Haber ve ToplumPolitika

Raşid Borispievich Temrezov, Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'nin baş: Bir Biyografi

Yani zaten Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti Rashid yılları Temrezov başlı bir çok şey. Onun biyografisi yakından o uzun zaman hemen hiç yoktu hangi bölge ile bağlantılıdır. Ve bu, memur, onu ciddi ve sorumlu çalışma tedavi yapar ek bir faktör göre. Sonuçta, her Karaçay babasının evine gelip yanlış bir şey varsa şikayet edebilirsiniz. Ve annesi, saygı üzerinde Raşid Borispievich kaygıları gibi babasına karşı. Bu Kafkasya olduğunu ...

Çocukluk ve ergenlik

sınırdışı etme zorlukları yaşamış bir ailenin Mart 1976 doğumlu Temrezov Rashid on dördüncü. Dedesi zorla Orta Asya çıplak bozkırlarında memleketi cumhuriyete 1943 yılında taşındı diğer 75 bin Karaçay ile birlikte Rashid. Ailesi Kırgızistan'da doğdu ve Çerkesk'te yalnızca elli yedinci yılında geri döndü.

Temrezova baba - Ülkenin ünlü cerrah. ve onun yolundan kalpte benzersiz operasyonlar için meşhur oldu ağabey Rashida Marat, gitti. ortalama - Ve tüm aile içinde Temrezova üç oğlu Raşid kadar getirdi.

Babam 91 yıl içinde kendi evini inşa dek Bunlardan beşi, devlet tarafından tahsis edilen, iki odalı bir dairede yaşıyordu. Kardeşler lise №3 öğrendim. on üç yıl ile açtı ve çıkışına yakın babasının biraz eski "Lada" bir hediye aldı - bir çocuk olarak, KÇC gelecekteki baş futbol ve arabalar ilgilenmeye başladı.

Abitur almış olması, Temrezov Raşid Moskova açık sosyal üniversitede gıyaben girdi. O da finans ve kredi, yönetim inceledi. 1998 yılında liseden mezun oldu.

iş Kariyer

Raşid Borispievich geri doksanlı yılların başında yaptığı iş yaptığı ilk adımlar - Ancak okuldan eşiği geçti. Zaman dilimi zordur ve deniz hava değildi bekleyin. Bu bükülmüş gerekiyordu. Temrezov birçok ders çalıştı - öğrenilen ve zaferin sevinci ve yenilginin acı. Ve zamanla Üniversitesi, zaten deneyimli bir işadamıydı iyi bir iş elde etmek mezunları sağlayan - OAO "Karaçay-Cherkessknefteproduct" satış departmanı. Yakında Raşid Borispievich Temrezov başka bir şirkette ticari inşaat idaresi müdürü ve ardından dairesi başkanı atandı - JSC "Sevkavhydroenergystroy".

Biz kariyerinde hem kamu hizmetlerinde üst düzey pozisyonlarda idi. Örneğin, 2004 yılında "sermaye inşaat KÇC Yönetimi" başlı; 2010 yılında ülkenin en önemli "dümeni" bulmaya tüm yakın "Federal Yol Ajansı KÇC topraklarında federal yolların Yönetimi", yöneldi.

siyaset

Temrezov Raşid parti "Adil Rusya" katıldı ve hatta bölgesel şube açtı zaman KÇC geleceği başının Siyasi faaliyetler yıl, 2007 yılında başladı. Ancak kısa süre Temrezova yolsuzlukla suçlanan sırasında skandalı ve soruşturma sonrasında görevinden edildi.

Bununla birlikte, 2009 yılında, Raşit Borispeevicha Parlamentosu KÇC seçin. Ve aynı yıl içinde o kişinin Rus Başkanı personeli rezerv dahil edilmiştir. büyük bir açık ufuklar önünde. Ve onun siyasi kariyerinin baş döndürücü yuvarlak aşağıdaki uzun sürmedi.

Arttır. KÇC başkanı - Rashid Temrezov

o zaman zaten parti "Birleşik Rusya" üyesiydi yirmi altıncı Şubat 2011 Temrezova, Rusya Federasyonu Başkanı Medvedev kararı uyarınca, Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti arada Başkanı olarak atandı ve sadece birkaç gün sonra, 1 Mart'ta, "Oyunculuk" öneki oldu Bu iptal edildi - Rashid Borispievich onun Millet Meclisi üst yazı için onaylanmıştır. Ancak, 7 Nisan'da, o başkanı olarak sebebiyle KÇC Anayasasında değişiklikler nedeniyle, Başkan tarafından değil çağrıldı, ancak aslında değişmez.

Karaçay-Çerkes Rashid başında Borispievich Temrezov birçok önemli başarılara işaretlenmiş. O önemli ölçüde onların sayısını azaltarak, belediye çalışanlarının personel optimize; O akış% 43 arttığını sonuçla, Cumhuriyete turist çekme açısından büyük bir iş çıkarmış; Karayollarında kaldırım onarmak için ödenen ilgi çok; İki büyük şirketlerin yapımını yöneten - bir ayakkabı fabrikası ve bir çimento fabrikasında; önemli ölçüde anaokulları, okullar, hastaneler ve Cumhuriyeti topraklarında spor merkezleri ağını genişletti; Baş tarafından belirlenen görevler arasında vs Karaçay-Çerkes, dijital televizyon tanıtan - .. Çerkesk'te ve Adler'e karayolu üzerinde şehrin doğrudan bağlantılı Havaalanı. Temrezova göre, zaman zaman bu iki nesne KÇC turist akışını artıracaktır. Buna ek olarak, Cumhuriyeti yolsuzluğa karşı mücadele var. Ancak, bölgesel medyanın bundan pek başarılı kaydetti.

Raşid Borispievicha sözleriyle, yüksek pozisyon ona ortak adamı öldürmedi. Çok sıcak değilse, onların şikayetlerine dinler bile, yaya olarak kendi yurttaşları ile iletişim kurmaktan mutluluk işe gider ve.

27 Şubat 2016 KÇC başkanı yetkilerini doldu ve Vladimir Putin yeniden seçildi (tabii ki çok Temrezov olabilir,) yeni başkanı olarak bu zamana kadar geçici olarak onu atadı.

Kişisel yaşam

aile - gururu birinci şahıs Karaçay-Çerkes kaynağı. O 2005 ile evli. genellikle tamamen kendi öğrenim üzerine odaklanmış, Kafkasya'da olduğu gibi Raşid Temrezova eşi ona dört çocuk veren ve. üç kızı ve bir oğlu mutlu babasına. Aile kendi evinde yaşıyor. Ama yine de çok sıkı yakınları ile temasa Raşid Borispievicha bahçesi olan bir tek ebeveynli ev topraklarında bulunan, bu yüzden almaktadır.

hobiler

Yana çocukluk Temrezov Raşid futboldan hoşlanır. Moskova "Spartak" nin bir fan. Başka uzun süredir tutku - arabalar. Ancak, KÇC başkanı ona göre sadece iki vardır - hem yerli üretim. tenis - nispeten yeni faiz arasında. Eh, o vatandaşlarının yaşamı iyileştirme amaçlı kişiler tarafından halkının geleneklerine saygı layık büyümek zorunda çocukları ve işi gördüğü ana hobilerini.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.