MaliKişisel Finans

Almanya'da bir emeklilik için ilginç

Başka ilginç bir gerçeği Seslendiren: Almanya, Avrupa'nın en etkili emeklilik sistemlerinde birinde. Neden? okumaya devam edin.

ödemelerin ana türü

Almanya'da Pansiyonlar üç kategoriye ayrılır:

- Sayı çağı.

- bağımlılık ödenekleri (onlar kurtulan ücret ise).

- İnsanlarda tam ve profesyonel sakatlık engeli ödemeleri varken.

ayrıntılar

yaşı vermek Almanya'da emekli - İlk türünü düşünün. Bu ödemeler çeşitli şunlardır:

- Toplam ödemeler ne zaman (2012'den itibaren geçerlidir) 67 yıllık erkek, bir iş deneyimi varsa en az 5 yıldan daha.

- Bir kişinin çalışmaya elverişsiz bulundu ve 35 yıllık deneyimini ise, 60 yaşında insanların kapasitesini çalışma (kısmen veya tamamen) kayıp durumunda faydaları.

- İşsiz veya yaş ödemeleri 60 yaşından de, kısmen meşgul olanlar. Bu 1.5 yıl hem yarı-zamanlı çalışmak çalışanlara gibi resmi istihdam edilmiş son olanlar için geçerlidir az olmamak 52 haftadan veya 24 aydır. Kıdem 15 yıl olacaktır.

- Ülkede deneyimi fazla 35 yıl var olanlara Ödemeler.

- Sadece 1952 doğumlu kadınlara Ödemeler 15 yıllık ülkede deneyime sahip 60 yaşını ulaşmıştır. 10 yıl ve 1 ay kırk yaşından sonra döneme denk gelmesi gerekir.

- 60 yaşını ulaşmış 25 yıllık deneyime sahip madenciler için faydaları.

Almanya'da Emeklilik ödemesi otomatik değildir. Faydaların belirli bir türü için uygulamak gereklidir. Bu özel bir form doldurmak zorunda kalacaktır. Emekli aylığı bunu hak olduğum kişilere ulaşabilir. transfer edilemez Bu hak, bu kanunlarda belirtilen koşullar altında gerçekleşir. ana şartı - karşılık gelen başlama yaşı her bir kategori için ayrı ayrı belirlenmelidir.

esas nokta

Almanya'da bir emeklilik için, yıl belirli sayıda olması gerekir istihdamın sigortalı. Bu Wartezeit denir. Her şey fayda türüne bağlıdır. Bu süre 5 ila 35 yıl arasında olabilir.

2013 yılında Almanya'da ortalama emeklilik 1266 Euro.

sigorta

Bu ülkede yazılımın çeşitli türleri vardır. Üç ana düzeyi vardır:

- gosobespechenii Gerekli.

- Sigorta işletmeleri.

- Sigara devlet güvenlik, özel fonlar.

Devlet Sigorta gerekli vergileri düşüldükten önce fazla 3900 Euro tüm insanlar aylık gelir için zorunludur. Sistem oldukça gelenekseldir. Onun özü emekliler canlı çalışma popülasyonu pahasına fona katkı yapmalarıdır. Farklı kuşakların halkının dayanışma sözleşmenin bir çeşit - Ülke yeniden dağıtım ilke edinmiştir. Alınan katkıların hiçbir birikimi yok, onlar aynı anda kullanılmaktadır. Daha yüksek gelire sahip pek çok Alman özel tüccarlar dönerek kamu hizmetlerine reddediyorum. Bu çiftçi ve girişimciler arasında popülerdir. mükellefi onların emeklilik sigorta sözleşmesi sonucuna zaman keseriz ne kadar karar verir.

Almanya AGAIN aylık tutarı, onlardan öğreneceğimiz şeyler var. bu ülkenin insanlar yaşlılık Kendi güvenlikleri özen yoksa ki, o zaman kimse yapmaz inanıyoruz. Birçok Ruslar olarak hak ülkenin sadece kamu otoriteleri, - Böylece yüksek faydayı sanmıyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.