Haber ve ToplumPolitika

Duma - Devlet Duma'da bir ... Anket: prosedürleri, gereklilikleri ve tavsiyeleri açıklaması

Parlamento - Herhangi bir modern demokratik devletin temel yasama organıdır. Bu yazmak ve bunları anayasayı kuran yasa ile oylama ve değişiklik olduğunu burada. Rusya Devlet Duma - düşüktür parlamentonun ev. Bu yayının biz fonksiyonları ve otoritenin yetkilerini tarif eder. Ayrıca, Devlet Duması seçilirler onun kompozisyon ve nasıl aday oluşum özellikleri hakkında söyleyecektir.

kamu yönetimi ve parlamento Tipi

Parlamento devletin dış politikasını etkileyebilir ve iç, tüm başkan rolü bağlıdır. Çoğu Batılı ülkeler - karışık tip Cumhuriyeti - parlamenter cumhuriyet, yani her şey parlamento tarafından karar verilir, Rusya Federasyonu ise. ABD, bu arada - öyle bir başkanlık cumhuriyet. son söz her zaman başkanıdır.

Yani, Rusya'da Parlamento adı? Tarihsel olarak, yasama organları farklı adlara sahip. Bu Polonyalı Sejm ve İspanyol Cortes içerir ve bütün bunlar, aslında, parlamentodur. Genellikle alt meclis ile çift meclis ve reçete yasa alır ve üst ya da reddeder veya değişiklik yapma hakkı olmamasından diyor. Bu uygulama etkinliğini teyit monarşinin günlerinden beri kalmıştır.

Devlet Duması nedir?

Ve burada Rusya Federasyonu Devlet Duması yaklaşabilir. Devlet Duma - bu Federal Meclisi - bu prensipte, bir meclise sahip bir parlamento değildir. O Anayasanın 5'inci bölümde ayrıntılı olarak algoritma reçete eylemlerin bicameral ve Federal Meclis. Buna karşılık, Devlet Duma - bu sadece alt, ülkemizde hükümetin en önemli ve sorumlu dalıdır. Devlet Duması halde sıradan vatandaşların hayatlarını belirlemek ve gelecek yıl için bile ülkenin bütçe tüm yasaları onayladı içinde öyle.

Nasıl Duma'da oy seçimlerinde adaylar yapılması ve bunların her zaman Meclis toplantı düzenleyecek ne? Bunlar artık cevap vermeye çalışacağız sorulardır.

Neden orada Devlet Duma mı?

Devlet Duması beri - aslında ülkenin ana yasama organıdır, bir yasama faaliyetidir ve parlamento Rusya Federasyonu'nun alt meclis üyelerinin ana görevidir. göz ve seçimler için gönderilen yasalar, ekonominin ve ilgili vergi politikası bazı küçük sektörleri ile ilgili tamamen farklı olabilir, örneğin, büyük çapta eğitim veya tıp reformu. Yeni yasa Anayasa tarafından izin verilen sınırlar dahilinde bir iyiydi ve temel hükümler çelişmedi ana şey. Aksi takdirde, böyle bir yasanın milletvekilleri ona oy verecek olsa bile, gayrimeşru olacaktır ve Federal Meclis iki meclis tarafından kabul edilecektir.

Devlet Duma'da oy

Devlet Duma'da oy Rus Anayasası'nın 10. maddesi ile düzenlenmiştir. Yani hangi faturaları almak parlamentonun üst meclisi, tam da Rusya Devlet Duma belirler. özel Anayasa komisyonu geçirmelidir tartışmaya gönderilmektedir Bono kapsamını tespit etmek ülkenin hangi ana yasal hareket etmek. prosedür elektronik ekipman kullanılarak gerçekleştirilmektedir. onun yazarının oylamaya tasarının kabul edilmesinin ardından hukuk, anlamı ve yararlılığı konusunda onun görüşüne hakkında kürsüden konuşabilir. Muhalifler ayrıca tasarının olumsuz yönleri hakkında konuşabilir ve sonra belirli bir süre içinde tüm katılımcılar "için", "karşı" seçebilir veya bu yasaya ilişkin olarak "çekimser" gerekiyor. Anında sonuç yüzdesini belirlenen - Tasarı, Federal Meclis veya olmasın üst Meclisinde oylamaya geçti olup olmadığını. Devlet Duması'nın Yasalar ülkenin bir "hukuki vücudu" oluştururlar. Bu oy gizli veya açık olabilir fazlalaştı, ancak çoğu durumda, bu açıktır. Devlet Duma yasayı onayladı zaman, Federal Meclis üst mecliste oylamaya gider.

Devlet Duması'nın toplanması

Her seçim belirlemek Devlet Duması kompozisyon böylelikle bir sonraki toplanmasını oluşturacak şekilde sonraki beş yıl için. Herhangi demokratik hükümet ülkede siyasi iradenin ana depo - - insan ve sivil toplumun görüşüne toplanması sırasında olduğu gibi, onun kurumların çalışmasını kısıtlayan önemli ölçüde değiştirebilir. Teorik olarak, milletvekilleri bu yana ya da bu milletvekili oy kullandı insanların belirli grupların yansımasıdır ve onların haklarını korumak zorundadır. Beş yıl boyunca, yardımcısı halkın iradesini temsil eder ve o kötü yaptım ve seçmenin gereklerini yerine getirmemesi halinde, bunlar başka bir aday için oy kullanacaklar. Farklı siyasi partiler ve milletvekilleri tarafından temsil edilen gruplar, ve meclis tartışması, demokrasinin özünde bir tür süreci arasındaki tartışmada. Ülkemizde parlamenter ana organıdır - nedenle, Devlet Duma varsayılmaktadır.

Son toplanması

Sanki son zamanlarda Eylül 18, 2016 olarak, Devlet Duması sonraki seçimleri geçti sır değil. yeni siyasi parlamento seçimlerinde kuvvetler ve başarısız oldu, fakat önemli ölçüde iktidarda "Birleşik Rusya" partisinin gücünü güçlendirme, ülkenin yüksek yasama organı güç dengelerini değiştirdi rağmen.

Geçen seçimde katılım

Genel olarak, bu seçimlerde katılım oranı oldukça düşük olduğunu fazlalaştı, nüfusun yalnızca yüzde 50 dışarı çıkıp siyasi yaşama katılma haklarını yapmak istediğini belirtti. hatta daha büyük katılımın pek olacağını rağmen gazetecileri ve Batı yanlısı muhalif medyayı söyleyerek genellikle düşkün olduğu gibi radikal bir sonraki toplantı rengini değiştirdi, bu siyasette Rus ilgi soğutma ve belki de hayal kırıklığı gösterir.

ilk sonuçlar

Ayrıca Devlet Duması Seçim sonuçları ne olacağı, zaten oylama gününün sonunda bilinen söylenir. Ön Duma seçimleri veya ön seçimler -, aslında, parti içi adayların sayısını ve yaz aylarında sona eren seçim tarafından dağılımlarını, belirleme süreci. Ana seçimde yer alacak adayların hangi belirleyin, Rus vatandaşlarının çoğunluğunun yaş gibi olabilir. Komünist Parti Primaries başlayarak "Yeşil İttifak", bu yıl Mayıs ayında "Birleşik Rusya" Parnassus düzenlendi. Önceden partinin liderlik bu taktiğe strateji ve politik mücadelenin taktiklerini ve çok aykırı belirlediğinden Dürüst olmak gerekirse, daha popülist bir hamle sadece seçim sonuçlar seçimlerden sonra biraz zaman geçersiz oldu. Öte yandan, halkın görüşü yaklaşan büyük ölçekli arifesinde popüler görüş değişiklik yapma, önemli ölçüde kendi seyrini değiştirmek için siyasilere zorla Devlet Duması seçimlerinde.

Seçim 2016 18 Eylül sonuçları

aşağıdaki gibi bir sonucu olarak, Devlet Duması 450 sandalyenin seçimlerin genel sonuç dağıtıldı:

  • "Birleşik Rusya" 28527828 oyu veya 54,2 oranında ve Duma'da 343 koltuk toplam aldı. Bu 2011 yılında "Birleşik Rusya" sonucu çok daha yüksektir.
  • Komünist Parti oyların 13.34 oranında ve parlamentoda 42 koltuk eşdeğer 7019752 oy aldı. önceki seçimlerle karşılaştırıldığında, bu sonuç daha kötüdür.
  • LDPR. Parti Vladimira Volfovicha Zhirinovskogo neredeyse bir Komünist gibi, 6.917.063 oy aldı Gennady Zyuganov, ya yüzde 13.14 ve Devlet Duması 39 koltuk.
  • 5-yüzde bariyer üstesinden siyasi güçler, son, "Adil Rusya" -partiya. O 3.275.053 oy ya da yüzde 6.22 ve 22 meclisin sonucu aldı.

Yeni bir toplantı Duma Bölgesi Etkinlik

seçimlerin 18 Eylül 2016 sonucu oluşacak Federal Meclis Devlet Duma, Devlet Duma yedinci toplantı adıdır. Dmitry Medvedev başkanlık ediyor hükümet partisi "Birleşik Rusya", önceki convocations aksine, önceki toplantı olduğu gibi rotalarını tanıtmak için parlamenter koalisyona katılmaya gerek yoktur. Sonra, birkaç partinin tek oranını desteklemek ve birbirlerinin cümle için oy koalisyonuna birleştirmek için bazı tasarıyı geçirmek zorunda kaldı. Aynı zamanda, tabii ki, bir koalisyonun parçası olarak siyasi güçler arasında bir uzlaşma önlemek mümkün değildi, bu yüzden elbette kendisi büyük ölçüde basitleştirilmiştir. Şimdi "Birleşik Rusya" nin liderlik çok daha kolay olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.