SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Dikkat eksikliği çocuklarda bozukluğu: işaretler ve düzeltme. DEHB - Çocuklarda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu

Dikkat Eksikliği Bozukluğu en yaygın nörolojik ve davranışsal bozukluklar olduğunu. Çocukların bir sapma% 5 Tanısı. Bu erkeklerde en yaygın olanıdır. Hastalık çoğu durumda, tedavi edilemez olarak kabul edilir, çocuk basitçe büyür. Ama patoloji tamamen kaybolur. Bu tecelli antisosyal davranışlar, depresyon, bipolar, diğer bozuklukları. , Erken okul öncesi yaş Bunu önlemek için görünür işaretler hangi nedeniyle, çocuklarda dikkat eksikliği bozukluğu teşhis için zaman önemlidir.

Zihinsel gelişiminde gerçekten ciddi ihlalleri normal vurdumduymazlık ya görgü eksikliği ayırt etmek çok zordur. Bir diğer sorun birçok ebeveyn çocuk hasta olduğunu kabul etmek istemiyorum olmasıdır. Bunlar istenmeyen davranış yaşla birlikte geçecek inanıyoruz. Ama böyle bir kampanya sağlığı ve çocuğun ruhunun için ciddi sonuçlara yol açabilir.

Dikkat Eksikliği Bozukluğu Özellikleri

Nörolojik gelişiminde Bu sapma 150 yıl önce çalışmaya başladı. Eğitimciler ve psikologlar davranış problemleri ve eğitimde geride olan çocuklarda yaygın belirtileri fark etmiş. Bu onun duygusal kararsız olduğu ve kendini kontrol edemez, çünkü bu patoloji olan bir çocuğun, kurtulmak imkansız olduğu takımın, özellikle belirgindir.

Bilim adamları, ayrı bir grupta böyle bir problemi vardı. Patoloji adı verildi - "Çocuklarda dikkat eksikliği" Semptomlar, tedavi, nedenleri ve sonuçları hala araştırılmaktadır. Doktorlar, öğretmenler ve psikologlar bu çocuklara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama uzun hastalık tedavi edilemez olarak kabul edilir olarak. Bu çocuklarda dikkat eksikliği bozukluğu olup olmadığı eşit belirgindir? mümkün bunun belirtileri hastalığın üç tip ayırt etmek:

 1. dikkat Sadece bir eksikliği. Çocuk dağınık, yavaş, bir şey üzerinde konsantre olamamak.
 2. Hiperaktivite. Bu irascibility, ataklığın ve artan fiziksel aktivite gösterir.
 3. Karışık manzarası. En sık, sık sık dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ihlali olarak anılacaktır oluşur - DEHB.

Neden böyle bir patoloji var mı?

Bilim adamları hala doğru bu hastalığın nedenlerini tespit edemez. Uzun süreli gözlemlere göre DEHB görünümü şu faktörleri provoke ortaya koydu:

 • Genetik yatkınlık.
 • sinir sisteminin bireysel özellikleri.
 • Kötü çevre: Hava, su, ev eşyaları kirliliği. Kurşun özellikle zararlıdır.
 • alkol, uyuşturucu, pestisitler ile kirlenmiş yiyecekler: toksik hamile bir kadının vücudunda maddelere maruz kalmak.
 • Gebelik ve doğum sırasında komplikasyonlar ve patolojiler.
 • Travma veya erken çocuklukta beyin enfeksiyonları.

Bu arada, bazen anormallikler ailede olumsuz psikolojik atmosfer, ya da eğitime yanlış bir yaklaşım neden olabilir.

Nasıl DEHB tanısı için?

Zaman içinde teşhis etmek çok zordur "Dikkat Eksikliği çocuklarda." Zaten tezahür öğrenme güçlükleri veya çocuğun davranış olduğunda İşaretler ve hastalık belirtileri açıkça görülebilir. Çoğu zaman, hastalığın varlığı öğretmen veya psikolog şüphelenmeye başlar. Pek çok ebeveyn garip yaşına suçladı davranışsal sorunlardır. Ama bir psikolog tarafından yapılan incelemeden sonra çocuklarda dikkat eksikliği bozukluğu teşhis edebilir. çocuk ebeveynleri ile Belirtileri, Tedavisi ve davranışlar detaylı olarak incelemek için. tek yol davranışını düzeltmek ve yetişkinlikte daha ciddi bir hastalığı önlemek için.

Ama tanıyı doğrulamak için tam bir muayene yapmak gereklidir. Buna ek olarak, en az altı ay süreyle çocuğu gözlemlemek gerekir. Sonuçta, belirtiler farklı patolojiler için aynı olabilir. Her şeyden önce, bu görme ve işitme bozukluğu olasılığını dışlamak için gereklidir, beyin hasarı, nöbet hali, gelişme geriliği, hormonal ilaçlar veya toksik zehirlenme ajanların etkisinin varlığı. Bunu yapmak için, çocuğun muayene psikologlar, çocuk doktorları, nörologlar, gastroenterologları, terapistler, konuşma terapistleri içermelidir. Ayrıca, davranış bozukluğu durum olabilir. Bu nedenle, tanı sadece uzun süre kendini inatçı ve tekrarlayan ihlalleri ile yapılır.

Çocuklarda Dikkat eksikliği bozukluğu: işaretler

nasıl tedavi, bilim adamları henüz tam olarak anlamadınız. Zorluk patoloji teşhis etmek zor olmasıdır. Onun belirtileri genellikle gelişimi ve uygunsuz yetiştirilmesinde zamanki lag, belki şımarık bir çocuk denk çünkü. Ama anormallikleri tespit edebilen bazı kriterler vardır. Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve bu işaretleri ayırt:

 1. Sabit unutkanlık, yerine getirilmemiş vaatler ve bitmemiş bir iş.
 2. Konsantre olamama.
 3. Duygusal dengesizlik.
 4. Boş bakış, kendine dalış.
 5. çocuk her zaman bir şeyler kaybeder gerçeği tecelli dalgınlık,.
 6. Böyle çocuklara herhangi bir dersten odaklanmak mümkün değildir. Bunlar zihinsel çaba gerektiren şeylerle başa çıkamaz.
 7. çocuk genellikle dikkati dağılır.
 8. O hafıza bozuklukları ve zeka geriliği ortaya.

Çocuklarda Hiperaktivite

Çoğu zaman, dikkat eksikliği bozukluğu artan motor aktivite ve dürtüsellik eşlik eder. Bu durumda, daha da zor bu çocuklar genellikle değildir gelişiminde gerisinde ve onların davranışları kötü bir davranış olarak kabul edilir, çünkü teşhis etmek. Nasıl, bu durumda çocuklarda dikkat eksikliği bozukluğu ortaya? hiperaktivite işaretler vardır:

 • Aşırı talkativeness, yetersizlik muhatap dinlemek için.
 • ayak ve el Sabit huzursuz hareketi.
 • çocuk genellikle atlar, hala oturup olamaz.
 • uygunsuz olduğu durumlarda amaçsız hareketler. Bu, koşturup atlama hakkında.
 • Başkalarının oyunlar, konuşmalar, oturumlarda unceremonious karışma.
 • Motorlu aktivite bile uyku sırasında devam eder.

Böyle çocuklar, dürtüsel inatçı, kaprisli ve dengesiz bulunmaktadır. Onlar hiçbir kişisel disiplini var. Kendilerini kontrol edemez.

sağlıkta İhlaller

Sadece çocuklarda dikkat eksikliği bozukluğu davranışlarında kendini gösterir. zihinsel ve fiziksel sağlığı bozukluklarının çeşitli görünür bunun belirtileri var. Çoğu zaman bu depresyon, anksiyete, obsesif davranış veya bir sinir tiki ortaya çıkması belirgindir. Bu tür bir bozukluğun sonuçları tutukluk veya enuresis olduğu. Dikkat eksikliği snizhet iştah veya uyku bozuklukları olan çocuklar ortaya çıkar. Bunlar, sık baş ağrısı yorgunluk şikayetçi.

patolojik sonuçları

Bu tanıyı almış Çocuklarda iletişimde kaçınılmaz problemleri, öğrenme ve genellikle sağlık durumdadır. Çevresindeki onun davranışsal kaprislerine ve kötü tavırları da dahil olmak üzere, bu tür bir çocuk kınıyoruz. Bu genellikle düşük benlik saygısı ve öfke yol açar. Bu çocuklar çok geçmeden alkol, uyuşturucu, sigara kullanmaya başlar. Ergenlik, onlar antisosyal davranışlar gösterirler. Genellikle yaralandı, mücadeleye girer. Bu gençler hayvanlar ve hatta insanlara acımasız olabiliyor. Hatta bazen öldürmeye hazırız. Buna ek olarak, genellikle zihinsel bozukluklar ortaya.

sendromu yetişkinlerde tecelli gibi?

Yaşla birlikte hastalığın belirtileri biraz azalır. Birçok kişi normal hayata adapte yönetmek. Ama hastalığın belirtilerinden en inat. Bu huzursuzluk, sürekli kaygı ve huzursuzluk, sinirlilik ve düşük özgüven kalır. insanlarla ilişkiler genellikle hastalar sürekli depresyonda olan, bozulan edilir. Bazen orada kompulsif bozukluk, şizofreni dönüşebilir. Birçok hasta alkol veya uyuşturucu teselli bulmak. Bu yüzden sık sık hastalık insanın bozulmasını tamamlamak yol açar.

Nasıl çocuklarda dikkat eksikliği bozukluğu tedavisi için?

Hastalık belirtileri farklı şekillerde eksprese edilebilir. Bazen çocuk uyum sağlar ve bozukluk daha az fark olur. Ancak çoğu durumda aynı zamanda başkalarına, hastanın sadece hayatlarını iyileştirmek için, hastalığı tedavi önerilir. patoloji tedavi edilemez kabul edilirken, bazı tedbirler hala kabul edilir. her çocuğa ayrı ayrı seçilir. Çoğu zaman bu yöntemler geçerli:

 1. İlaç.
 2. Davranış modifikasyonu.
 3. Psikoterapi.
 4. Özel Diyet yapay katkı maddeleri, renklendiriciler, alerjenler ve kafein hariç.
 5. Fizik - transkraniyal manyetik veya mikro akım uyarılması.
 6. Alternatif tedaviler - Yoga, meditasyon.

davranışsal modifikasyon

Şimdi her şey çocuklarda daha sık dikkat eksikliği hastalığıdır. İşaretler ve bu düzeltme patolojisi hasta bir çocuk ile etkileşim tüm yetişkinlere bilinmelidir. Bu hastalık tamamen tedavi edilemez olduğuna inanılmaktadır, ancak çocukların davranışını ayarlayabilirsiniz, toplumda adaptasyonlarını kolaylaştırmak. Bu çocuğun çevresindeki tüm insanların, özellikle ebeveynler ve öğretmenler katılımını gerektirir.

bir psikologla Etkili düzenli oturumları. Bunlar çocuk kendimi kontrol etmek ve suç uygun tepki gösterecek, güdülerine göre hareket arzusu aşmak için yardımcı olur. Bu egzersizler, simüle iletişimsel bir dizi durumu kullanır. gerginliği gidermede yardımcı Çok yararlı gevşeme tekniği. Ebeveynler ve öğretmenler sürekli olarak bu çocukların doğru davranışları teşvik etmek gerekir. Sadece uzun süre olumlu yanıt onları nasıl davranacağını hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

ilaç

Dikkat eksikliği olan bir çocuk yardımcı olabilir ilaçlar, çoğu birçok yan etkileri vardır. Bu nedenle, bu tedavi çoğunlukla şiddetli vakalarda, ciddi nörolojik ve davranışsal anormalliklere, seyrek kullanılır. beyni etkileyen ve en sık reçete psikostimulanlar ve nootropics dikkat normalleşmesine katkı ve kan akışını arttırır. Onlar da hiperaktivite azaltmak için antidepresanlar ve sakinleştirici kullanılır. "Metilfenidat", "imipramin", "Nootropin", "Focalin" "Cere" "Dexedrine", "Strattera": DEHB için en yaygın ilaçlar aşağıdaki ilaçlardır.

Ebeveynler için ipuçları

öğretmenler, psikologlar ve diğer uzmanların ortak çabaları çocuğunuza yardımcı olabilir. Ama ana çalışma çocuğun ebeveynlerinin omuzunda. tek yol çocuklarda dikkat eksikliği aşmak için. Semptomlar ve yetişkin hastalıklarının tedavisi mutlaka araştırılması gerekmektedir. Ve bir çocuk çözümünde belirli kuralları takip etmek:

 • bebek, oyun daha fazla vakit geçirin ve onunla meşgul.
 • sevdiği ne kadar göstermek için.
 • Bebeğinize zor ve dayanılmaz bir görev vermeyin. Açıklamalar açık ve anlaşılır ve sorun olmalı - ulaşılabilir çabuk.
 • Sürekli çocuğun özgüvenini arttırır.
 • Hiperaktivite olan çocuklar spor yapması gerekir.
 • Günün sıkı bir rejim takip etmek gerekir.
 • Çocuğun İstenmeyen davranışı nazikçe vazgeçirmek gerekir ve doğru olanı teşvik etmek.
 • Biz yorgunluk izin veremeyiz. Çocuklar yeterince dinlenmeye gerek.
 • Ebeveynler, her durumda sakin olmaya bebek için örnek olmak gerekir.
 • Bireysel ilgi mümkün olduğu bir okul bulmak daha iyi eğitmek. Bazı durumlarda evde eğitim olarak.

Sadece eğitime entegre bir yaklaşım erişkin yaşama adapte hastalığın üstesinden gelmek için çocuğunuza yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.