Haber ve ToplumDoğa

Ardıç Kireç Glow: fotoğraflar, açıklama

Giderek daha fazla bahçıvanlar fanlar inanılmaz manzara eserler oluşturarak sitenizin tasarımı dikkat edin. Onların dekoratif etkiyi muhafaza Bu bağlamda, dökmeyen bitkilerde ve soğuk mevsimlerde Özellikle iyi.

artan popülaritesi Juniper ve Kireç Glow dahil iğne yapraklı süs bitkileri, çeşitli kazanıyor. Herhangi bahçıvan, seven ve grup dikimleri ve tecride harika görünüyor, çünkü gururlu, bu güzel özgün çalı elde sonradan er emin olun sitenizi tasarlarken veya. Bu çok gösterişli bitkidir.

Ardıç Kireç Glow: fotoğraflar, açıklama

(Yatay) Kireç Parıltı - Güzel sürünen cüce çalı, alışılmadık bir çam iğneleri vardır, oldukça güzel bir sarı rengi vardır.

Bu yayılan formu, yavaş büyüyen bitki. Bush radiantly küçük depresyon merkezinde bir çalı formunda düzenlenmiş çeker. dalları yatay yalan almıştı.

Çok ince iğneler, genellikle altın sarısı haline sonbaharda kırmızımsı-bronz vardır ve tersine gölgesinde, bu yeşile döner.

Crohn bitki oldukça, yayılan, yoğun simetrik, kalın ve sürünen olduğunu. yıl için bu yavaş büyüyen bitkinin büyüme yaklaşık 8-10 mm ve büyümesine sürenin tamamı boyunca - yaklaşık 40 santimetre. Bu, en büyük genişliği 150 cm ulaşır.

Çok ince plakalar üzerinde kabuğu çalı pürüzsüz grimsi-kahverengi ama çatlaklar. kökleri Yüzey ve bol dallı olabilir. Bu bitkinin Karpuzu ve koniler yok. Duyarlı değildir yay ince iğneler (20 mm 10 mm), yaprak dökmeyen, yumuşak, pullu yakar.

Orijinal Ardıç Kireç Glow özellikle iyi ve etkili yaprak döken ve iğne yapraklı bitkiler, mavi, yeşil ve kırmızı renkler arasında görünüyor.

30 ila 50 yaşındaki - yatay ardıç çeşitli dayanıklılık.

büyüyen koşullar

-26.1 derece - Frost direnci ve kışa Ardıç Kireç Glow çok yüksektir. -23.3 için.

Bahçıvanlar en canlı doygun renk bitki elde etmek amacıyla iyi aydınlatılmış alanlarda olması gerektiğini bilmelidir. Kireç Glow ardıç (bu alkali ve asidik topraklarda hem büyüyebilir), taze ve en nemli killi toprak tercih.

Ve bitkilerin nem oranı çok zorlu değildir. Sadece yılın Kireç Glow en sıcak döneminde daha sık sulama gerekir.

sadeliği, ardıç, hem de diğer bitkiler rağmen, toprak gevşeme, iyi toprak kompleksi gübre içerisine yerleştirilmesi ve (sulama sonra) sığ yanıt verir.

Özellikler

Ardıç yatay Kireç Glow birçok önemli özelliklere sahiptir:

- Yaş inceltme değil ile, yeterince uzun bir süre, yoğun, yoğun taç koruma kabiliyeti çeşitliliği ile ünlü;

- budama tolerans;

- kesimler tarafından yayılır;

- nakli sonrası adapte etmek kolay;

- nem eksikliğinden muzdarip değil (örneğin sürünen altın notlarının çoğu aksine);

- bu kentsel ortamlarda iyi gelişir.

Sonuç

Vatan bitkiler - ABD (Kuzey Carolina), 1985 yılından bu yana arboretum Devlet Üniversitesi'nde yayıldı (değil resmen).

İyi bir vurgu renk olarak ardıç çalı gruplarının bu tür için idealdir. Önerilen bir zemin kaplaması bitki olarak yamaçlarda, teraslar, üzerinde dikim ve bahçe kadochno-saksı içinde iyidir. Ardıç Kireç Glow dekoratif cüce çalı muhteşem bir örnektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.