Haber ve ToplumÇevre

Mimarların kararı: dünyanın en iyi 22 en güzel binalar

Binalar tablolar ve heykeller kadar sanat eseri olabilir. binalar dünyanın en güzel hangileri olduğunu öğrenmek için, çağdaş mimarlar meslek seçmek için onlara ilham ya, onlar sadece en güzel bazıları kabul binanın ne tür sorulmuştur. İşte onların yaşam mimarisini yapmak insanlar tarafından dünyanın en iyi binaların 22 vardır. Sonunda bir mimarın kariyeri tercih edenler üzerinde kalıcı bir etki yapmış onlardır. Bu nedenle, güvenle kolayca bu derecelendirme dinleyebilmek için bu binanın mimari planında en güzel amatör ve bakış profesyonel noktası, değil mi söyleyebiliriz.

Atina, Yunanistan Parthenon

Parthenon - mimari formun güzelliğin özü. Dor düzeni, sütunlar hafif eğrilik kullanılması, böylece belli bir mesafeden iyi görünüyordu - tüm bu kullanmak ve bu güne kadar bütün uzmanlar geliştirmek mimarı ABC vardır.

Brasilia, Brezilya Brezilya Ulusal Kongresi

1974 yılında baba oraya gitmek ve kızı en sonunda bir mimar haline Dzhuliya Donoho, dahil, Brasilia kentine bir gezi ailesi aldı. Ve diğer mimari harikaları arasında en önemlisi o Ulusal Kongresi binasının göze çarpmaktadır.

Sao Paulo Sanat Müzesi

Bu çok cesur mimarisidir. Bu bina 1968 yılında tasarlandı, bu beton ve camdan yapılmıştır. Binanın kendisi tam anlamıyla iki kiriş asılı ve sadece hafifçe onu çevreleyen dört sütun dokunur edilir.

Pekin, Çin Yasak Şehir Tapınağı

Bu yapı biçimlerinin kolaylığı ile birlikte bir tasarım kapsamını ve dayanıklılık, yapının karmaşıklığını çarpıcıdır. Binanın mimarisi birçok nesiller için korunmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu gerçek bir kültür zaman kapsülü olduğunu.

Lakeland, ABD'de Florida Politeknik Üniversitesi'nde Yenilik, Bilim ve Teknoloji Bina

Mimar Marcia McKenna Florida Politeknik Üniversitesi hazırlanması katıldı ve binanın tasarımı, kendi görüşüne göre, tek kelimeyle muhteşem.

Amsterdam, Hollanda Hubertus Evi

evlenmemiş annelerin onun koruması altında alıyordu kurum için, bu bina eğlenceli ve ciddi hem görünüyor. Bu çelik, cam ve betondan yapılmış bir parlak modern tasarımı, fakat aynı zamanda, o etrafında eski binaların anıyor.

Empire State binası

William Martin o kadar erken altı yıl gibi bir mimar olmak istiyordu ve birçok yönden bu binaya sayesinde olduğunu söyledi. William yanından sürdü her zaman, o bu tasarımın güzelliğine hayran.

Niterói Çağdaş Sanat Müzesi, Rio de Janeiro, Brezilya

Bu bina su üzerinde asılı ve Rio de Janeiro'nun çevresinde büyüyen çiçeklerden esinlenmiş çizgilerin ve eğrilerin enfes birleşimidir. Güzel kırmızı şerit onun, mütevazi, nazik ve şiirsel önünü yapım binanın girişini işaret.

Osaka, Japonya Işık Kilisesi

Mimar Tadao Ando katılığı, uzay, basit şekiller ve ilgi çekici ışık oyunu birleştiren yapılar oluşturmak için inanılmaz bir yeteneği vardır. kombinasyon, hantal ve büyük boşluklar sunuyor hissi yaratmak oluşturur.

Norwich, İngiltere'de Girişimcilik Merkezi

Bu merkez, yüksek kalite ve verimli mimari tasarımın bir kombinasyonudur. Buna ek olarak, bir defada mimarlık sınırlarını genişletilmiş binalar arasında yer almaktadır.

Barcelona Casa Mila

Bu bina tensel, bu zengin kentsel karakteri ile aşılanmış, ilgi çekici bir zengindir.

Fort Worth, Teksas, ABD'de Kimball Sanat Müzesi

Bu müze 1974 yılında inşa edilmiş ve o müzeler ve galeriler gün ışığı kullanmak zorunda nasıl fikrini döndü. Gerçekten sanat modernist bir iştir.

Mill Run, Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri'nde Fallingwater

Binanın şiddetli formları konsol balkonlar ormanın en ortasına modernizmi getirmek. Ancak, herhangi bir tek fotoğraf bu bina aşık herhangi mimarı düşmeye alabildiklerimi göremez. Araba ormanın içinden geçerken ve bu binanın birinci görüşlerini açmadan önce bu tali yolu hakkındadır.

Philadelphia, ABD'de Barnes Vakfı Müzesi

Bu bina tanıtım çok aldı ve radyoda can sıkıcı isabet olarak çok sık her yerde sözü, ancak kişi görmek bile, yine de şaşıracaksınız.

Ronchamp'daki Fransa'da Notre Dame du Haut

Bu bina cesaretle bakar, yenilikçi, bu anlamıyla bulunduğu yerin geçmişin geleneklerini bozmadan ederken aynı anda, geleceğe bakıyor.

Paris, Fransa Sainte-Geneviève kütüphanesi

Bu bina 1850 yılında inşa edilmiş ve mimarisi açısından mücevher gerçek kutudur. Klasik dış gray stone kavernöz ve kütüphane odası çarpıcı gizler.

La Jolla, Kaliforniya, ABD'de Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü

Bu enstitü sihirli aynı zamanda onun tür ilham verici araştırmaların bir de çevreye uygun.

Los Angeles, ABD'de Konut Shets-Goldstein

Bu bina "Big Lebowski Evi" olarak bilinen ve onun cesaret ve mimarın hayal kapsamında hayret beri, hala kılan bir yerdir.

Jamaika, New York, ABD'de John F. Kennedy Havaalanı'nda TWA Uçuş Merkezi

Bu bina bilgisayarların döneminden önce ve zamanının ötesinde uzun yıllar uzun oluşturuldu. Beton ve cam heyecan, hayranlık ve uçak seyahat romantizm duyguları tüm görüntülemek için buraya kullanılır.

Capri, İtalya'da Casa Malaparte

mimarlık özü diyalog bağlamında olduğunu. Bu binanın tasarımı çevresi daha da güzel olur yapma, doğa ve mimarinin mükemmel bir birleşimidir.

Cambridge, Massachusetts, ABD Chapel

Laura Thomas o bir mimar olarak onun eğitim yılı başında bu şapelin hakkında bilgi almak için bir şans olduğunu söyledi. Ve sadece bir kez orada şahsen, o mimari olabileceğini anlamak başardı. ölçek, kullanılan malzemeler, aydınlatma - Bütün bu binaya gücünü verir ve bu gücünü hissedebilir. Laura mimarisinin özünü o zaman anladım.

Londra, İngiltere'de Lloyd binası

Bu çevresi yapısı, merdiven, asansör ve diğer mekanik cihazların neredeyse tüm gösterir yüksek teknoloji, tarzında yapılmış en zor ve aşırı binadır. Binanın kendisi yerel tarihi binaların çevresinde dikey olarak teslim ve yüklendiği bir dev motoru gibi görünüyor. Binanın mimari bütünlüğü en çekici özelliğidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.