Sanat ve EğlenceLiteratür

Fatih Amirhan: biyografi ve eserleri

Bugün size kim Fatih Amirhan göstereceğiz. Onun biyografisi aşağıda ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Biz kimin kalemi en etkili ve saygın Müslümanları kurtulmuş değil yazar, dokunaklı ironik-gazeteci, bahsediyoruz. O bilge ve liberal düşünür oldu.

biyografi

Fatih Amirhan Tatar dili onun halkının en içten söz yazarı seçildi ve böylece keyifli nesir yaratmayı başarmıştır. O Novotatarskoy yerleşim, 1 Ocak 1886 yılında doğdu. Babası cami Suit-Tash imamı oldu. Ailesi Kazan Hanlığı murzas döndü. Çocukluk Kuran okuma, hem de annesinin iyi öğretileri geçti bizim kahraman - kalpli, eğitimli kadınlar. Fatih Amirhan bucak mektebe iki yıl okudu. Kazan büyük okulunda - 1895 yılında babasının ısrarıyla, o medreselerin "Muhammediye" taşındı. kuruluş eğitimci ve dini lideri Sn Baroudi tarafından Denetimli. Bizim kahraman On yıl bu kurumda geçirdi.

eğitim

Fatih Amirhan mükemmel teolojik eğitim, hem de Doğu ve tarih literatüründe mükemmel bilgi aldı. Buna ek olarak, Rus dilinin becerileri kazandı ve laik bilimler bir dizi keşfetti. Bizim kahraman Rus kültürünün ilgilenmeye başladı. O onun temelleri Rus ve Avrupalı olarak merak gösterdi. Gelecekteki yazar doğu medeniyetinin geriliği ana nedenleri hakkında sorular sormaya başladı. Bir lider olmanın doğası, ancak girişimci adam, o onun etrafında da onlar için dini bir okul çerçevesi çok sıkı keçe bir grup insan topladı.

Ittihad

1901 yılında Fatih Amirhan arkadaşları ile birlikte gizli dairenin "Birlik" organizatörü oldu. Kendi dilinde örgüt "İttihad" çağrısında bulundu. çember öğrencilerin yaşam ve maddi koşullarını iyileştirmek için tasarlanmıştı. toplantıları yanı sıra, yayınlar el yazısı dergi dernek ulusal tiyatro üretimiyle 1903 yılında gerçekleştirilen - "talihsiz genç adam" Oyun Bu olay türünün ilk biriydi. Kahramanımız sürekli bilgi eksikliği telafi etmeye çalışıyor. Sonuç olarak, gelecekteki yazar öğretmen çıktı. Sosyal Demokrat - Onlar S. N. Gassar oldu. Sık bu kişiyle temas yanı sıra H. Yamasheva kahramanımız siyasete bir ilgi neden oldu.

etkinlik

Rus Devrimi sırasında Fatih Amirhan hareketi "reform" öğrenci organizasyonu plunged. Rus Müslümanların bütün kongre katıldı. 1906 yılında bizim kahraman evinden ayrılır. Baskıdan korkan Moskova'ya gitti. Orada dergisi "Ebeveyn" üzerinde çalıştı. Orada Bu sayfalarda bizim kahraman gazetecilik deneyimi başlangıç. Yakında bir dönüş Fatih Amirhana vardı. Kazan, kendisinin ziyaret 1907'de oydu edebilmek için bir kez daha olmak bir lider arasında gençlik. Ancak talihsiz olaya. 1907 yılında 15 Ağustos kahramanımız hastalandı. Hastaneye götürüldü. Tanı - felç. Yazar hastalık tekerlekli sandalyeye mahkum. Sadece karakter, irade ve veliler ve arkadaş desteği onu yaratıcı ve sosyal aktivitelere geri dönmek için izin verdi. Onun uzun aziz hayalini gerçekleştirdi - "El Islah" yayının ilk sayısı Belki anda en cesur ve uzlaşmaz gazete oldu.

oluşturma

Biz zaten bir gazeteci Fatih Amirhan olunacağını söylediler. Öykülerini yukarıda belirtilen gazetede görünmeye başladı. Bunlardan birincisi - "tatil arifesinde Rüya" - Bu çalışmada, Ekim 1907'de yayımlandı, sosyal ve etnik uyum hüküm sürdüğü bir laik ulusal bayramdır. Bir kültür için bir yer var olduğu Tatarların mutlu ve neşeli hayatın sanatsal ütopya, oluşturulması ile birleştirilir (1909 yılında yayınlanan öykü özellikle "Fatkhulla Hz,") kahramanımızı edebi eserlerin sayısı karakteristik acımasız, çoğu zaman haksız alay din adamları, teknik İçin ilerleme, hem de İslam.

yazarın büyük popülerlik devrimci ve ulusal hareketlerin koşullarında Müslüman Tatar gençlerin manevi boşluklar için ayrılmış bulunmaktadır eserler getirdi. hikaye "Hayat" ve dram "Eşitsiz" "At the Crossroads" roman, ayrı ayrı söz edilebilir olduğunu. Çoğunlukla Bu eserler yaşam ve yazarın kişisel deneyimleri gerçeklere dayanarak oluşturulmuştur. Bunların yılında inanç, gelenek ve onun insanlarla sonsuza kırmaya yansıtacak şüpheciler ve hatta cazip rüya adına hazır olmayan huzursuz gençlerin dünyayı ortaya çıkardı. Böylece, bizim kahraman ruhunda milli ve liberal değerlere uyum ve toplumsal barış fikrine gelişmiştir. Devrim yazar kabul edilmemektedir. Ağrı ve öfke yaygın suç, harabe, anıtlar ihmal haksız ayrıcalıkları, liderlerin ahlaksız davranışı hakkında yazdığı öylesine O, güzellik ve uyum etrafında arıyordu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.