KanunDevlet ve hukuk

Moskova'da Kanunu değiştirin. Sağ değiştirmek Nerede? Moskova'da Yedek Hakları

Her yıl kadın ve erkek sayısı taşıt artar direksiyonuna oturarak. onlar sürüş becerilerine sahip ve Rusya Federasyonu'nun tüm şehirlerde, farklı trafik işaret ve işaretleri tanımayı öğrenmek olabileceğini amacıyla, özel sınıflar ve sürüş okulları çalışır. Bunlardan en fazla sayıda sermaye yoğunlaşmıştır. Ayrıca izin sayısız yerler vardır kanunu değiştirmek için. o araç kontrol etmenizi sağlayan yeni bir lisans elde etme hakkında sorusunu gündeme önce Moskova'da ve Moskova bölgesinde, er ya da geç, bir sürücü ev sahipliği yapmaktadır. Kiminle iletişim gerekir? Hangi belgeler değişim hakkının süreci için gereklidir? Nerede geçici kaydı ile Moskova'da bir kişinin yasa değiştirilir? Bu süreçte göz önüne alınması gerekenler? Bunlar ve diğer birçok soru bu yazıyı ortaya

.

Biz almak ve kuralları değiştirmek

Bir insanın ülkenin sürücülerin topluluğuna katılmak için karar verirse, birkaç prosedürleri geçmesi gerekecektir bilinmektedir. İlk haklarını elde etmektir. Trafik ülkenin her yetişkin vatandaşa sürücülerin saflarına doldurmak için şans verir. Aynı sürücü belgesi başta belirtilen süre verilir. yasa değiştirmek için gerekli bu süre sona ermesinden sonra. Moskova, St. Petersburg veya başka bir şehirde özel olarak bu amaçla kurumlar için tasarlanmış yapılabilir.

kimliğini kaybetti? Yeni kolay alın!

yedek lisans nedenleri kitle olabilir. Belirtildiği gibi, çoğu yaygın - bu sona erer. Lisans bakıma muhtaç hale gelmiştir, eğer kayıp veya çalınmış (başka bir şehre Moskova ve cinsinden) yasasını değiştirmek gereklidir.

Ayrıca arzu edilir, ama bir kişinin, ismi veya soyadı değişti eğer, yeni bir "kabuk" almak için mutlaka gerekli değildir. Genellikle bir vatandaş başlangıçta kontrol testi yolcu aracı kaybetme olur. Bu nedenle, sadece biri bu kategori onun sertifikada belirtilecektir. Yavaş yavaş, bir kişinin otobüsü, kamyon ya da motosiklet ekleyerek listeyi genişletmek isteyebilirsiniz. Sonra tabii sonra özel bir sertifika alma, ileri eğitim gider. Ancak, bir araç sürüş için ehliyet belirtilen tek kategoridir. Haklar yerine gerekmektedir. Moskova'da, bu prosedür başka bölgelerden özellikle farklı değildir. Bir fırsat başkentte yeni bir kimlik kayıtlı veya şehirde geçici kayıt sahiptir vatandaşlara kullanılabilir alır.

Biz Yol Trafik Güvenliği Müfettişliği herhangi bir şubesine gidip

Birkaç yıl önce, trafik polisi sermaye alenen Moskova'da yasa değişikliği daha kolay olacağını duyurdu. Şimdi, yeni bir lisans elde etmek için, sadece Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği herhangi bölümüne gidiniz. Bu yenilik haklarını değiştirmek için prosedür kolaylaştırmak ve büyük kuyruklar oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bu kural bölgelerinde yaşayan halkı için de geçerlidir. Yani Moskova'da kaydı ile bir kişi, Moskova'da ehliyet değişebilir olduğunu. bölgede yaşıyor herkes, Krasnoyarsk bir sakini olarak, herhangi bir bölgesel bölünme ziyaret etme hakkına sahiptir - vs onların kasabalarda, ofislerinde ...

Yardım ve sağlık kurulu

yerleri seçtikten sonra gerekli belgelerin bir paket araya koymak istiyorum. yasa değiştirmek için, kişi gerekli olacaktır:

  1. Yeni ehliyet almak arzusu hakkında bilgi dile Beyanı.
  2. Geçerli pasaport veya kimlik kartı ve kayıt için bir işaret olan.
  3. Kurulan biçim ve bunun bir kopyasını göre Tıbbi belgesi.
  4. Fotoğraf boyutu 3 * 4.
  5. Eski yasa.
  6. görevlerinin ödeme makbuzu. Kural olarak, bu prosedür trafik polisi bölümüne doğrudan gidebilirsiniz. büyüklüğü devlet ücreti sürücü belgelerinin farklı türleri için farklı. Böylece, on yıllık dönemin milli hakları kasiyer 800 ruble ödeme sonra verilir. kimliğinin bir değişikliğe iten önemli değil. Testlerin her türlü süresince en fazla iki ay (geçici) için hakların verilmesi için Devlet ücreti 500 ruble olduğunu.
  7. kimlik değişikliğinin nedeni ilk isim veya göbek adı bir yeniyse, bu gerçeği bir teyidi olup bir belge sunmalıdır.

ek malzemeler

Yukarıdakilere ek olarak, başvuru sahibi bir sürüş okulda ders geçmesini kanıtlayan bir sertifika isteyebilir Moskova ve diğer Rus şehirlerde hakları edinecektir. Ancak, sözde sürücü kartı hepsi bu değil sahiptir. Kural olarak, bir dış öğrenci olarak bir sürücü kursu eğitimini almış olanlar, bu belge yoktur. Bu sertifikayı alarak arzu ama gerekli değildir. sunulan sadece belirli gerekçelerle nedeni sürücü kartını göstermek için trafik polisi adına bir gereklilik olabilir. Örneğin, vatandaşın eski haklar gerçek hiç şüphesiz ki. Sahte sertifikalar oldukça yaygın olduğunu dikkat çekicidir.

bekleme süresi

Kural olarak, yeni bir sertifika gününde başvuru kişiyi verilir. Ancak istisnalar da vardır. Eğer verilen tıbbi sertifika veya ehliyet diğer bölgelerden onay gerekiyorsa, Komisyon yetkili makamlara karşılık gelen istek gönderir. suçun özel dikkat. başvuru tüm koşullar ve testlerin çeşitli yürütmek fazla iki ay boyunca geçici ruhsat verilir kadar.

muhtemel karmaşıklığı

ruhsat değiştirmeye karmaşık bir şey yok. Ancak, bazen bazı "tuzaklar" ile karşılaşabilir. haklara ticaret karar Yani, gerekli tüm belgeler trafik polisi departmanı ziyaret etmek için klasöründeki emin olun. Bu tıbbi sertifikanın özellikle doğrudur kopyasıdır. umut yere Teftiş yakın teyit edilemez fotokopi makinesi olmasıdır. Sonuç olarak - zaman ve sinirleri boşa.

Kural olarak, bir vatandaş kalıcı veya geçici kayıt yerine yeni bir sürücü belgesi alır. Ancak, o bambaşka bir alanda yaşayabilir. Amacıyla kendi çıkığı yerinde tutulan bir vatandaş komisyonu haklarını değiştirmek için gerekli belgeleri toplamak için süresini azaltmak için. Prensip olarak, sorunsuz Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği bu tür referans alır. Ancak, dava ve sorunsuz. Bazen trafik tıbbi kurum için bir istek gönderiyor: orada bu yardımı verilen ya da olmasın, organizasyon bunun için bir lisansa sahip olmadığını, vs. Bu bilgiler telefonda kullanılabilir, ancak zaman zaman Komisyon resmi bir mektup gönderir edildi ... Bu nedenle, zaman kazanmak amacıyla, ya tıp kurumunun lisans kopyasını saklıdır etmesi durumunda ya da kayıt yere komisyon alır.

uluslararası haklarını alma ya da değil?

Birçok sürücü Rusya topraklarında çıkarılan milli ehliyet, onlara yurtdışında bir araç işletmek ve hakkını verir inanıyoruz. Ancak bu doğru değildir. haklar Mart 2001 ilk vatandaş önce elde ederse, bir Avrupa ülkesi ya da uluslararası haklarını elde etmek için gerekli başka herhangi bir ülkede araba kontrol etmektir. Moskova, bu trafik polislerinden dalında yapılabilir. Viyana Konvansiyonu sürücü belgesi uyarınca sürücüsü hakkında bilgi numaralı içerir gerekir. Aynı eski sürümleri böyle bir bilgi yok.

İlginç gerçek: yurt dışında, Rus ulusal sürücü belgesi uyarınca, kolayca bir araba kiralayabilirsiniz zaman. Ama bir trafik kazası durumunda polis hakları olmadan bir kişi olarak Rusya Federasyonu vatandaşı olarak kabul edilecektir. Ulusal hem de uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. İkinci araç (Rus hakları) kontrolünü sağlayan ana belgenin çevirisini sağlayan fazla yardım vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.