Haber ve ToplumPolitika

Ermeni soykırımı

24 Nisan Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısına gününde. Yüzlerce ölü yas binlerce insan topladıkları dünyaca kurulan anıt ve anıtlar çok ülkede. ülkelerin büyük bir sayı soykırım sırasında 1,5 milyon yok edildi farkındayız. Türkiye topraklarında yaşayan Ermeniler,.

Ermenilerin katliamları 1894-1896 yıllarında başladı, ama büyük ölçekli doğa onlar 24 Nisan 1915 de ulaştı. İstanbul'da Bu gün Ermeni, entelektüel, dini, ekonomik ve sayısız tutuklamalar başladı politik elit, Ermeni kültürünün önemli isimlerinden bütün bir galaksinin tam yıkımına yol açmıştır. tutuklanacak liste farklı insanlardı siyasi görüşleri - toplumda ulusal kimlik ve pozisyon yazarlar, sanatçılar, müzisyenler, öğretmenler, doktorlar, avukatlar, gazeteciler, işadamları, politikacılar ve dini liderler, onlar ortak olan tek şey: ve meslek. tutuklulara karşı getirilen hiç masraf değildi ile Türk başkentinde Ermeni toplumunun önemli isimlerinden Tutuklamalar, Mayıs ayı sonuna kadar az kesintiyle devam etti. Ermeni halkına darbe, bahar ve 1915 yazında Jön Türk rejiminin bunların yıkıcı görülmemiş idi. İşte bu yüzden, bugün, dünya çapında dağınık Ermeniler soykırım kurbanlarının anma günü olarak 24 Nisan işaretlemek olduğunu.

Farklı kaynaklar bu trajedi için pek çok farklı nedenleri bulunabilir. Birisi bu olayın Rus etkisinden Ermeni halkının iyi ilişkiler, birisi bunu sır pakt giden bir koridor oluşturmak için Osmanlı İmparatorluğu'nun doğu sınırlarını değiştirmek oldu 2 Ağustos Türkiye ve Almanya, noktalarından biri arasındaki 1914 olduğunu göstermektedir düşünüyor değişmiş alanlarda Ermeni varlığının imha anlamına Rusya'nın Müslüman halklar,. Ama soykırım ana nedeni aslında kendilerine ait toprakları, dönmek Ermeniler mümkün olacağını vasıtasıyla, öncelikle, dini gerekçelerle ayrımcılık, ve ikinci olarak, isteksizlik onların Ermenilerle toprakları, hem de Ermeni halkının ayaklanmasının korku paylaşmak için .

Şu, Uruguay, Fransa, Belçika, Hollanda, İsviçre, İsveç, Rusya, Polonya, Lübnan, Litvanya, Yunanistan, Slovakya, Kıbrıs, Arjantin, Venezuela, Şili, Kanada, Vatikan, 42 ABD eyaleti ve Columbia Bölgesi tarafından tanınan Ermeni Soykırım anda. Buna ek olarak, Ermeni Soykırımı tanınan Avrupa Konseyi, Ayrımcılığının ve Birleşmiş Milletler Savaş Suçları Komisyonu Azınlıkların Korunması Avrupa Parlamentosu, BM Alt Komisyonu.

Türkiye hala kurbanların ailelerinden ağır tazminat ödemek zorunda kalacak çünkü Türk makamları tarafından soykırım tanınması durumunda, şaşırtıcı değildir, bu gerçeği tanımıyor ve muhtemelen seçilmiş Ermeni topraklarına geri dönerler.

bu korkunç, insanlık dışı olaylar titremeye yana 98 yıl geçti, ancak Ermeni milleti vahşice anda işkence ve öldürüldü bu insanlar için yas devam ediyor. Ve bütün dünya halkının imha hafızasında Soykırımı tanıdığı inanıyoruz ve gelecekte ne geldiği bile yakın bir şey önleyebilir. gerçeğini destekleyen kanıtlar çok büyük bir miktar olduğunu, çünkü aynı zamanda, bu gerçeği tanımak için Türkiye tarafından çok iyi olurdu Osmanlı İmparatorluğu hakkında 1,5 milyon yıkıldı. Ermeniler, imparatorluk topraklarında yaşıyordu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.