumsal gelişimi için yararlı Artamonov ve yetenekli bir lider başka çiftliğe nakledildi. Burada, yirmi altı yıl içinde o Başkanı olmuştur.

1985 yılında - Tarım ve bölgesel Parti Komitesi Mosalsk birinci sekreteri baş rayupravleniya;: Ve sonra basit bir köylü ailesinden yerli'nın kariyeri daha da hızla gelişmiştir 1991 inci - Obninsk inşaat başkan yardımcısı; sonra - Büyük bir şirketin baş programı "Evim" uygulanması yapan; ve son olarak, 1996 yıl - Kaluga bölgenin vali yardımcısı. Bölgede Artamonov aktif bölgeye yatırımcı, köy, binanın gazlaştırılması yapan ikinci kişi olmak.

Anatoly Artamonov - Kaluga alanının Vali: resmi yazı üzerine faaliyetler

Başlı Kaluga bölgesi Artamonov sonbahar 2000. Bir kez değil kampanyası sırasında ve sonrasında, o bir yerli ve bu bölgenin büyük bir vatansever olduğunu vurguladı. Etkinlikler Anatoly Dmitrievich yüksek ofis başarılı olmuştur ve 2004 yılında ikinci dönem için seçildi.

Bir yıl sonra, Rusya'da yürütmenin oluşumu sırası değişmiş ve valiler Yasama Meclisine seçim başladı olduğunda, Artamonov adaylık incelenip yerel halkın seçilmiş temsilcileri tarafından onaylandı.

2010 yılında, milletvekilleri vali için tekrar onaylanmış ve onbeşinci yılında istifa etmiş, ancak bir sonraki seçime Kaluga bölge Vali Vekili, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından atandı. Bunlar 2016 yılında yapılmıştır. Ve Artamonov Anatoly yine alanın başkanı "Oyunculuk" öneki olmadan yalnızca bu kez oldu.

Anatoly sonuçları, dedikleri gibi, açıktır. Bölgede ekonomi Kaluga bölgesi Orta Federal Bölgesi bölgeler arasında gelişme bakımından lideri oldu, stabilize, ancak Artamonov iyi çağdaş Rus valiler birini aradı ve hatta merkezi otoriteler kariyerine uçlu.

skandallar

Ancak her merhem orada merhem uçmak. Ne olursa olsun Artamonov etkili valinin faaliyetleri olabilir, adı çeşitli skandallar ile ilişkilidir.

Anatoly Moskova'ya taşındı Örneğin, uzun bir süre ve davanın çok tartışma için Rus halk, yasaktır Kaluga numaraları ile devriye arabalarına eşlik.

Ve bir kez Artamonov Anatoly isimli işadamı rahatsız Oleg Deripaska kamuya ona bir caniyi arıyor. Mahkeme davacı yanında yer aldı ve vali suçlu bulundu. manevi zararın tazmini oldu ... bir ruble.

Kaluga bölgesi ve seçim kampanyası sırasında işlenen punktürlerin başkanı yanı sıra 2014 yılında kaluzhane yüksek sesle kelime "kriz" demek yasaklandı gerçeğini eleştirdi.

aile

Anatoly Artamonov eşi Zoe losifovna denilen evlendi. eğitim ile o bir doktor ve şimdi Sosyal Koruma Kaluga Bölümü başkanlık ediyor. Çiftin iki çocukları var. Kızı Anatoliya Artamonova ve oğlu dört torun mutlu bir dede verdi.

İlginç gerçekler ve hobiler

Boş zamanlarında Kaluga Bölgesi Valisi, o avcılık, balıkçılık, kayak, tenis ve golf, araba bir yolculuk, ülkede çalışmak ya da sadece doğada vakit geçirmek sahiptir.

Akrabalar ve arkadaşlar şirket, herhangi bir öğünde törenlerinin vazgeçilmez ustanın yaptığı neşeli, hoşsohbet kişi, ruhunu inanıyoruz. Böyle balıkçılık ve avcılık gibi hobiler için zaman tanımak için en kısa sürede çalışır. Hafta sonları bu ile başlar. arkadaşlar Anatoly Dmitrievich toplayın ve birlikte nehir veya ormanda gidin.

Anatoly Vatandaşları onun yerli Kırmızı tapınağın köy ve kişisel fonlar için bir okul inşa etti ne için saygı. o yaklaşan bir ateşten köy kurtarmıştı Ve bir kez hızla tüm güçlerini seferber ve ateşle karşılık vermek onları bırakarak.

Artamonov Anatoliy Dmitrievich ilk Rus resmileşti, elektrikli araba peresevshim. Bu durumda, regülatör örnek tüm çevre bilinci gösterilmiştir. Genelde, doğa - onun sonsuz aşk. kalbinde o fiziksel emek ve Rus hinterlandı doğal güzelliği olmadan kendilerini düşünmeyen, basit bir köylü adam kalmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.