TeknolojininElektronik

Zemin elektronik teraziler: İncelemeler. En iyi ölçekler elektronik zemin

Bazen herhangi bir satın alma işlemini gerçekleştirirken, yeni edinme işleminden tamamen memnun kalırız, ancak bu daha olası bir durumdur. Çoğu zaman, yeni bir şey, daha ayrıntılı incelendiğinde, bir sürü soru ortaya çıkarmaktadır. Talepler hem ürünün kalitesi hem de görünümü ve işlevleri için olabilir. Örneğin zemin elektronik terazi al. Müşteri referansları, bu maddenin her evde olması gerektiğini söylüyor. Ancak aynı zamanda gerçekten iyi bir cihaz seçmek oldukça sorunludur.

Ağırlık Kontrolü

Ucuz ama yağlı ve zararlı yiyeceklerin bolluğu bize fazladan kilo rehineleri yarattı. Bu nedenle ağırlık kontrolü sadece başka bir moda parçası değil, bir zorunluluktur. Obezite birçok sağlık problemine yol açmaktadır; bu da, herkes en azından refah uğruna güzellik standartlarını korumak uğruna olsaydı, herkesin figürünü izlemesi gerektiğini ifade eder. Teraziler, başta hastane ve mağaza olmak üzere her ev için vazgeçilmez olan cihazdan çıktı.

Mekanik veya elektronik

Ölçeklerin seçimi, aslında iki seçeneğe bağlı: eski ve güvenilir mekanik cihazlar ve daha yeni elektronik taban terazileri. Fiyat çoğunlukla belirleyici bir rol oynamaktadır ve burada liderler mekanik aygıtlardır. Elektronik eşyalarından çok daha ucuzdur, fiyat aralığı 250 ruble'dir. Böyle bir satın alma, vatandaşların tüm kategorilerini karşılayabilir - emekliler, öğrenciler, işsizlik yardımı için bile böyle bir alet satın alabilirsiniz. Doğru oldukları gibi birkaç dezavantajları vardır: doğrulukları azdır ve zamanın hatası, baharın zayıflamasından dolayı artar. Buna ek olarak, bu modeller ilave işlevler sağlamamaktadır.

Elektronik terazilerin avantajları

Elektronik zemin terazileri, tartı sonuçlarının görüntüleneceği bir ekranın varlığıyla mekanik olanlardan farklıdır. Ancak, tek fark bu değil. Çoğu model, tüm ölçümleri yakalamanızı sağlayan bir bellek ile donatılmıştır. Pahalı cihazlar aşağıdaki fonksiyonlarla donatılmıştır:

 • Vücut kütle indeksinin otomatik saptanması : ilk tartmadan önce cihaz büyüme hakkındaki bilgilere girer ve cihaz BMI'nun hesaplanan değerini verir;
 • Kullanıcı tanımlama: ölçüm sırasında cihazın kendisi bellekteki kayıtlı kullanıcılardan hangisinin tartıldığını belirler;
 • Kablosuz monitör: Bu, her yere yere bükülmemeyi, ancak sonucu tam anlamıyla elinizin avucunda görmek için mümkün kılar;
 • Cihazda otomatik geçiş.

"Ağırlık analizörünün" işlevi

Elektronik zemin ölçeklerinin başka bir avantajı var. Ağırlık analizörü çok kullanışlı bir uygulamadır. Sadece vücut ağırlığını ölçmekle kalmazsanız, aynı zamanda vücut kütlesinin, yağ dokusunun ve vücuttaki sıvıların yüzdesini de belirleyebilirsiniz. Mucizeler yok, her şey kesinlikle bilime göre: bir kişi ölçeğe girdiğinde, küçük bir elektrik boşalması geçer. Çok küçük ki hiç hissetmiyor. Bununla birlikte, bu deşarj, vücut dokularının biyometrik direncini düzeltmenize olanak tanır. Bu bilginin analizi, kasların, yağlı dokuların ve sıvıların yüzdesini hesaplamanıza izin verir ve bu nedenle vücudun durumunun çok detaylı bir şekilde değerlendirilmesini sağlar.

Kullanım Talimatları

Çoğu insan böyle bir enstrümanı elektronik bir zemin terazisi olarak kullanabileceklerine inanırlar. Bununla birlikte, talimat, mutlaka gözlemlenmesi gereken birkaç genel kural konusunda uyarmaktadır:

 1. Islak ayaklarla veya nemli bir yüzeyle ünite üzerinde durmayın.
 2. Ağırlığın cihazın orta kısmında yoğunlaşması için gerekli olması gerekir.
 3. Cam yüzeyindeki kusurlar ve hasarlar varlığında dengeyi kullanmak yasaktır.
 4. Halı üzerine teraziler kullanmayın.
 5. Cihaz düz, kuru ve kaymayan bir yüzeye yerleştirilmelidir.
 6. Hatayı azaltmak için ağırlık kontrolü aynı yerde yapılmalıdır.
 7. Isıtma cihazlarının yanında teraziler koymayın.
 8. Cihazı,% 80'den fazla nem bulunan odalarda saklamayın ve kullanmayın.
 9. Terazilerin ıslanmasına izin vermeyin, aksi takdirde arızalanabilir veya hata artabilir.
 10. Terazileri söküp, kendi başlarına tamir etmek yasaktır. Herhangi bir arıza olması durumunda, lütfen servis merkezine başvurun.

Zemin elektronik terazi: incelemeler olumlu

Müşterilerin görüşleri oldukça açık bir ifadeydi: çoğu elektronik terazilerin mekanik muadillerinden çok daha iyi olduğundan emin. Her şeyden önce, kullanımı kolaydır - ölçeğin üzerindeki okun pozisyonuna bakmayın. Bu, görme yeteneği düşük olan insanlar için özellikle önemlidir. Zaten ek işlevler hakkında konuştuk ve aynı zamanda müşteri taleplerini olumlu yönde etkilemektedir.

Tüm elektronik teraziler arasında alıcılar birçok sıklığı ayırt eder. Fiyat belirleyici bir faktör değildi, sadece işlevsellik, doğruluk ve tasarım dikkate alındı. En iyi ölçekler - yerden elektronik Beurer BF100. Maliyet 6000 ruble'dir. İkinci ve üçüncü sıra Zelmer-34Z011 ve Saturn ST-PS-1240 tarafından paylaşıldı.

Zemin elektronik terazi: negatif değerlendirmeler

Bununla birlikte, tüm avantajlara rağmen, bazı insanlar satın alma işleminden mutsuz kalıyor. Öyleyse, zemin elektronik terazileri tarafından gündeme getirilen kınamalar ne oldu? Müşteri geri bildirimi şu şekildedir: cihaz doğru değildir, kullanımı uygun değildir veya hızlı bir şekilde başarısız olur. Fakat tüm bu iddialar ucuz ağırlıklar içindir, örneğin Tefal, Supra, Redber. Onların maliyeti 1000 ruble'yi aşmaz ve çoğu kez satış liderleri haline gelirler. Adalet içinde, iddiaların önemli bir bölümünün haksız yere sunulduğuna dikkat edilmelidir: hatalı olma, yüksek hata ve hatta kullanım talimatlarının ihlalinden kaynaklanan başarısızlık.

Elektronik cihazları kullanırken yaşanan en büyük rahatsızlık, cihazın şebekeye bağlanması, hareketliliğin sınırlanması veya pillerin sürekli değiştirilmesidir.

Endüstriyel teraziler

Zemin elektronik teraziler sadece 200 kg'a kadar ölçüm aralığı ile kompakt bir versiyonda üretilmektedir.

Endüstriyel zemin elektronik terazileri, üzerinde gerinim ölçerleri bulunan özel bir platformdur. Mekanik olarak, birkaçtonluk bir ölçüm aralığında çok yüksek olan 100 g'a kadar artan doğruluk ile ayırt edilirler. Endüstriyel elektronik teraziler ile mekanik analoglar arasındaki bir diğer fark, bir bilgisayara bağlanma imkanıdır. Bu, cihazların kapsamını önemli ölçüde genişletmenize ve alınan tüm verileri yakalamanıza ve arşivlemenize olanak tanır. Onların fiyatı 25 bin ruble.

Teknolojiler hala durmuyor ve muhtemelen çok yakında alıcının seçimi ağırlık kontrolü için mekanik ve elektrikli cihazlarla sınırlı kalmayacak. Belki de bir takım ek işlevlere sahip bazı tamamen yeni cihazlar olacaktır. Örneğin, sadece ağırlığı ölçmekle kalmaz, aynı zamanda otomatik modda figürü ayarlar ve ekstra poundu çıkarırlar. En azından, bu gibi cihazların hepsi adil seksle vahşi bir başarıya sahip olacaktı. Hiçbir şey hayal etme yasağımız yok, ancak bugüne kadar ne yazık ki, sadece kendi kendini kontrol etmeye ve sıradan ölçeklere güvenmek zorundayız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.