Yayınlar ve Makale YazmaŞiir

Şiirsel ürün: heather bal

Heather bal gurmeler için bir ürün olarak düşünülür. Bazıları hemen tadını çıkarırlar, diğerleri acı görünürler. Bazı ülkelerde, bu bal çok popülerdir ve bilenler beğenisini takdir ederler. Nektar sığır derisinden (dallı, her mevsim yeşil bitki) yapılır. Tundra'da, çam ormanında, kum ve yanıklarda bulunur. Heather bal, Avrupa ve Asya'da elde edilir, ancak ürünün% 75'i İskoçya'da üretilmektedir. Çok faydalıdır, ilginç bir tada sahiptir ve viskozdur. Romatizma ile astım, bronşit, bulaşıcı poliartrit bu tür bir tatlılığın kullanılması önerilir.

Ayrıca bir "Heather Honey" ayeti de var. Bu, 1880'de Robert Stevenson tarafından yazılan harika bir popüler baladtır. İş, on sekiz ayetten oluşuyor ve günlerin olaylarını anlatıyor. Şiir, İskoç Kralı tarafından ihraç edilen insanlara ithaf edilmiştir.

... İnsanlardan oluşan kalabalıktan baba ve oğul seçildiğinde, Majestelerine götürülmüşlerdi, bu nedenle de tatlı bir içkinin sığır derisinden yapıldığını gösterdiler. Talihsiz erkeklerin icra edilmesi ve işkence yapılması ile tehdit edildi, böylece kralın sırrını açığa vurdukları ortaya çıktı. Sonunda, yaşlı adam kendini bıraktı. Ama oğlu babasını kısıtlamadan önce utanç verici. Bu nedenle, kraldan önce oğlu boğmaktan utanç görmemesi için boğmasını istiyor. Majesteleri kabul eder ve fakirleri denize atar. Sonunda, yazar okuyuculara yaşlı adamın yangın ya da işkence ile onunla birlikte umriratın sırrından korkmadığını söylüyor. Ve kalbinde çocuğunun hala hayatta kalacağı umudunu sürdürecektir.

Maalesef, bu baladın bazı parçaları yok edildi. Bununla birlikte, ana fikir - medovarların kahramanlığı, monarşinin zulüm ve açgözlülüğü anlaşılabilir niteliktedir. Heather Honey dünyanın dört bir yanına dağılmıştı; İlk defa bu eseri Rus Nikolai Chukovsky'ye çevirdi . Ardından Samuel Marshak bunu yaptı. Yeni sürüm 1941'de yayınlandı, popüler ve okunabilir hale geldi ve eski sadece geçmişinden silindi. Sonra, 1947'de S.Ya. Marshak'ın koleksiyonlarından birisi olan "Heather Honey". Bugün bu şiir, her öğrenci tarafından incelenmekte, programa dahil edilmektedir ve bugün yazarlar arasında popülerdir. Okuyucular bu eserdeki şiirleri duyabilir, müzik yapabilir ve melodik bir şarkının keyfini çıkarabilir.

Robert Stevenson baladını "Galloway Legend" olarak adlandırdı. Bu isim yazarın ziyaret etmeyi sevdiği İskoçya'nın güneybatısındaki Galloway yerleşiminden esinlenmiştir. Tarihçiler, baladda anlatılan sadece birkaç olayın gerçeğe uygun olduğuna inanıyorlar. Yazar yalnızca o dönemle ilgili efsanelere dayanıyordu. "Heather Honey" Marshak'ın, hayatta en az bir kez bu eseri okuduktan sonra, İskoçya'ya sonsuza kadar aşık olduğu çok güzel bir şekilde tercüme edildiği söyleniyor. Ve kesinlikle bu ürünü denemek isteyecektir.

Şiire dayalı olarak aynı isimlerdeki filmler çekildi, sahneler tiyatrolarda sahnelendi, müzik eserleri yaratıldı . Kısacası, balad kimseyi kayıtsız bırakmadı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.