BilgisayarlarEkipman

SSD-mağaza Samsung 850 EVO: yorumlar, açıklamalar, teknik özellikleri ve yorumlar

Bir yıl önce ve 3D TLC El teknolojisini geçti yaklaşık Mühendisler "Samsung". TLC V-El, selefinin tüm temel avantajları miras - sonuç medyanın tamamen yeni bir türüdür. Bu teknoloji ile yeni SSD Samsung 850 EVO ama nispeten düşük bir fiyata Pro 850 hemen hemen aynı teknik özelliklere sunabilir sürücü.

Bu sabit disk üç boyutlu flaş belleğin tamamen yeni bir kontrol teknolojisi, birleştirilmiş çok katmanlı yapı 3D V El ve ucuz bir mimari TLC dayanmaktadır. Sonuç olarak, şirket olan yetenekleri mükemmel bir değer, güvenilirliği ve performansı birleştiren bir kitle ürünü ortaya çıkar.

Böylece, bu incelemenin kahraman - Samsung SATA III 850 EVO. hesabına uzman ve sıradan kullanıcılar Değerlendirmeler görüşleri alınarak, dezavantajları ile birlikte tüm faydaları tespit etmeye çalışalım.

teknik özellikleri

Hatta şirketin tüm yeniliklerle, EVO modeli 850, bazı bakımlardan, hala, önceki hattına 840 EVO varisi. modelinin 840 tüketici özelliklerini karakterize ana bileşenleri, TLC hafıza, TurboWrite teknolojisi ve kurumsal kontrol çip şirketi (Fur) idi.

hemen hemen aynı, ancak yeni yerine FUR eski kontrolörün yeni SSD aralığı ön ek "gelişmiş" ve TLC El yer üç boyutlu TLC V-el tarafından alınmıştır ile güncelleştirilmiş çip MGX kullanır ve TurboWrite teknoloji kalmıştır.

Doğal olarak, Samsung 850 EVO serisinin en ilginç özelliği TLC ve 3D teknolojisini birleştirerek üç boyutlu bir bellek haline gelmiştir. Çok organik birleştirme yaşansın ve sonuç güvenilir ve ucuz sabit sürücüdür.

Modelin Avantajları

biz sabit diskin esas hakkında konuşmak, kayda değer ilk şey yeni bir satıra beş yıllık garantisidir. Bu dönem böyle marka Samsung 850 EVO kaynak gelişmiş SSD daha kötü beklediği anlamına gelir 850 Pro ve Ekstrem Pro gibi, şirketin amiral gemisi modellerini verir. Bu nedenle, yeni modelin güvenilirliği ortalamanın üzerinde açıkça ve 850 EVO sabit diskler maliyetinden daha pahalı segmenti çok daha yakın olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz.

Hemen hemen aynı şey, yüksek hızlı hat özellikleri hakkında söylenebilir. Günlük kullanım performansı isabet önemsiz pek Pro bütünüyle simgesel hız ve farkı lider olan EVO lag, sadece okuma işlemleri için dikkat çekicidir.

Ek özellikler ve yazılım

kaynakların ve performansın iyi beslemesine ek olarak, Samsung 850 EVO uygulanacak ve herhangi bir işletim sistemi üzerinde standart tip BitLocker yazılım üzerinden kontrol edilebilir IEEE-1667 standardına sahip TCG Opal 2,0 enerji tasarrufu modülü DevSleep ve donanım şifreleme motoru karşısında iyi bir sürücünün diğer göstergeler.

Ayrıca katı hal SSD "Samsung" tüm giriş ve çıkış noktalarında önbelleği için Rapid 2.1 destekli yazılımı iyi birini sağlanan ve (Aralık 2015 yılında versiyon 4.5) Magican faydası fark olduğuna dikkat edebilirsiniz. Kullanıcılardan gelen yorumlar defalarca sabit diskler şirketi ile donatılmıştır yazılımın yararlılığını ve kullanılabilirlik, işaret etmiştir.

görünüm

Samsung 850 EVO 120 GB da tam olarak aynı olsa da, bu nedenle daha geniş modifikasyonlar, daha büyük bir kapasiteye sahip, bu diskler ile donatılmıştır sekiz mimari ve düzlemsel TLC V el ile çalışır, 128 gigabit çekirdeğidir.

Şirket, ince duvarlı alüminyum durumunda yüksekliği 7 mm ve boyut olarak 2.5 inç cetvelleri kullanır - bir model 850 Öncü Pro tam olarak aynıdır. renk düzeni sadece bir form veya şirketin tüm modellerde başka mevcuttur sabit disk uğradığı marka logosunun ön ve gri kare, üzerinde siyah.

isim, kapasite, makale, barkod, seri numarası,: sabit sürücünün arkasında ürünle ilgili tüm temel bilgileri yansıtan etiket vardır

iç cihaz

Samsung 850 EVO'nun iç kısmı çok sıradışı bir görünüm görünüyor. Garip, ama sürücünün açılışında kadar küçük boyutlar olduğu gibi PCB ait faiz dört devrelerin bulunması gibi, sürpriz. kurulu boyutları açıkça uzak durumda içindeki tüm boşluğu doldurmak mümkün değil.

Şirket, cihazlar, termal iletken pedleri ya da başka yollarla ihtiyacını ortadan modern teknolojik süreçlerde kullandığı deşarj sabit disk yüzeyinde devre kartının ısı. mühendisler kabuk ve denetleyici hızlı ve düzgün Samsung 850 EVO ağdan ani bağlantı kesintileri sırasında tablolarla kapatmaya izin veren güç tasarrufu düzeni geliştirilmiş olma. Kullanıcı yorumları oybirliğiyle şirketin bilerek kendi SSD içinde böylesine önemli unsuru içermiyordu inanıyoruz. Ama bu kusur kaygılar sadece EVO hattı, şu anda amiral gemisi şeması ve başarıyla faaliyet.

panoları görünür MGX temel kontrolörleri ve 40nm çalışan bellek yongaları. Orada birbirinden farklı değildir, çip RAM görebilirsiniz.

Sıralı okuma ve yazma işlemleri

Samsung 850 EVO serisi okur ettiği hız sadece olumlu duygular neden olur. Yeni sekiz yonga sisteminin kombinasyonu ve MGX TLC V-El onların yetenekleri maksimum SATA arabirimini overclock sağlayan, böylece sadece sistemin kapasitesi ile sınırlı hat hızı performansı değil, iç engeller.

ardışık yazma gelince, durum biraz farklıdır. Teorik olarak, bir iyi bir blok sistem ve aslında, içindeki ardışık kayıt EVO öncü Pro iyi olan. Bununla birlikte, modifikasyon 250 GB hacmini ve alt modeli kullanıldığında yüksek hızlı duramaz sahiptir ve kayıt sabit disk yaklaşan değerler 840 serisi tahrik eder.

Samsung 850 EVO hattı üzerinde Rastgele okuma işlemleri

rastgele okuma hızı bir göstergesi - Birçok meraklıları için Modern SSD gözden sadece bir puan önemlidir. Bir yandan, kaza sonucu operasyon işleme hızı arayüzüne sınırlıdır ve diğer değil - Modern sabit diskten gelen taleplerin önemli bir kısmının rastgele. Yine de, her şeye rağmen, yeni bir sabit sürücü performansını fazla değişmedi ve bir bu bölümünde ilerlemenin tamamen durdu varsayılabilir. Ama EVO çalışan MGX çip yeni bir satır son modellerinde kapasiteli SATA sistemleri bitkin uzak olduğunu gösterdi.

Tezgah test 850 serisi önemli ölçüde önceki sınırlar rastgele okuma hızına kıyasla performansını geliştirdi göstermiştir. bu sadece uzakta diğer üreticilerin kendi benzerleri kırdı ama yüzde 10-15 kendi çizgisinden: Bu 500 GB versiyonları özellikle dikkat çekicidir.

bakılmaksızın sıranın herhangi derinlik sorgulara da önemli ölçüde Liderlik modeli hariç sadece maksimum dizisi olabilir. Biz masaüstü böyle bir yük neredeyse sabit asla dikkate alırsak Ama, okuma hızlandırmak için Samsung 850 EVO lideri bugün adlandırılabilir.

Özetlersek

"Samsung" şirketi katı hal sürücüler segmentinde lider değil sadece olmasıdır. yetenekli personel ve büyük üretim kapasitesi marka rakip firmalar tarafından sunulan olandan büyük ölçüde farklıdır heyecan verici ve çok yönlü ürünler oluşturmak için izin vermiş. Ve bugünün raporu bunun bir kanıtıdır: Eski modellerin güçlü kombinasyonu şirket geçmişin eksiklikleri tüm klasik çizgilerini atlayıp MLC El sistemleri üzerine inşa benzer flaş sürücüler, çok daha üstün bir sabit disk oluşturmak için izin vermiş.

850 EVO diğer üreticilerin amiral gemisi modelleri ile rekabet edebilen bir, iyi, nispeten dayanıklı ve yüksek hızlı harici sabit disk gibi görülmelidir sürün.

850 Pro karşısında prim seçenek hattı 850 EVO ama önemli tasarruflar ile, iyi güvenilirlik ve mükemmel performans sunarken, olağanüstü güvenilirlik ve üstün performans ihtiyacı olan insanlar için tasarlanmıştır. mükemmel bir seçim - Kendine dev kapasite Samsung 850 EVO gerektirmeyen bir konvansiyonel sistem için bir harici sürücü aradılar Yani.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.