Spor ve SağlıkFutbol

Futbolda Winger - Bu nedir?

Futbol - sürekli değişen ve gelişen bir oyun. Yeni popülerlik kazanmaktadır yaparken bu şema ve biraz farklı bir yaklaşım olur her yıl olduğu gibi binanın, ve bazıları için çok hassas, daha az alakalı hale gelmektedir. Örneğin, futbolda "kanat oyuncusu" kavramı - her zaman var olmuş bir şey değil. böğür saldırıları en başından beri bu oyunda itiraf çünkü bir kez değil ortaya çıktı. Ancak zamanla, alanın kenar daha sık çağrılan başlandı, bu yüzden orada oynayacak oyuncuların bir ihtiyaç vardır.

Şimdi futbol bir kanat oyuncusu kim olduğu hakkında temel bilgileri öğrenecektir. Bu, pek çok takımyıldızları kilit rol oynayan çok ilginç bir pozisyon vardır. Ayrıca, bir kanat oyuncusu sıklıkla çok bağlı olduğu belli beceri ve yeteneklerini, gerektirdiğini anlamamız gerekir.

kanattakilerle Düzenleri

Orada futbol şemaları ve yapılar çok sayıda vardır ve bunların bazıları kanatçılar kullanmayın veya onlara çok dikkat etmezler. Örneğin, devre 4-3-2-1 "balık kılçığı" oyun dört koruyucu, üç merkezi orta saha, iki ileri ve bir kurucuyu ifade eder. Böylece görüşlü için sahada yer değil.

Kabaca aynı 4-4-2 "elmas", aynı zamanda dört savunucularına, ama bir defansif orta saha, iki merkezi orta saha, bir oyun kurucu ve iki grevciler hakkında söylenebilir. Ama en popüler bugün bir kanat oyuncusu gibi bir oyuncu olmadan yapamaz. Futbolda, bu çok önemli bir pozisyon olduğunu ve 4-2-3-1 düzeni sağ ve sol kanat oyuncusu (ve 4-3-3) hem sağlar. Buna göre, oyuncuların pozisyonu Bugün çok yüksek talep vardır. futbolda Kanat - bu beton yapılarda çok ciddi bir rol yapan çok önemli bir oyuncu, bu.

Ne bir kanat oyuncusu yapar?

Şimdi bunu futbolda "kanat oyuncusu" ne anlama geldiğini biliyorum ve sahada sorumlulukları, o gerçekleştirmelisiniz şeyle uğraşmak zamanı. Sol ve sağ, bunların her saldırı onun uygun kanadın takılır - Yani, sahada sık sık iki kanatçılar var. Bildiğiniz gibi, kanat oyuncusu bir hücum oyuncusu, onun görevidir - orta aracılığıyla ve kanatlarda gelişmediğini bir saldırıdır. , Ceza sahası içinde bir kayma ile çalıştırmak solo vb kanat ve gölgelik geçmek veya forvet üzerinde ceza sahası içine geçip: Bu herhangi bir şey olabilir. Basitçe söylemek gerekirse, kanatçılar yanları saldırı oluşturur. onları saldırılar düzenlemeye yardımcı olabilir, ancak, savunmasında yardımcı olmak için geri gelmek gerekirse onlar, - Çoğu zaman, onlar ekibinin sırtında ile yakın bir çalışma.

Ana rakipler ihiyacımız ama sadece düşman ekibi olarak hepsi aynı kanadını orta saha bulunmaktadır. futbolda iyi kanatçılar sorunsuz böğür savunucuları nötralize edebilir, ama ne bu pozisyonda iyi olmaya, bir futbolcu olması gerekiyor?

kaliteli ihiyacımız

En ihiyacımız Dünya Kupası diğer pozisyonlarda oyunculara geri kalanından ayırt nitelikleri belli bir set var. Onlar kanatları için geçiş yapmak gerekir göz önüne alındığında, genellikle ihiyacımız hızlı ve teknik oyuncularıdır. Kutunun içine sürüklemek için gölgelik yapmak veya kapısı çapraz veya önlemek için geri topu vermek - Tabii ki, onlar hemen, alanın çok iyi vizyon ve kanadında patlak veren reaksiyonun hızına sahip öteye top ile ne yapılacağı konusunda bir karar vermek gerek daha iyi seçenekler bulunmazsa eğer, kaybetmek.

yetenek doğru yapmak ve onu kanadında kırmaya sadece yeterli değildir ve ceza sahası içine topu gönderdi, çünkü doğrulanmış Şanzıman aynı zamanda, önemli bir rol oynar. Bir gol olabilir top ortağı bulmak mümkün olmalıdır. Kanat oyuncuları sık sık da iyi bir çekim var ve bu onların oyun çeşitlendirmek için izin verir - kendi başlarına saldırıları merkeze zayıf taşımak ve durdurun.

yeni trendler

Ayrıca, ben futbolda son yıllarda da yarı zamanlı ve tam geri döndü fazla popülerlik kanatçılar, kazanmaya başladı bahsetmeye değerdir eminim. Bu, tüm kanat bir oyuncu saldırı ve savunmada çalışmak için ise hücum takımı hattı başta, ortada konsantre anlamına gelir. Burada, büyük önem Eğer saldırı veya savunma geriye gitmek gerektiğinde yönetmek, kanadında Maçın tamamını tükendi gerekir bir oyuncu hızını ve dayanıklılığını vardır.

En iyi Sol kanat ile bugün

Tabii ki, herhangi bir değerlendirme göreceli olabilir, ama çoğu kaynakları, uzmanlar ve futbolseverler, futbolda iyi sol kanat oyuncusu bugün yaptığı açıklamaya göre, - bu Madrid "Real" Cristiano Ronaldo var. Tabii ki, o da genellikle merkezi forvet rolünü oynar, ama yine de onun ana pozisyonu kanat oyuncusu olduğunu. Ayrıca üst Neimar arasında o Dortmund "Borussia" dan "Atletico" nin "Chelsea" Cook veya Marko Roysa gelen "Barcelona", Eden Azar den kaydedilmiştir. En umut verici Sol kanat biri halen kabul edilir Raheem Sterling "Manchester City" nin, "Atletico" nin Yannick Carrasco ve "Manchester United" nin Memfis Depay.

En iyi sağ kanat

sağ tarafına gelince futbol sahası, şu anda burada iyi kesinlikle Luis Suarez gelişiyle sahte dokuz oynamayı bırakmış ve tamamen Sağ kanatta kaydırılır "Barcelona" Lionel Messi olduğunu. Ayrıca belirtmek gerekir Gareth Bale "Bavyera" dan "PSG" veya Arjen Robben dan "Gerçek" dan Angel di Maria. gençler için, gelecekte de herkes bir umut vardır. Çok umut verici Domenico Berardi "Sassuolo" dan, "Sporting" nin Zhoau Mariu veya gelen Leroy San'a "Schalke".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.