FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Açılış dünya çapında yapılan Büyük Doğacı

Büyük doğacılar doğrudan onunla etkileşime doğasını çalışılan ünlü bilim adamları vardı. Eğer iki parçaya bölmek, bu kelime, deşifre edilebilir: "doğa" - check - bu doğa ve "test" dir.

Büyük Doğacı: Liste

doğa bilimleri ise bunun gerekli olduğunu bir kez yani doğayı açıklamak ve bir bütün öğrenmek için. E. böyle botanik, astronomi, zooloji, mineraloji, dünyadan ilk naturalists olarak bilimin farklı alanlardan bilgi kullanın. Bu bilim adamları listeleyip bu kadar az fırsat ve bilgi oradayken ilginç buluşlar yapabileceklerini bazı ayrıntıları hakkında söylemelidir:

  • Stiv Irvin (Avustralya).
  • Terri Irwin (Avustralya).
  • Alice Menfild (Avustralya).
  • Jose Bonifacio de Andrada e Silva (Brezilya).
  • Bartolomeu de Gusmão (Brezilya).
  • Erik Pontoppidan (Danimarka).
  • Frederick Faber (Danimarka).

Büyük Doğacı Fransa, Almanya, Büyük Britanya, Polonya, Hırvatistan, İsviçre ve Vyacheslav Pavlovich Kovrigo, Aleksandr Fedorovich Kots Mihail Vasilevich Lomonosov bilinmektedir aralarında Rusya, vardı.

ilk bilim adamı

O ne bitki yenebilir ve ne değildir, hayvanları avlamak için nasıl ve nasıl evcilleştirmek düşünmeye başladığında bir adamın doğada Faiz, eski çağlarda ortaya çıktı.

Eski Yunan'da, Aristo dahil ilk büyük Doğacı vardı. O çalışma ve doğayı gözlemlemek ilk kişi oldu ve bilgilerini sistematize girişiminde bulundu. Aynı zamanda onların gözlemleri bilim adamı soruşturmasında yardımcı eskizler uygulanan. Uzun bir süredir çalışmada kullanılan ilk bilimsel yararı oldu.

Aristoteles'in yaşamı boyunca büyük bir hayvanat bahçesi oluşturduk ve herkesin verildi kendi alanında bir usta bir üne sahipti balıkçılar, çobanlar, avcılar, dahil olmak üzere birçok bin kişi için ona yardım.

Toplanan bilgiler bilim adamı temelinde organizmalar daha karmaşık diğer canlılar tarafından gelişimin en düşük seviyede gerçekleşmiştir En basit, bölünmüş, hem de tanımlanır 50'den fazla kitap yazdı. Bugün Arthropoda olarak bilinir o hayvanların bir grup saydı, bu böcekler ve kabukluları sayılabilir.

Büyük doğabilimci Carl Linnaeus

Yavaş yavaş biriken bilgi, bitkiler ve hayvanlar isim vermek zorunda kaldı, ama farklı kıtada, insanlar karışıklığı neden isimlerini verdi. Bilim adamları bilgi ve deneyim paylaşmak artık ne olduklarını veya kim olduğunu anlamak zordu, çünkü özellikle zordu. Uzun süre kullanılan Aristoteles'in sistemi, eskidiği için yeni arazi açtığında, artık alakalı idi.

İlk kez düzeni sağlamak için geldiğini fark, 17. yüzyılda büyük bir iş yapmış bir İsveçli bilim adamı Karl Linney, oldu.

O her türün adını verdi ve Latince, herkes dünyanın farklı ülkelerinde anlayabilmeleri. Ayrıca, organizmalar grupları ve sınıflandırma ayrılır ve bir çift isim (alt türleri) var edilmiştir. Örneğin, huş ploskolistnaya ve cüce ayı kahverengi ve beyaz olarak eklenir adı vardır.

Farklı zamanlarda, bu değiştirilip, ancak Linnaeus'un sistemi, şimdiye kadar kullanılan, ancak sistemin çekirdek aynı kalır.

Charles Darwin

bilimin gelişimine katkıda ve her Öğrenciyken bilinmektedir dünyanın kökeni, teorisini kurdu İngiltere, ünlü bilim adamı Charles Darwin evinde, 19. yüzyılda.

Büyük Naturalistlerin Birçok canlı organizmaların belirli yaşam koşullarına uyum, zamanla değişecektir ortaya çıkması, Darwin'in sürümlerini düzenledi. Ama herkes uyum ve aynı zamanda onların en iyi kaliteleri kalıtsal kökenini taşıyabilen güçlü olanın hayatta kalması, olabilir.

Rus bilim adamları

Yıllar içinde, büyük doğa bilimciler Rusya'da olduğunu ve birçok kişi onların yaptıklarından ve keşifler biliyorum.

Genetik bilimci Nikolai Vavilov ekili bitkilerin çalışmaya büyük katkı yaptı. Bir başlangıç yerini belirlemek için, yaklaşık 250.000 örnekleri vardır tohumların büyük koleksiyonunu, monte ve ayrıca bitki bağışıklık teorisini geliştirdi.

immünoloji alanında büyük katkısı insan vücudu okuyan, Ilya Ilyich Mechnikov yaptı ve yolu o farklı virüs savaşır gelmiştir. iş kolera, tifo, tüberküloz ve frengi çalışmaya adandı, orijinini anlamak ve savaşmak için yollar bulmaya çalışır. O yapay maymunlarda frengi neden ve onun yazılarında nitelendirdi. Sadece bu başarıları kategorisinde isnat edilebilir "büyük doğal bilimciler." Biyoloji büyük bir bilim olmuştur: o ıslah yaşlanma sürecinin araştırılmasına çok zaman adadı çok hücreli organizmaların kökeni teorisini yarattı ve yaşlılık nedeniyle bir organizma farklı mikrop ve toksinler kendini zehirlenmesi için çok erken geldiğini hissetti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.