OtomobilArabalar

Immobilizers - bu nedir? immobilizer ünitesi. Nerede immobilizer olduğu

güvenlik kompleksi - onlar bir şey birleştirdiği ise hırsızlığına karşı aracın etkili koruma, farklı amaçlar ile birden fazla cihaz varlığı ile sağlanabilir. Bu durumda önemli unsurlardan biri immobilizers bulunmaktadır. Yani aşağıdaki açıklamadan belli olacak vardır.

randevu

Otomobil güvenlik kompleksi koruma, alarm, immobilizer ve personel makinesinin sahibini uyarmak için bir araç mekanik bir araç içerir. Çoğu zaman, onu alır alarm koruyucu fonksiyonları. Ama bu ayrılmış immobilizer son rolü. Eğer yetkisiz kullanıma karşı en güvenilir koruma sağlamak istiyorsanız, birbirinden bağımsız birkaç güvenlik cihazları, yüklemek için gereklidir.

Yani, immobilisers bakalım. biz onların çalışma prensibini tanımlarsanız ne gibi aygıtlar, bu netleşiyor. olasılık etkinleştirmek ve arabanın sahibi olan sadece bir kişi olmalıdır tür cihazları devre dışı bırakmak için. Bu amaçlar için, anahtar immobilizer kullanın. Modeller manuel kod girişi destekleyen mevcuttur, ancak bunların yaygınlığı kadar büyük değildir. elektronik anahtar kodu özel şifre saldırgan kısa bir süre içinde çözün olamayacağını yeterince uzun olan, ve içine sokulmuş olduğu imalatı esnasında bir çip şeklinde yürütülür. Çip uygun bir paket içinde bulunmaktadır. Cihazın sahibi İmmobilizatörü etkisiz hale getirilmesi için verilen yuvaya ekleyecektir sadece arabanın motorunu çalıştırılması satışa sunulacak. Sistem manuel giriş anahtarı ile çalışıyorsa, bunu devre dışı bırakarak sahibi tarafından tanımlanan karakter sırasıyla girdikten sonra mümkündür.

Çalışma prensibi

sorusunu yanıtlayan: "Immobilizers - nedir", Onların çalışma prensibi son yıllarda değişiklik olmadığını belirtmek gerekir. Burada motorun çalışması için hayati önem taşır elektrik devrelerinde bir kesiklik varlığı ve sahip olduğu anahtarın bahsediyoruz, bu boşluğu ortadan kaldırmak mümkün değildir. Ancak son zamanlarda, elektronik cihazın çok çalışması için bazı ayarlamalar yapma imkanı yapım ilerledi.

Demek ki böyle immobilizers gibi bir terim ile başa çıkmak için devam ediyor. biz onların cihazı düşünün eğer daha net olacağını söyledi. Bugün elektronik birim tarafından düzenleme ve kontrol ünitesi fonksiyonları vardır. Mikroişlemci kapatma yeri alakalı devreleri alır, bundan sonra anahtar kimlik doğrulamasını, üretilen bulunmaktadır. Buna ilaveten, üretim obezdvizhivateley yapan şirket ayrıca onların çalışma güvenilirliğini artırmak cihazları bir dizi mevcuttur. Bu kapatma rölesi ve yakıt olabilir elektromanyetik valfler.

Ne oluşturulur?

İmmobilizer Araba zaten açılmış olsa bile, hırsızlığı önlemek için tasarlanmıştır. motoru elektrik devresi grubu kapama rölesi boşluğunun yer, yani mikro anahtarın doğruluğunu kontrol eder ve daha sonra kendi başına bir zincir bağlanır fakat sadece gerekli elektromanyetik şalter için bir sinyal gönderir. Ancak o zaman kapalı modda dahildir. Immobilizer ancak böyle röle kullanımı yoluyla daha da güvenilir hale gelir.

biz yakıt valfı hakkında konuşursak, sadece yakıt hattını kapatır. benzin deposu arabanın besleme sistemine girmezse, bu yüzden serbest halde kapalıdır. Ama doğru şifre kabulünden sonra, mikroişlemci yonga vanasına bir sinyal gönderir. Bu alındığında, yakıt hattı açılma zamanı. Bazı immobilizers (yani - biz zaten belirledik) onları bir analog sinyal yapar çeşitli sensörlere bağlanabilir. Belirli modellerde, çağrı sistemi vasıtası ile kontrol edilmesi mümkündür.

bir blokaj ve yukarıda tarif edilen çeşitli ek cihazlar standart bir birim kullanılarak, araç için bir koruyucu sistem oluşturmak mümkündür.

ne tür cihazların

Piyasa modelde, aynı zamanda farklı tasarım sadece işlevselliği olmayan etkileyen özellikleri, ancak tüm sistemin güvenilirliğini belirlemek için.

temas gerektiren cihazlar

İletişim immobilizers tuşu kuyuya yerleştirilen veya çiftleşme kilidine yakınına yerleştirilen kontrol araçlarını varsayalım. Ancak, bu tür sistemler kullanıldığı hemen hemen yoktur. Onlar oldukça önemli dezavantajı ile karakterizedir - nerede bulundukları saldırganın önceden bilir.

İletişim immobilizer anahtar şalteriyle yoluyla özel bir kod girişini varsayar. Anahtar kombinasyonların sayısı çeşitli diziler üzerinde dönerek, kodu almak için mümkün olacak şekildedir. Bu gibi sistemlerde kombinasyonların sayısı kodunu çevirmek için numaralı tuşları tekabül eden, 10 derecedir.

herhangi bir teması gerektiren

Temassız immobilizers bağlı alıcı anten sistemi iç trim monte edilen ve kontrol işlemi, bir kart veya anahtarlık vasıtasıyla gerçekleştirilir gerçeğine çalışır. Bu tip en yaygın olanıdır. immobilizer, diğerleri ile karşılaştırıldığında daha iyi koruma sağlar nerede belli değil aslında. Ancak, daha iyi çözümler vardır.

Temassız immobilizers küçük yarıçaplı alıcı anten en fazla 10 cm bir mesafede faaliyet ile karakterize edilir. Eğer sistemi devreden sağlayan gizli bir cihaza MEVCUT etikete eşlik arabada, Açılış tüm zincir kilidini. bir suç o anahtarı getiriyor nerede sürücü, devre dışı immobilizer döner nasıl görürse, bu araba bazı koruma kullanılan açık hale gelmiştir. Bu eylemin küçük yarıçapı ile sistemlerin bu eksikliği esastır olduğunu. etiketi getirmek istediğiniz bir saldırganın görürse alıcı antenin bulunduğu, o anlar. araba en çok dikkat çeken silahsızlandırılması gerekir bu yüzden.

Immobilizers, "hareket savunan" motoru çalıştırın ve uzak çekin ama sonra tüm sistemleri ve araç tezgahlarda engellemek için izin verir. Bu tür sistemler arabadan atılan sürücü, anahtarlar ve belgeler almak bir soygun olayı, içinde son derece alakalı. Ancak, transponder doğru depolama bunun sahibi kalmasına izin veriyor. araba hırsızlığına sahibi önceden belirlenmiş mesafe, motor tezgahları ayıran zaman.

Nasıl çalıntı bir araba var durdurmak için?

Bunun için de yararlı immobilizers olacaktır. Ne anlama geliyor? tasarım kilidinin belirli bir türe sahip olması. Motor üzerinde değilse kilitlenebilir zincir kırılmaz. Onun görev süresi boyunca sadece açılacaktır. zincirlere (genellikle 3 adet) kesilmesi için bir iç geçiş ile donatılmıştır Immobilisers.

Kısa bir süre önce, yüksek frekanslı sinyaller ve otomotiv kablo ile bir merkezi ünite tarafından kontrol edilen mikrovasıtalar özel anahtarları olarak kullanılmıştır. Onları merkezi üniteden açar konusunda Onlar bulup silahsızlandırılması zordur, gitme. Böyle röleleri geleneksel arabadan farksız sakıncası. Bazen yerine standart bir koruyucu bloğun içine monte edilir ve onları neredeyse imkansızdır ayırt etmek. Bazı sistemler bu immobilizers bir düzine ile donatılmış olabilir, yani bu onların aramalar için oldukça uzun bir zaman alacaktır.

Böyle adaptasyon yerine bir yedek değil, alarm takviyeleri olarak kullanmak hala gereklidir. başkaları için gizlilik ve gizli kaplı yüklü ve bu can sadece immobilizer edilir Anlamı. "Kalina" ve arabalar uzun kabin içine girmesine karşı korumalı olan otchechestvennyh diğer modeller bu tür cihazların oldu.

Nasıl kapatmak için?

kurulu alarm sistemi ya da başka nedenlerden dolayı bir arıza veya tıkanıklık durumunda - Bazen istediğiniz makinenin sahibi İmmobilizatörü devre dışı bırakmak olur. araba başlatmak için duracaktır - Bağımsız bir müdahale çoğu kez ek sorunların kaynağı olur gibi özel bir atölyede geleni yapar.

Kullanım önerileri

- En az birden fazla immobilizer anahtarı ve iki tane olmalıdır: biri seninle olmak ve bir acil durumda, evdeki diğer;

- Elektronik bir cihaz tuşlarının genel sette asmak olmamalıdır;

- bir anahtarın kaybı mümkün olduğu kadar çabuk bir sistem tekrar kodlamak için gereklidir;

- İmmobilizatörü (WHA bir araba - önemli değil) belirlenen yetkili satıcılarından sadece gereklidir;

- mümkün olan en büyük mesafe aktarıcının tanıma antene paralel düzlemde göre yönlendirecek gereklidir.

standart dışı kullanırken yükleme düzenleri aracın güvenilir koruma sağlayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.