Sanat ve EğlenceFilmler

"Tahran-43": aktörler. Filmin Tarihçesi

1980 yılında, filmi eleyen "Tahran-43". Film filmde rol aldı aktörler, - N. Belokhvostikova, I. Kostolevsky yanı sıra Fransız sinemasının yıldız. Filmin ana motif - tarafından şarkı Charles Aznavour, daha sonra meşhur oldu. Hangi olaylar resmin temelini oluşturmuştur? Filmin öyküsü - yazının konusu.

Aşk filmde merkezi motifi haline geldi. filmi anlatıyor o dayanır olaylar Üzerine "Tahran-43". Aktörler N. Belokhvostikova, I. Kostolevsky önemli roller Pers dilinden yani Sovyet izci ve çevirmen oynadı. Resmi bir kez gerçekleşti olaylarla, yani hala bir tarihseldir. Bu kısaca filmin içeriğini özetlemek gerekir.

öykü

Tahran üç ülkenin başkanlarını toplantıya hazırlanıyor. Ancak, şehir Nazi yöneticilerin talimatları üzerine teröristlerin bir grup girer. Schemer onun ajan tarafından yönetilmektedir. Sovyet istihbarat, İgor Kostolevsky oynadığı rol yapılacak müzakereler güvenliğini sağlamak zorundadır. Ancak, karmaşık terör operasyonu gerçekleştirilmez. Organizatörler Shermer girişimi ve asistanı Max Richard intikam kaçmayı başarır.

Yıl geçmektedir. kabul edilir filmi film, yani Max Richard karakterlerin birinin elinde, kaybolmasına çünkü olay olan ilgi, devam ettirilir. Ceza açık artırmada bilgi taşıyıcının satmaya karar verir. Kahraman Kostolevsky arada uyumaz. Sovyet istihbarat da açık artırmada görünür. Bu hikâyenin sonu trajiktir. Suikast girişiminin bir sonucudur Marie öldürdü gibi, eroin, Belokhvostikova oynadı.

Başarı resim

Fransız sinemasının yıldızlı Katılım bu film için Sovyet kitlenin özellikle endişe yaratmıştır. Filmin Moskova festivalinde ödül yanı sıra diğer birçok ödül kazandı. O Fransa'da olumlu görünümü aldı.

dökme

uluslararası 3vezdy filmde oynadığı "Tahran-43". Aktörler Alain Delon, Curd Jürgens, Klod Zhad yönetmenin davetini kabul Vladimir Naumov söylendiği gibi, yerli izleyici arasında popülaritesi büyümesine katkıda ki. Bu yüz milyon bilet sattı.

Sadece yabancı yıldızlı katılımında filmin başarısı olduğu söylenir "Tahran-43". Aktörler A. Dzhigarkhanyan ve A. Filozov hainlere görüntüleri son derece yetenekli yarattı. hareket zanaat filmin bu ustaların katılımı olmadan yakında ilk ilgisini kaybetti olabilir.

yaratılış Tarihçesi

Çekim filmler Tahran'da değildi ve Moskova'nın salonlarından birinde, Avrupa ve Sovyetler Birliği'nde bazı şehirlerde. Filmin temeli neydi? Gerçek olaylar veya kurgu?

Almanlar gerçekten Tahran'da "Big Three" ortadan kaldırmaktır amacını güden oldukça karmaşık bir operasyon düzenledi amaçlanan teyit bilgi yok. Ama bu girişim, Sovyet istihbarat servisi temsilcileri tarafından engellendi. Böylece, filmi "Tahran-43" gerçek olaylara dayalı olduğu tartışılabilir.

filme çoğu Azerbaycan başkentinde gerçekleşti. Tahran'daki binalara bir benzerlik var Eski binalar, filmde açıklanmıştır etkinlikler için uygun bir zemin olarak hizmet vermektedir.

Aktris Natalia Belokhvostikova üç rolleri, yani tercüman Marie, kızı ve annesi rol aldı. Resimde kahramanın anılarını iletmek sahneler vardır. Bu sahnelerde erken yaşta Mary rolü kızı Belokhvostikova oynadı.

Alain Delon

Fransız sinemasının çekmek yıldız görünümü, zor bir ticari açıdan, meydan gibiydi. Ancak, onun yöneticilerini çözmek başardı. O zamana Alain Delon en ünlü Fransız filmlerinden birini filme tamamladı. O işten önemli mola oluşturmuştur. O Foch müfettiş rolüyle kabul nedeni budur. Neden Sovyet filmleri çekim katılmaya karar verdi? Sonuçta, İnterpol görevlisi rolü oldukça küçüktü? Büyük olasılıkla, Fransız aktör kişisel değerlendirmelere dayanarak bu kararı aldım. Delon Sovyet film yıldızı kabul etti haberler, Fransız basınında heyecan yarattı.

Fransa'da çekim

Bireysel sahneler Alena Delona evinde çekildi. Bazıları - hatta Champs Elysees üzerinde. Fransa'nın başkentinde filme gün şiddetli yağışlar idi. Ve çünkü merkezinde birçok geçenlerin yoktu. Ama aniden hava değişti. Yağmur durmuştu. anında Alena Delona oluşturulmuş taraftarların bir kalabalık civarında. İş başlangıç imkansızdı. Daha sonra, aktör Vladimir Naumov şunları söyledi: "Sen çekim yeri ... ya bir aktör değiştirmek zorunda kalacaktır."

aşk hikayesi

Ve son olarak, birkaç kelime filmlerin ana karakterler hakkında olması gerektiğini söyledi. filmi "Tahran-43" önemli tarihi olayların sadece anlatıyor. buna Merkez aşk hikayesidir. terörizm, şiddet ve suç ile uğraşan birçok yabancı filmler, bu tema eksik. Bu resimler genellikle acımasız tonu vardır. korkutucu bu küçük çipler karanlık güçlerin mücadele İnsan hayatı. Sovyet filmleri arsa farklı inşa etti. aşk şiddetli olaylara acımasız saldırı altında ölmektedir. Ama ... büyüleyici bir hikaye değil, aynı zamanda içten aşk hikayesi değil sadece orada o çünkü filmi "Tahran -43" ve bugün seyirci ilgisi olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.