Haber ve ToplumDoğa

Vinç Gri: fotoğrafı, yaşam tarzı özellikleri

Bu yazıda size en ilginç ve büyük kuşlar birinde öğreneceksiniz. Bu vinç. Kuşların Toplam 7 türler Rusya'da yaşıyor. Bunlardan, en yaygın ve çok sayıda sıradan gray crane bulunmaktadır.

doğal ortam

Batı ve kuzey Avrupa'da Gri vinçler yuva, birçok Rus toprakları (Nehir havzası. Kolyma'ya ve Trans-Baykal kadar), Çin ve kuzey Moğolistan'da. Ayrıca bazı onlar Altay, Tibet ve Türkiye'de görülmektedir. Kış aylarında en kuşlar gibi vinçler, genellikle güneye göç: Doğu ve Kuzey Afrika, İspanya, Fransa, Orta Doğu, Hindistan ve Çin'de (güney ve doğu).

Onların yuvalama yerleri: bataklık alanlarda ve taşkın (sulak) içinde. sulak olmaması durumunda ve tarım arazisi yakınında yerleşebilirsiniz. Genellikle vinçler daha yüce yer seçin kışı için oldukça yoğun bitki örtüsü çim kaplı.

Ortak Vinç: fotoğraflar, açıklama

Erkekler ve dişiler görünüş olarak birbirinden farklı değildir. gri - baskın renk yetişkinlerin rengidir. Sadece birkaç, bazı tüyler siyah şunlardır: Primaries (birincil, ikincil, üçüncül ve opak), hem de kuyruk tüyleri (kendi üstleri).

Kafa üst kısmında tüyler hemen hemen hiç yoktur, ve üzerinde çıplak derinin alanı - kırmızı. Daima başın üzerinde kırmızı "kapak" ile (fotoğraf açıkça gösteriyor) gray crane gider.

Boynun alt kısmı, onun taraf, baş (posterior) ve bir çene parçası kahverengimsi siyah renge sahiptir. Boyun ve kuşun kafasının üzerine yanı sıra boyun dışında, arka kenarına başının tarafı boyunca uzanan beyaz şerit karşı keskin göze çarpıyor.

Yükseklik - 115 cm ve kanatlar en fazla 2 metre açıklıklı vardır: Bu oldukça büyük bir kuş. (5.900 kg), bir miktar daha az - Ağırlık 6 kg kadın ve erkek olup. Tüyleri renklendirme düşmanlardan ormanda maskeli kuşu verir. Gaga 30 cm'ye kadar boyutlara ulaşır. Gri kırmızı tüyler sonlar genç gray crane bulunmaktadır. Karanlık kuşta bacaklarda.

üreme

Gray crane - tekeşli bir kuş. Bu yaşam için birkaç kalır. Kadın veya erkek ölür Sadece eğer, hayatta kalan kuş başka bir eş bulur. Ve başka çifti uzun posterity göstermekte başarısız girişimleri durumunda ortaya çıkabilir.

Nisan'dan Temmuz geçen üreme mevsimi için. Tipik olarak, buhar iç içe bir yerin yanında uçuş öncesinde oluşturulur. erkek geliş ve dişi takım çok tuhaf ayin dansları sonra. Onlar kanatları ve önemli tittup çırparak, bir atlama temsil eder.

Su üstünde ya da (nispeten kuru) alan kısmı seçilir yakınındaki yoğun bitki (saz ve m. P.) gereklidir. Bu iç içe bir yerdir. Erkek ve dişi uygun bir yer Şekillerin ses seçimini duyurmak. Böylece, onların bölgeyi belirlemek.

yuva yok - büyük (çapı en fazla 1 metre). Bu en çeşitli malzemeden inşa edilmiştir. Genellikle dişi iki yumurta bırakır. Kuluçka süresi 31 gün sürer. Ve erkek ve dişi yumurtaları kuluçkaya. Kısa bir süre civcivlerin doğumdan sonra ebeveyn yuvasını terk edebilir. Onların tam tüyleri yaklaşık 70 gün sonra ortaya çıkar.

Yaşam özellikleri

geliş eve, yukarıda belirtildiği gibi Gray crane, tuhaf sallayın bacak başlar. tek başına ya da bir paket ya da olun. Kuşlar çok dikkatli olan bu dönemde, yani sadece bir mesafeden hepsini izle. üreme gerekçesiyle Vinçler genellikle kitlesel toplantılar, birbirlerinden uzak yani çiftleri yuva oluştururlar asla.

Jack erkek ve çok hızlı ve dikkatsizce dişi bir yapı. Sonuç olarak, kendisini çevreleyen alanlardan toplanan odun sadece yığınıdır. yuva İçinde kuru otlarla çevrili bir tepsi olduğunu. Kural olarak, yaşlı kuşlar yuvalarını (geçen yıl) işgal eder. Bu soket, sadece biraz, birkaç yıldır güncellenmesi her yıl kuşları hizmet etmek vinç bir çift olabilir.

Rusya'da vinç Dağılımı

Batı ve Doğu - Rusya'da Gray crane iki alttür ile temsil edilir. Onlar birbirinden biraz farklıdır. Bugün ülkede çalışılan dağılımları sınır, yanı sıra bunların alt türleri bağımsızlık nispeten zayıf olduğunu. Yaklaşık biz, iki alt türü ayıran sınır Ural Dağları üzerinde uzanır söyleyebiliriz. Asya'da - Batı alttür Avrupa Rusya parçası ve doğu yaşar.

Kuzey Hindistan veya Çin - Ayrıca, ülkenin Avrupa bölümünden kış gray crane (vs Fas, Mısır, ...) Afrika'da sinek, Ve doğudan (özellikle Sibirya'da yaşayan) olduğu bilinmektedir. Avrasya Crane küçük bir kısmı Güney Kafkasya'da overwinters.

Son olarak, en ilginç

üreme sezonunun başında gri vinçler onun tüyleri çamur ve çamurla kaplı. Bu kuluçka dönemlerinde onları daha az fark kıldığı ve civcivlerin yumurtadan, onları kamufle ve avcılardan gizlemek için izin verir.

Gray crane, hem de diğer türler, hız ve hemen kalkıştan önce büyük kanatları açığa rüzgara pürüzsüz run-up ile uçuş başlar.

Oldukça omnivordur gri vinçler: bitkiler (. Yumruları, yapraklar, saplar, meşe palamudu, çilek, vb), omurgasız (böcekler ve solucanlar), omurgalılar (yılanlar, kurbağalar ve balık kemirgenler) yiyin. Hatta ürünlere tehdit oluşturan ederken Ayrıca, vinç, tane yem ve edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.