SağlıkKadın sağlığı

Nasıl laktasyon durdurmak için?

Çeşitli göre, çoğu zaman kadınların nedenlerden kontrolü dışında o emzirmeyi durdurmak tamamen kesmek veya zorundadır. Önemli olan - olası sorunları önlemek için laktasyon durdurmak için bilmek.

sütten kesilme, hastalık veya annenin istemsiz uzamış yokluğunu, ve diğerleri - emzirmeyi bırakması Nedenleri, çok olabilir. bu işlem, yavaş yavaş, yavaş yavaş hızlı bir şekilde durdurulabilir veya çünkü laktasyon tamamlanması için temeli, hız ve durdurma belirler.

nedeniyle çocuk büyüdü gerçeğine laktasyon Genellikle sonu. Bebek henüz bile, göğüs olmadan alışık değilken yapay tedbirlere Resort durumunda gerekli olan tamamlayıcı gıdaların tanıtımı. ilaçlar almalıdır anne alımı laktasyon engellemektedir veya bu ilaçlar süt üretim bırakılmasının sağlanması olduğunu Bazen durum böyle değildir. Bir emziren anne hastaneye gitmek zorunda kalır, o da emzirme güvenli yolu nasıl durduracağını bilmesi gerekir.

emzirme tamamlanması. Biz kanıtlanmış yöntemleri kullanmak

sütten birçok yolu vardır. İşte en etkilidir.

laktasyon Tabletler

Bunların çoğu ön hipofiz çalışmalarına yavaşlatır ki, hormon içerir. Bu tür ilaçların alımının süresi bir günden itibaren iki hafta arasında değişebilir. En etkili vasıta süt üretimi bromkamfora kabul edilir durdurmak için. Bu tabletler, (başka ajanlar ayıran olan) en az yan etkileri vardır, dahası, kısa bir süre içinde laktasyon kesilmesini sağlar ve. emzirme beyni etkileyen durdurmak ve kontrendikasyonlar ve yan etkileri etkileyici bir listesi var katkıda ilaçlar, çoğu. Bu nedenle, doktor ile önceden istişare - onların alımı için gerekli bir koşuldur. bulguları var ise enfeksiyon meme (mastitis) 'de, o acilen emzirmeyi durdurmak gerekir ve nasıl bir yardım hapları emzirme olacaktır.

Geleneksel araçlar süt tamamlanmasını sağlamak için

Onlara Resort meme herhangi bir sorun görülmez durumunda olmalıdır, hiçbir mühürler ve ağrı vardır. Biz yüzünden reaksiyonun kendi vücuduna dinlemeniz yeterlidir - bir ajanın etkinliğini en iyi göstergesi. Eğer, emzirmenin kesilmesi aşağıdaki tarifler yardım almak için nasıl bilmiyorsanız:

  • karşılama infüzyon diüretik otlar, emzirme ve evreleri konusunda bastırılmasına yol açmaktadır aşırı sıvı, kurtulmak yardımcı olur. bir ders alma birkaç hafta genellikle sürer. Ancak, uygun infüzyon uygulaması ilk gününde meme yumuşak hale geldiğini hissedebilirsiniz. En etkili ayı üzümü, fesleğen, kızılcık, Bahçe maydanoz, nard, adaçayı, nane gibi otlar kabul edilir. Böyle fonların tüketilmesi önerilen toplam miktar - günlük altı bardak kadar.
  • emzirme lahana yaprağı. Bu besleme (veya pompalama) hemen sonra yapılmalıdır. Her iki meme lahana ihtiyaç uygulanması, daha yumuşak formu elde etmek için levha önceden genişletilmiş. Uygulama biraz dondurucuda lahana tutun olabilir önce bu sıkıştırmak ve iltihap olacaktır. lahana yaprakları gevşek olunca prosedür tamamlanabilir. Bu en uzun emzirme durdurma yolu değil, aynı zamanda en doğal ve güvenli.
  • besleme sayısında kademeli bir düşüş. Böyle bir durumda, üretilen sütün miktarı kademeli olarak azalacaktır. Eğer göğüste dolgunluk rahatsızlık ve duygu görürseniz, biraz süt süzün gerekir.

emzirmeyi nasıl engellenir, bu size kalmış. Gerçek - Bu süreç onun meme, kızarıklık ve ateş bir yumru eşlik Ama eğer, bir uzmanın yardımına göz ardı etmeyin mastit belirtilerine ve lactostasis.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.