SağlıkMüstahzarlar

Ilaç "Torcida": kullanım, açıklama, kompozisyon ve yorumlara talimatlar. "Torcida": kullanım talimatları (tabletler)

Son yıllarda, modern doktorlar giderek "Torcida" olarak hastalara bu ilacı reçete almaya başlamıştır. Kullanım talimatları satın almadan önce ya da bu araç hakkında daha fazla bilgi öğrenmeye çalışıyorum kazanılmasından sonra sadece ilaç alarak normal bir insan için gerekli temel verileri, ancak bir çok içerir.

farmakodinami

Bu ilaç bir salüretik olduğunu. Bu ilaç "torsida" kılavuzuna belirtilir Henle en döngü, yükselen bölümünde bulunan, sodyum ve klorit iyonları, geri besleme inhibisyonu böbrek yeniden absorbe sorumludur.

Farmakokinetik

fonların intravenöz uygulamadan sonra adam hızla diüretik etkisi göstermeye başlar. Bu durumda, ilacın sınırlayıcı etkisi ilk 3 saat içinde gelişir ve daha sonra 12 saat kadar muhafaza edilmiştir. Bu uygulamanın arka plan üzerinde de ilaç "torsida" kılavuzuna gösterilir doz, doğrudan bağlı diürez anlamına gelir.

metabolitler M1, M3 ve M5 86,95 ve% 97 sırasıyla bağlı iken, çok iyi bir sonuç% 99 gibi yüksek plazma proteinlerine bağlanma Torasemid derecesi. torasemidin Maksimum olası eliminasyon yarılanma ömrü ve klinik denemeler süresince tespit edilmiştir üç dört saat arasında değişen çalışılan sağlıklı yılında çeşitli metabolitleri.

maddenin toplam klerensi / dakika, yaklaşık 40 ml'dir., renal temizlenme oranı, yaklaşık 10 ml / dakika iken. M3 ve M1 farmakodinamik etki yaklaşık% 10'unu metabolitlerin bir kombinasyonunun insan gövdesine uygulanan ise Metabolit M5, diüretik etkisi yaratır.

Çeşitli hastalıkları olan kişilerde ilacın Özellikleri

Hasta böbrek yetmezliği ortaya olursa metabolitleri M5 ve M3 için periyodunu artırırken, bu açıklık ve torasemidin yarılanma ömrü genel performansını etkilemez. Aynı zamanda tamamen ilk farmakodinamik özelliklerini muhafaza, ancak ilaç etki böbrek yetmezliği süresi de bağımsız hastalığın şiddeti arasında bir etkisi yoktur.

kalp yetmezliği, karaciğer fonksiyon bozukluğu yaşamaya ya sahip olan hastalarda, birkaç kez ilaç "Torcida" kılavuzuna gösterilir torasemid'in ve M5, bir metaboliti atılımını artırmıştır.

idrar çıkışında madde miktarı neredeyse tamamen o torasemid kendisi ve metabolitleri kümüle olmadığı ile ilgili olarak, sağlıklı gönüllülerde gözlenen miktarına karşılık gelir.

tanıklık

Pek çok durumda, avantajlı bir aktif ilaç, kalp yetmezliği ile bağlantılı olarak görülen çeşitli dışkıların ya da ödem tedavisinde hekim tarafından verilir. Ilaca kullanımı (tabletler) için "Torcida" talimatları gerekirse, standart terapi reçete olduğunu gösterir unutulmamalıdır.

Kontrendikasyonlar

Bu ilacın kullanımı önerilmeyen veya tamamen yasak olduğu bazı durumlar vardır. kullanım için bunları ilaca bağlı açıklar "Torcida" talimatları (tabletler - formu olarak kabul), bazı temel sağlamaktır:

 • hipotansiyon hastaların varlığı;
 • Çeşitli yardımcı veya aktif maddeler, hem de diğer sülfonil aşırı duyarlılık;
 • anüri ile böbrek yetmezliği çeken hastalar için tavsiye edilmez;
 • ciddi karaciğer fonksiyonları;
 • suda elektrolit dengesi sistemi ihlali her türlü;
 • gut;
 • eğer hasta idrar sisteminde şiddetli bozukluklardan şikayeti olan;
 • Kalbin iletken yüksek derecede sisteminin ihlali her türlü;
 • kişinin kan ve asit-baz genel resimde patolojik değişiklikler;
 • çeşitli maddelerin nefrotoksik lezyonlar nedeniyle böbreklerde işleyişinde bozuklukları.

Diğer şeylerin yanı sıra, hamilelik veya emzirme döneminde kalmak kadınlar için bu aracı kullanmak için tavsiye edilmez.

Nasıl kullanılır?

Eğer sıvı formu kullanılarak Eğer ilaç "Torcida" talimatı ile kanıtlandığı gibi, madde, sadece damardan yavaşça uygulanmalıdır. (Beş yüz ruble itibaren) aracın fiyatı var oldukça erişilebilir ve bu nedenle çoğu insan düzgün kullanımı için endikasyonlar uymak için herhangi bir sorun olması gerektiğidir.

Başlangıç tek doz, günde yaklaşık 10 mg, ilacın yani 2 ml'dir. Biraz klinik yarar yoksa, o zaman dozu iki kez arttırılabilir. bu uygun verim elde etmek mümkün değilse, o zaman dozu bile iki kez artabilir, ancak tedavi üç güne kadar sürmelidir.

Akut akciğer ödemi

Bu madde kullanılarak, akut pulmoner ödem tedavileri Bu doz, toplam klinik tablonun bağlı olarak her yarım saatte bir uygulanabilir ise, başlangıç dozu, 20 mg'dır. Tür bir tedaviye toplam doz günlük torsemid 100 miligram aşmaması gerektiğini belirtmek gerekir.

Takip tedavi de ilaca işaretleri daha bir hafta için bir araç olarak tavsiye edilmektedir için kullanılmak üzere "Torcida" talimatları intravenöz kullanılmamalıdır gibi ağızdan uygulamaya geçmek için kullanılabilir. Bir tablet ve sıvı madde olarak Fiyat (yorumlar onaylamak) birçok erişilebilir, böylece tedavinin tam kursu nadiren herhangi bir zorluk neden olur. Herhangi bir durumda, mümkün olan en yüksek günlük doz, 100 mg geçmemelidir.

karaciğer yetmezliği

hastaların durumunda araç karaciğer yetmezliği , torasemidin artan konsantrasyonlarının riski vardır, bu durumda olduğu gibi, çok dikkatli bir şekilde kullanmak için gereken kan plazması bileşim. (- önemsiz bir tablet veya sıvı formda preparat) İlacın "torsida" kullanım kılavuzunda (10 mg), ayrı ayrı not edilir.

yaşlı

bu hastaların tedavisi için doz seçiminde bireysel bir yaklaşım sağlamaz. Genç ve yaşlı insanların tedavi prosedürlerinin karşılaştırmaya hiçbir önemli klinik çalışmalar yürütülmektedir değildir ve nedenle önceden nitelikli doktor ile daha da danışmak her zaman daha iyi olduğu gerçeğini dikkati çekiyor.

Enjeksiyon için bir çözelti yavaş yavaş damar içinden tatbik edilmesi gerekmektedir ve bu nedenle kullanımı (ampul) için ilaç "torsida" talimatlarına ayrı vurgulayan intraarteriyel her durumda.

yan etkiler

Her durumda ayrı ayrı dikkate alınacaktır böylece ters tepkiler, çeşitli organların seyrini etkileyebilir gerçeğini dikkati çekiyor:

 • Kardiyovasküler sistem. Bazı nadir durumlarda da metabolik alkaloz artarken Bu durumda, ilaç alırken, sıvı ve elektrolit dengesinin mevcut çeşitli bozukluklar olabilir. Buna ek olarak, hastanın belirli kategorileri konfüzyon, tromboz, geliştirmek hipotansiyon, serebral ve kardiyak iskemi, akut miyokard enfarktüsü, anjina ve senkop.
 • Sinir sistemi. Nadir durumlarda, özellikle tedavinin erken bir aşamada, baş ağrısı, aşırı yorgunluk, baş dönmesi ve kas krampları olabilir.
 • Sindirim sistemi. Nadir durumlarda, ilaç "Torcida" nasıl uygulanacağını sürecinde sindirim sisteminin mevcut bozukluklar olabilir. bulantı, iştah, kusma, ishal, mide ağrısı eksikliği: Kullanım talimatları aşağıda belirtilen yan etkilere belirtiyor. Aynı zamanda, karaciğer enzimleri, bu aşırı yüksek seviyeleri olabilir.
 • üriner sistem. idrara çıkma sisteminde çeşitli rahatsızlıklara maruz hastalar, sonuçta mesaneyi geciktirmek ve çok güçlü streç yol açabilecek oldukça yoğun idrara çıkma vardır. Nadir durumlarda, kanda kreatinin ve üre şişirilmiş oranı ortaya çıkabilir.
 • Metabolizma. Nadir durumlarda, hasta kandaki ürik asit, lipid ve glukoz genel seviyelerinde artış kaydedilmiştir.
 • Kan sistemi. Çok nadir durumlarda, eritrosit, lökosit ve trombosit sayısı azalır.
 • Bağışıklık sistemi. Nadir durumlarda, döküntü, ışığa duyarlılık, kaşıntı. ilaç "torsida" hasta maksimum hızlı destekler sağlanmalıdır, böylece bazı durumlarda intravenöz uygulama sonrasında, akut yüksek tansiyon tepkilerine gelişebilir gösteren kullanım için (enjeksiyon) talimatlarına göre. Bazı durumlarda, ciddi cilt reaksiyonları görülebilir.

biz daha az önemli etkisi, nadir parestezi ve ağız kuruluğu bahsedersek. Buna ek olarak, özel dikkat bazı görme bozukluğu, hem de kulak çınlaması ortaya çıkması, ya da işitme tam kaybı vardır insanlarda çok nadir durumlarda olduğu olgusuna dikkat edilmelidir.

aşırı doz

an bilinmeyen en aşırı doz ilaç vakalarında tipik semptomlar. Manuel bir doz aşımı durumunda mevcut yeterince güçlü diürez ve elektrolitler ve suyun, uyku hali ve amential sendromu ciddi zarar riski olabileceğini gösterir. Diğer şeylerin yanı sıra, aşırı dozda olur kardiyovasküler yetmezliği, hipotansiyon ve sindirim sisteminde çeşitli bozukluklar.

Nasıl ele alınmalı?

an için herhangi bir spesifik antidot ortaya edilmemiştir. Pek çok durumda, zehirlenme ortaya çıkan semptomlar, dozaj azaltılması ya da bu ilaçların kullanımı tamamen ortadan kaldırılması sonra tamamen yok ve uygun Yenileyici elektrolitler ve sıvılar sağlanacak ise, maksimum kontrol koşulları altında gerçekleştirilir gereken. Torasemit hemodiyalizle kandan türetilen hiçbir şekilde.

Bu "Torcida" hazırlığı ne (kullanım, fiyat yorumlara talimatları) ile ilgili temel bilgidir. aletin analogları ( "Britomal", "Sutrilneo") bir çok durumda benzer işlemi ve yan etkileri farklıdır, ancak sık sık grubunda en etkili olarak tahsis doktorlar tarafından bir araçtır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.