OtomobilArabalar

Araba cam silecek motoru nedir. silecek motorunu nasıl değiştirilir?

Cam silecekleri aracın ilk üretim modelleri beri neredeyse konuya otomobil tamamlamak için kullanılır. Optimum görünürlük için koşulları oluşturmak, "silecekleri" onun yüzeyini temizlemek - sürerken ihtiyaç nedeniyle güvenlik tedbirleri ön camı korumak için. Bu işlem, özel çalışma elemanlarını tahrik motoru ve bir bütün olarak silecek sistemi destekleyen teknik cihaz gerektirir. nispeten mütevazı boyutlarına rağmen, bu operasyon sırasında arıza ve mekanizmanın bazı elementlerin değiştirme ihtiyacını kapsar oldukça karmaşık bir sistemdir.

Yapı ve silecek elemanları

ön cam yıkama bileşimi bir kilitleme düzeneği, bir fırça ve bir bastırma birimini kapsamaktadır. sabitleme mekanizması çıkarılabilen ve bir pim ve tasmalar kilitler. Bağlayıcı fonksiyonları adaptörü tarafından yapılmaktadır. Bu arada, bir bağlantı sağlar üzerinde ne kadar iyi temizleyici istikrarı bağlıdır. birçok plastik ya da metal yay sistemi - Germe birimi doğrudan çalışma elemanlarının hareketi gerçekleştirir. şirketinden yağmur suyu cam yüzeyi ile temas ettirilir ve kirden temiz fırça bağlı yaylarının kenarlarında. iş tanımlanan yapı özel bir kalem aracılığıyla kabinden kontrol edilir silecek motorunu sağlar.

cihazının motoru

"Silecekler" elektrik motoru aynı zamanda bir dişli motoru denir ve yeni sürümlerinde genellikle trehschetochnym mesafesindedir. işletim kuvvetleri pahasına üretilmektedir ederken Motorlu birkaç hızlarına sahip olabilir daimi mıknatıslar. aşağıdaki gibi, bu birimin bir bileşim temsil edilebilir:

 • (Vites kutusu ve elektrik motoru için) mahfaza;
 • çapa, ve ön ve milin arka kollu;
 • bir çıkış mili;
 • tahrik dişlisi;
 • Fırçalar için mandallar içeren çapraz;
 • keçenin bir halka oluşturduğu;
 • toplayıcı;
 • Kalıcı mıknatıs;
 • ara dişli mekanizması.

Bazı düzenlemelerde, silecek motoru koruma sistemi ayrıca şunları içerir -, bu termobimetallicheskie sigorta kullanılan koruyucu mekanizmalar aşırı yüklenmeye karşı, ve parazit, indüktörler ve kondansatörler azaltır.

Arka ve ön ışık

araba sahibini sürüş sürecinde farklı açılardan ve yanlardan bir bakış olmalıdır. Bu nedenle, ön camın geleneksel arka yanında versiyonları da vardır. İlk durumda, temizleme fırçasını iyileştirmek için iki elastik bantları olarak, çifte bir yapı sağlar. tek bir yapı tahrik beri küçük yük arka silecek motorunu varsayar. Ön benzer kırılma sıklığı - Ancak bu arka modelleri başarısızlık riskinin daha düşük olduğu anlamına gelmez.

Buna ek olarak, yan aynalar için "bakıcıları" vardır, ancak bu tür sistemlerin uygulanması karmaşıklığı göz önüne alındığında, bu çözümlerin giderek yıkama klasik sürümü görünürlüğünü sağlamak için işlevini bırakarak geçmişe kayboluyor.

olası hasar

Çıktı silecek motoru arızası yapabilirsiniz fırçalar ve komütatör, silecek her zaman değiştirme gerektirmez bu motorda vites kutusu içinde kama, motorun kararsız çalışması, vb. D arasındaki bağlantılarda ihlali, bırakarak ve pozisyon düzeltme ile çalışma durumunu kaydetme özelliği götüren farklı faktörler sistemin bileşenleri - bu, örneğin, bir bimetalik sigortayı ilgilidir edilir. Arıza tarafından hız modları genellikle dirençler veya anahtarların kırılmasına yol açar.

ayarlaması temizlik elemanlarını geri verir çoğu durumda - fırçalarla sorunlar da durdurma mekanizmasının basit manipülasyon yoluyla elimine edilir. Sorunlar estetik aralarında tür - gıcırdayan, taşlama ve diğer istenmeyen sesleri hemen hemen her zaman fırçalar kendileri temizleyerek çözülür. Buna ek olarak, kuru cam da talihsiz gürültüye yol açar.

motorun sökülmesi?

cam sileceği ile ilgili temel sorun hala onarım ya da değiştirme gerektiren, motorun elemanları etkiler. Genel olarak, herhangi bir kurtarma operasyonlarına başlayan, kendi yapısını ve ilgili bileşenlerin zarar vermeden, silecek motorunu nasıl kaldırılacağını bilmek gereklidir.

kollarını güvenli bağlantı elemanları gevşetmeye başlamak için - bu sürücü yuvalarından fırçayı kaldıracaktır. İlk adım, fındık vida açılmış ve daha sonra, plastik manşon ve ara kaldırın. Daha sonra, teller ile konektörü çıkarın. Bunu yapmak için, kenarlarında mühürler asansör motor girinti yarıktan ortadan kaldırmak için. Bu adımda çıkarıldı ve bütün silecek yapısı yıkama, bahar ve çekme elemanı çıkarmak gerekir. Bu arabanın sürüş sistemine karışmadan ön silecek motorunu kaldırmak nasıl bir örnektir. Cihaz geri çekildiğinde, onun muayene ve kusurların belirlenmesi ile devam etmek mümkündür. değiştirmek veya tamir etmek - yıkayıcı durumunu değerlendiren bir karar vermek gerekir.

WHA motorunu kaldırma Özellikleri

Eğer VAZ modelini seçebilir çalışıyorsanız, dikkate sökümü bazı nüansları almak zorunda. Genel olarak, operasyon diğer araçlarda benzer eylemler benzer, ancak bazı farklılıklar hala orada.

Yani, ilk elektrik fişini çekin. Bu eleman uzak sabitleme sitesinden doğru hareket onu bir sonucu olarak kesilir. Daha sonra, onun kenan tutmak, mühür kaldırın. Yana kaput sakız yükselir. Motor sabitleme cıvataları sökülür ve bunun üzerine tel, yuva boyunca fiş kaldırılır. söküm için silecek motoru VAZ sonuçlandırmak için, koruma kapağını yükseltmek için gereklidir. Sonra yarıklı pimleri küçük bir itme gerek - bu onlar arıza yapmayacak ana kadar yapılmalıdır. Bu prosedürde tamamlanır. bunu yemeye hazır Motor.

Arka silecek üzerindeki motorun sökülmesi?

Cihaz ve arka cam montajı ilkeleri ön biraz farklı ve aynı zamanda işletme sistemlerinin sunulmasında araçları. Bu nedenle, onun elektrik motoru ile Pikap Sanatçı yıkayıcı yaklaşım özellikleri bir numarası vardır. Çalışma mümkün vidaları sökmek yapacak dikey konumda "sokak süpürmek" kurulumu ile başlar. Daha sonra, arka silecek motorunu kaldırmak için, sistem ve yapının kendisinin tüm dış bileşenlerini ayırmak için gereklidir. Özellikle, hareket kolu bir silindir aparatı cıvata üzerinde bir koruyucu kapak açıldığı zaman, çıkarılır.

Bu prosedürün bir özelliği bagaj bölmesi döşemesini sökmek için ihtiyaçtır. Bunu yapmak için, sırayla, kablolama engellemek için yaklaşım engelleme kapakları çıkarın. kablolar için - tel koşum için, diğeri - alıcı pedler iki adet olması akılda tutmak önemlidir. Bu öğeler kaldırıldığında, sen motoru tamir vidaları gevşeterek başlayabilirsiniz. Bu Etrafını çevirerek sürücü bileşeni kaldırmak için kalır.

motorunu Söküm

Motor, sabittir gevşetilir hangi dış bağlantı elemanları sonra, yıkmaya başlaması mümkündür. Çapa mili eksenel açıklık olası ihlali olarak ayarlama cıvatasını dokunmamaya önemlidir. Eğer silecek motorunu yerine planlıyorsanız Ancak, bu faktör alakasız.

kafes somun ile yaptığı dişlisi ve cıvatasını - Birincisi, o zaman vites kutusu ve kapağı çıkarın. Konut fırça tutucu ile birlikte sökülmüş ve hemen çapa çıkarılır. Bir kompresör tarafından basınçlı hava konut darbe yerleştirilmesi tavsiye edilmektedir. silindirlerin mekanizması üzerinde segmanlara düzenlenmiş - onlar takozlar tamamen uzaklaştırılmalıdır. dirsek çubuğu ve o-ringler kaldırıldı. oluklarından - son kelepçe her iki tarafından çıkarılmalıdır.

motorunun tamiri

Elektrik motorunun teknik restorasyon farklı bölgelerinde, hem de temaslar ve kurullarının durumu ile ilgili olabilir. Bazı durumlarda, sadece temizlik elemanları izin verilir ve diğer sorunların tam değiştirilmesini gerektiren edilir. Kural olarak, silecek motorunun tamiri tam şu bileşenlerden durumunu kontrol sonra gerçekleştirilir:

 • motor fırçalarından yayların - hareket tatmin edici kalitede ihtiyacı yerine yol açar;
 • Toplayıcı - genel (elemanının yakıldığında, çapa değiştirmek için gerekli olan) aşındırıcı ile temizlenir;
 • vites kutusu dişli, değiştirilmesi gereken tespit aşınmış veya kırık diş eğer;
 • Eğilmiş silecek çubuklar değiştirilir;
 • çatlaklar, çizilme ve Buzağılama ufak mevcudiyetinde Tüm lastik parçaları da değiştirilmesi gerekir;
 • iletişim (, bu gibi durumlarda, ince taneli zımpara bir tarama) yanmış veya oksitlenmiş olabilir.

Tabii ki, onarım silecek motoru ve bu elemanların her yerine beklenen sonucu vermez durumlar vardır. teller ile kişilerin bir yanma ise, bu, genellikle, örneğin, nedenler, gemide ciddi hasarlara aracın kendisi ya da bir cihazın özellikleri ile uyumsuzluk nedeniyle oluşur. Motor dolum tüm kapsamlı bir revizyon gerektiren Ayrıca cihazın kaçınılmaz komple yedek oluşur. teorik olmasına rağmen "kapıcılar" kurtarma sonucu uzun süreli bir çalışmayı sağlamak için olası mümkündür.

Montaj ve motorun montajı

Eğer silecek için yeni bir motor satın alıp eski yapısına yüklemek için karar verirseniz, o zaman yükleme ters sırada ilerleyebilir. Bundan başka, sökme aşama, ayar öğeleri işaretlemek için arzu edilen bir durumdur. Bu, aynı yerde ve aynı ayarlarla bir çalışma analog kurmak, silecek motorunu nasıl değiştirileceği belirlemek için kendi bünyesinde sağlayacaktır. inşa ve ters sırada yüklenir, ancak itme topun içindeki özel yuvaya Rotor milinin montajı inşa edilmesi gerektiği akılda tutulmalıdır - Aynı zamanda eski motorlu onarıldı geçerlidir.

Montaj sırasında, dişli ve sonsuz dişli milini yağlamak için arzu edilir. yağ yağlama çözeltileri olarak kullanılabilmektedir. Bu aynı zamanda kurulum itme koluna geçerlidir - bu durumda silindirler yağlanır. krank mekanizmasının motorun doğru kısa çubuk yönüne paralel monte edilir.

mekanizmaları doğrulanıyor

Doğrulama silecek sırasında adım tamirinde veya önleyici çeşitli yollarla cihazda sorunları tespit edebilir. İlk mekanizma kalitesi hakkında da fırça fonksiyonu ve fırça tutucu konumunu demek. Temizlik elemanları önceden belirlenen hızına uygun olarak özgürce ve kolayca hareket edebilmelidir. Elektrik motoru kendisi tester kontrol edilir. Özellikle, bu tür teşhis rehber ve bağlantılarında ihlallerini tespit edebilir. monte edilmemiş cihazda ve pinyon dişli durumunu değerlendirmek için - özellikle, diş kontrol sözü gibi silindirler üzerinde iplik. Kalan bileşenler çıplak gözle bile üstünkörü muayene ile kontrol edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.