Uzmana sorun

Yazı tipi ailesi, boyut ve temel parametreleri

kulaklık, boyut ve ağırlık: Şaşırtıcı dünyada mevcut olan tüm yazı tiplerini sadece üç parametreleri ile farklılık göstermektedir. Tamamen herhangi bir metin dönüştürebilir kulaklık - özel önem kilit noktası olmalıdır. Bu konuda, hem de bir metin editörü tipi ayarlarını değiştirmek ve HTML kodlama nasıl olarak.

Bir yazı tipi nedir?

Yazı Tipi - görüntülerinin koleksiyonu alfabe karakterleri, başka bir deyişle, bir biçim, stil, tasarım gerçekleştirilen sayılar, - el yazısı bir analog olduğunu. Resmi bir "Manuel" el yazısı temelinde oluşturulan ilk makineleri için yazı tipleri. El yazısı yarı uncial birçok Kiril yazı tipleri altında bulunduğundan ve gotik harf Latin karakter stilleri için temel oldu.

boyut Kulaklık, yazı tipi stili: Kesinlikle tüm bilgisayar "el yazısı" sadece üç parametreleri birbirinden farklıdır.

Yazı biçimleri

tipografi en önemli parametredir. Yazı tipi ailesi - alfanümerik, noktalama ve özel karakterler görüntünün üslup birliği ile karakterize bir veya daha fazla boyutlarda bir koleksiyon. ancak böyle harita olarak matematiksel değerlerle veya özel karakterlere oluşan sık setleri.

"Kulaklık" ve kavramları özellikle metin editörleri, çünkü onların konunun benzerlik oldukça sık karıştı "font". Ancak, eski yazı karakteri bütün metnin stilini tanımlayan çünkü çok daha geniş olduğunu ve böyle italik olarak yürütme sadece birlik, sınırlı olabilir.

Courier New, Calibri, Arial, Times New Roman: Birçok kulaklıklar PC kullanıcıları bilinmektedir. Bütün isimler Latin harfleri ile yazılmış olan, font ailesi Rus geliştiriciler tarafından oluşturulmuş olsa bile, bu bir çevirisi veya İngilizce'ye çevirisini kullanır.

çeşitleri kulaklıklar

yazı tipi temelde sınıflandırıcı göre gruplara ayrılır:

 • El Yazısı. Bu grup, bir fırça veya kalem ile kaydedilmek üzere, el yazması benzerlik karakterizedir. Hem ayrı ayrı veya birlikte yazılı semboller olabilir.

 • Kıyılmış. Başka bir isim - sans serif ( "hayır" Fransız.). Kullanılmış harfler sans serif bulunmaktadır. Bu küçük etiketler ve büyük özel başlıklar için en uygun yazı biridir - onlar okunması kolay, göze hoş bulunmaktadır. (Sayfanın temel tonuna göre ters) bir açık ve okunaklı yazı-grotesk ve işaretleme, etiketlere yazıtlar, "paramparça" metni kullanın.

 • Antiqua - serif (serif). Gerçekleştirilen deneysel çalışmalar bu yazı hızlı okuma "katı" metinler için en uygun olduğunu tespit - tırnaklar otomatik birleştirme harfler vermeyin, başka bir karakterden bakışını çevirir. Ancak, bunlar iyi değildir başlıkları salgıları - Öyle görünüyor ki harfleri "Kapat", bozukluğun bir his. Antiqua kadar yaygın ilgili metinlerde kullanılan, geleneksel biçimsel görünüm ile karakterizedir.

 • Dekoratif. iletmek için tasarlanmış aksi aktsidentnoy olarak bilinen bu yazı ailesi, ve yazılı bazı sözsüz anlamı. Bunlar en tuhaf ve sıradışı karakteri stilleri kapsar. Ancak, metin onlara kapılma edilmemelidir - Daha iyi aktsidentnym baskı sadece demo altyazı süslemek için.

 • Karakter. Bu setler standart sayı, harf, noktalama işaretleri içermeyen - karakterler için gerekli özel, tematik metinler sadece orada - vs haritalama, aritmetik, çerçeveler, ...

yazı boyutunu

Kulaklık - metnin ilk parametre, ikincisi ise - boyutu. Aksi takdirde, denir yazı tipi boyutu.

Bu seçenek metnin okunmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır: manşetlere önemli bilgiler, ikincil (dipnotlar, notlar) izole önemli semboller daha küçük bir yazı tipi kazanmaktadır.

Bu değerlerin her biri örneğin, "L" "p, (en yüksekten en düşüğe kulaklık sembollerin toplam yüksekliğini temsil eder .. 8, 11, 12, 14, 18, 24, vb: metin editörü standart bir boyut kullanılan "). baskı alanlarında - Bu özel birimlerde ölçülür. Bir punkt (Almanca. "Nokta") 0,3528 mm'ye eşittir.

yazı tipi stili

çizim karakterler - son parametre zenginliği ve tarzıdır. Yazı biçimi temelde "doğrudan" tarzı daktilo veya az eğimli - italik.

Doygunluk - karakter şekiller kalınlığıdır. kalın, kalın - standardına ek olarak, hala "şişman" çeşitleri vardır. overlordship, ışık, yağlı ve giperzhirnuyu doygunluk daha ayrıntılı bir bölümü mevcuttur.

Stiller ve birbirleriyle ortak doygunluk, kalın bulabilirsiniz çünkü ve kalın italik.

Yazı tipi parametrelerini değiştirme

Üç kullanışlı yollarından biri olabilir bir metin MS Word uygulamasında buna yazı tipini ve benzeri değiştirin:

 1. Araç çubuğunda üzerinden. Bu metnin bir levha üzerinde doğrudan çalışma ana sekme editörü üzerinde yer almaktadır. Bununla beraber sadece, yazı tipini (yazı tipi adı) değiştirmek istediğiniz yazı tipini, stilini, metnin zenginliğini ayarlamak, aynı zamanda istenilen renk sembolleri önemli noktalar altını vurgulamak seçmek olamaz.
 2. biçimlendirme için Diyalog penceresi. "Kelime" sağ fare düğmesi veya "kısayol tuşları" kombinasyonundan CTRL + D kaynaklanır Bu şekilde iletişim ve "Not Defteri" de diyebiliriz. kulaklık, boyut, stil: Aynı zamanda metnin tek tek parametre belirlenebilir.
 3. 'Sıcak' klavye düğmelerinin kullanımı. Eğer "Yardım" diyoruz ya "Hakkında" bağlantısını tıkladığınızda, onlardan tam listesini ifşa bir bölüm bulabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için, öncelikle metin seçmelisiniz, sonra sağ kombinasyonuna basın. Word için, koşu gibidir: CTRL + I - italik CTRL + B - Kalın.

HTML düzenleme odalarından için işlemler biraz daha karmaşık değiştirir:

 1. İlk adım değiştirilmesi gerektiğini metin yazı tipi ailesini seçmektir.
 2. Aşağıdaki etiketi koymaktır ( kolon adı bir virgül ve el yazısı), ağır seçim öncesi İngiliz tarzında (konusu markanın adını ve ardından seçilen kulaklık, uyuyor sonra.
 3. Sonunda etiketi koydu.
 4. Tüm değişiklikler kaydedilir - Geçerli etiketlerin yazı sonucu uygun metni değiştirilmiş olacaktır.

Böylece, font ailesi ve bunun gibiler, ve yardımcı parametreler - boyutu, yazı tipi - metin, ilginç okunması kolay ve yapılandırılmış yapabilirsiniz doğru kullandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.