ÇirkinlikKendin yap

Ellerinizle kül blok: doğru yaklaşım

Herkes yeni malzemeler satın alabilmektedir bugünün inşaat pazarının çeşitlilik hoş bir sürpriz değil, çok pahalıdır. Adam pu aramak zorunda problem bağımsız çözümler Ty. malzemelerin çoğu seçenekleri yeterince popüler üretimi, çok uzun unutulur. Ama burada elleri şimdiye kadar yaptığını olan bir kül apartman. o kadar popüler nedir. Çoğu insan inşa ve genellikle garajlar, hangar ve diğer binalara cüruf bloklar kullanırlar. teknoloji ciddi komplikasyonlara neden olmaz, çünkü evde elle yapmayı tercih. Bu durumda, nakit akışı önemli ölçüde azalır. Bazı girişimci insanlar bile elleriyle kül blokları dökülür insanları işe alarak, onu kazanmak için çalışıyoruz.

Üretim süreci

gerekli olan, sırayla ellerinizle ev kül blok dışarı dökmek için? En önemli rolü yapı malzemesi yapılmıştır formu kendisi tarafından oynanır. Bu özel mağazalarda satılan, ancak bunu yapmak olduğunu Kendinizi zor değildir. döküm kalıbı, bir dikdörtgendir tarafındaki kolları kaynaklı oldukları. hiçbir altı vardır. Kendi başlarına bunu yapmak için yeterli, metal plaka almak hücrenin gerekli iç boyutlarda bir dikdörtgen şeklinde onları pişirmek için.

Üç kül blok bir hücrenin standart forma uygun olarak, ancak daha fazlasını yapabilirsiniz. Orada Form standart dışı, ama bu farklı bir üretim inceliği olduğunu. Genellikle, iç hücre boyutları için iki standartlar var:

  1. 310h150h150 mm - bloğun standart tip;
  2. 450h200h200 mm - en sık vakıf için kullanılmaktadır.

İç bölümler çıkarılabilir olmalıdır. formu doldurarak onlar kurulur; aynı birim sertleşmeye başladığında, bölmeler kaldırılır. çimento-kum harç bileşimin içindeki, ancak farklı bir taşıyıcı madde ile prensip olarak enjeksiyon için solüsyon,.

eriyiğinin bileşimi:

  • Kullanılan çimentonun 1 kısım;
  • Kum, tercihen yabancı madde olmaksızın, 3 parça ilave edildi;
  • 5 parça cüruf.

Genel olarak, bir kişinin kendi elleriyle üretimini organize edebilir ve prefabrik alet kullanmayın. Bir şekilde çalışması gerekecek her şey, kendini kolayca yapabilirsiniz. Örneğin, bir elektrik tokmak gerekecektir. Bu yaylar ve demir plakaların yapılabilir, kolay bir sürücü koymak - ve kullanıma hazırdır.

Sen bilmek gerekir
Muhtemelen elleriyle bir kül blok çok zor değil yapmak olduğunu gördük. Ama bu önemli ölçüde yardımcı maliyetini azaltacaktır. dolgu olarak çözümü olamaz sadece cüruf kullanımı bu yaklaşım ve beton blok için idealdir, fakat daha pahalı pahasına bu cüruf olduğunu.

hücreler (boşlukları) içinde ayarlanır plastik şişe yalıtım özelliklerini arttırmak. ünitesinden sonra onu temiz hafifçe sertleştirilmiş. oyukları ile yapılan ellerinde, Cinder blok, daha iyi binalarda ısıyı korumak için yardımcı olur. Yaz aylarında ve sıcak ve rahat kış aylarında serinletecek böyle yapı malzeme kullanılarak inşa binalarda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.