Ev ve AileEvcil

Kediler, veya ikmali için beklemek de gebelik belirtileri

Belki de bütün kedi sahipleri toplantı başarılı bir kediyle daha çabuk favori bulunabilir olup olmadığını ister ve yakın gelecekte kabarık kedi orada beklemek eğilimindedir. Bu durumda olduğu gibi safkan hayvanların özellikle ilgi sahipleri, kedilerde gebelik belirtileri, çiftleşme ve bebeğin doğum süreci dikkatle gerekli tüm belgelerin güvenilir soy ve kayıt üretmek için kontrol edilir.

ilk belirtiler

Bir süre sonra hamilelik belirtileri vardır? Açıkça bu soruya cevap vermek zordur. Ortalama kaydıyla kedilerde gebelik doğum sahipleri hızlı şarj net işaretler saptayamamasından kadar bazı durumlarda, 9 hafta sürer. Dahası, ilk üç haftasında, hayvanın sadece bir dış denetim ile bile veterinerler güvenilir gebeliği teşhis edemez. Ancak, özenli sahipleri hala hayvanın davranışlarına göre, spekülasyon olabilir.

Değişen davranış

Deneyimli kedi sahipleri kesinlikle biliyorum erken belirtileri hamilelik. Ve bu bilgi hayvan nasıl davranacağını dayanmaktadır. neredeyse kesin gebelik - Kedi çok aktif olduğu kediyi gerektirir ve eğer Yani, aniden onunla birlikte kaldıktan sonra sakinleşti. Ancak, eğer kedinin davranışı yine değişti ve bir hafta huzursuz olduktan sonra - boşuna bir tarih. Aynı bölgede yaşıyorsanız gebeliğin ilk yarısında, hayvan, diğer kedilere karşı saldırgan olabilir. ikinci yarısında, tam tersine, bu nazik ve insanlarda ve diğer hayvanlarda karşı uysal bir olduğunu.

gıda

Kedilerde gebelik belirtileri gücüne dayanarak tespit edilebilir. İlk hafta gebe sonra hayvan daha önce olduğu gibi, yiyor. Üçüncü haftada daha önce favori gıdalara bir kaçınma olabilir. bulantı ve kusmaya neden olabilir. Hayvan ölçüde iştah artışı yalnızca konuşabilir güvenilir gebelik Hakkında, dinlenme saatlerinin sayısını artırdı. Kedi uyku veya yarı uykulu harcadığı çoğu zaman bu durumda, sokakta yürürken ilgilenmiyor.

yuvalama

biz kedilerde gebeliğin tüm belirtilerini dikkate Belki de, güvenli bir yer için arama doğum yapmak - Hayvan yakında doğum yapacak en güvenilir işareti. Böylece, davranış ve hayvanın beslenmesinde önceki değişiklikler vb çeşitli hastalıklar, hava değişimi ve neden olabilir. senin pisi güvenli bir barınak, doğum için güvenli bir yere ve yavru kedi ile bir başka konaklama arayan Ancak, - iki hafta en fazla gelir, yavru doğacak. Bu Siper genellikle giysileri ile dolaplar, böylece tüm işler katta olacak eğer kızma ve onların raf alanı uyuyan hayvan tarafından işgal edilecektir. Kediye yardım ve içinde rahat ve konforlu hamile anneye onun için sıcak ve rahat bir kapak kutusu inşa etmek daha iyidir.

görsel değişiklikler

Birçok inanıyoruz kedilerde gebelik ana semptomları o - görünüşteki değişiklikler. Gerçekten de, yaşamın ikinci yarısında hamile bir kişide meme rengini değiştiriyor. Ancak kedi doğumdan önce, sonra bu tür değişiklikler fark edilmeyebilir. karın önemli bir artış ve bekleyemezsiniz. Yani, hamilelik maloplodnaya, sonra doğum karın kadar eski seviyesini sadece biraz şişkin koruyabilirsiniz.

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak biz sadece özenli sahipleri kedilerde gebelik belirtileri tespit etmek mümkün olacak sonucuna varabiliriz. Bu hayvanın kendi özellikleri ve alışkanlıkları bilginin davranışını izlenmesinde yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.