OtomobilArabalar

Aracın voltajı ne olmalıdır?

Araç sahipleri pil voltajı ne olması gerektiğini öğrenmek istemiyoruz. Normal göstergeler yeterince şarj edilmiş bir pil ve yüksek performans yeteneklerini göstermektedir. düşük güç ayarlarında rahat çalışması için gerekli olan yardımcı cihazların motor ve işleme başlamadan sorunlarını olabilir.

ana göstergeler

biz pil voltajı ne olması gerektiği hakkında konuşmak önce, okuma için temel cihazlarla yakından tanımak zorundadır. Onların yardımı ile, normal durumda ve yük altında en doğru ölçüm yapabiliyor.

  1. Multimetre - evrensel bir araçtır elektrik devrelerinin çeşitli çalışmak. cihazları, analog veya dijital olabilir. Ancak, kural olarak, bunların son kullandı. Bu durumda Endikasyonları küçük boyuta sahip özel ekranda görüntülenir.
  2. yük çatalı. temel versiyonda direncini ölçmek için bir voltmetre içerir. konut genellikle metalden yapılmıştır. Bu özel bir sap üzerinde yer almaktadır. Daha karmaşık cihazlar ek elemanlar içerebilir.

Çok fazla yük çatalı kullanın çünkü kötüleştirebilir pil durumunun düzenli ölçümlerin, tavsiye edilmez. Bir multimetre durumunda herhangi bir kısıtlama yoktur.

Normal halde göstergeler

Birincisi, yük oluşturdu ek enstrümanlar ve motor başlatma olmadan bir araba aküsü gerilimi olduğu anlaşılmalıdır. İdeal olarak, güç kaynağı 12,6-12,8 Volt kesmeniz gerekir. Plakalar kapasitans bir azalmaya yol açabilir kurşun sülfat oluşturulabilir çünkü daha düşük indisler pil işlemi azından yürütmek için arzu edilen bir durumdur.

yük altında Göstergeler

Aynı zamanda motor açılırken akü voltajı ne olması gerektiğini bilmek gerekir, ancak yük altında. Bu durumda bir güç kaynağı verimliliğini belirleyebilir. Herhangi bir durumda, bir yükleme çatal voltaj kullanılarak 9 volt daha yüksek olması gerekir.

düşüm çok büyükse, pilin şarj ve yeniden test yapmak için ilk gereklidir. Pil tükendiğinde Göstergeler kalkmayacak.

ücret seviyesine Anahtar

Ölçümler bir yük olmadan gerçekleştirilen hemen sonra, pilin durumunu belirleyebilir. Tam şarj olduğunda çok gerilim pili üretmek gerektiğini bilerek, belirli bir durumda mümkün kurmak için yeterince kolaydır. Bir tablo görünümünü kullanabilirsiniz.

Volt

Faiz şarj düzeyi

11.94

10

11.98

20

12.04

30

12.12

40

12,20

50

12.28

60

12.36

70

12.46

80

12.58

90

12.70

100

motor çalışırken de Ölçümler

motor bir araç performansı artışı çalışırken. Tipik haliyle, batarya voltajı 13,5-14,0 volt içinde değişir. Şarj seviyesi çok düşükse jeneratör amplifikasyon modunda çalışacaktır çünkü, performans artacaktır.

Yukarıdaki pil voltajı motor çalışırken nasıl olması gerektiğini verilmiş olmasına rağmen, başladıktan sonra 10-15 dakika için biraz daha yüksek olabilir. bu süre içinde restore olmayacak, o zaman jeneratör veya elektrik donanımları ile ilgili bir sorun yoktur.

ölçümlerin ardından gerilim arttığı olmak ve birkaç düştü olabilir. Bu durumda, pil sadece gerektiği gibi şarj zamanı değil. anahtarlama cihazları arasında ölçümler yaparak, önerilen kademeli olarak işletilen elektrik tüketicileri kontrol etmek. Hatalı jeneratör ise göstergeler önemli ölçüde (0.2-0.5 volt ya da daha fazla) azaltılacaktır.

Pilin çalışma kuralları

Eğer pil voltajı olmalıdır tam olarak ne olduğunu bile yanlış kullanıldığında, uzun bir süre için muhafaza edilemez. Bu nedenle, pilin çalışma özel kurallara bağlı kalmalıdır.

  1. motor çalıştırma egzersiz önce, güç tüketimi cihazları kesmek gereklidir. Bir girişimde 5-10 saniyeden uzun bir yük verilmesi tavsiye edilmez.
  2. kışın şehir içi sürüş yılında motor düşük devirlerde çalışan bu durumda olduğu gibi, özel cihazlar vasıtasıyla akünün ek şarj yapılması arzu edilir.
  3. iletken elemanların bütünlüğünü kontrol edilmesi düzenli gerçekleştirilmelidir. Olası kaçak akım zamansız pil yol açabilir. Bu durumda, çalışma gerilimi azalır.

tutma suçundan

çalışma gerilimi en uygun olacak ise doğru zamanda Güç kaynağı, şarj edilmesi için. Ancak, bu tür faaliyetleri yürütürken belirli gereksinimleri karşılanmalıdır.

  1. Şarj pozitif sıcaklıklarda gerçekleştirilmelidir.
  2. Dolgu bujileri Vidalannın olmalı ve ağa bağlamadan önce deliklere doğrudan bırakmalısınız.
  3. uygulanan cihazı 16 voltluk bir voltaj sahip olmalıdır.
  4. 20 dakika boyunca şarj ayırmadan sonra fişi büküm olmamalıdır. birikmiş gazları tamamen iç boşluk bırakın gerekir.
  5. Cihaz bir havalandırma sistemine sahip bir odada şarj ediliyor.

Sonuç olarak

karışıklık çeşitli araçların motor çalışırken ve işleyişi ile ilgili sorunlar ortaya çıkaracaktır olmadan, akü voltajı ne olması gerektiği ile ilgili bilgiler. göstergeler normal ise o zaman sebepleri güç sisteminde değil aranmalıdır.

Yukarıda belirtilen cihazlar kullanılarak ölçümler yapmak istenmektedir. Bu amaçlar için kullanılır hata çok yüksek olduğundan, mekik bilgisayarı, yapamam. özelikleri doğrudan bir ağa aygıtları bağlamak için bu temel nedeni.

Düzenli olarak pili doğrulamak için. Araç birkaç gün boyunca ameliyat ve ölçüm cihazı önemli voltaj düşüşü işaret değilse, güç kaynağı neredeyse yıpranmış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.