Spor ve SağlıkFutbol

Futbol İrlanda - takım başarıları ve şampiyonlar

İrlanda Futbol ülkedeki sporun en gelişmiş alan değildir. Ancak, Britanya Adaları'nın, bu sporun efsanevi aşk oyuncuların uluslararası sahnede etkileyici sonuçlar elde etmek mümkün değildir olmasına rağmen orada anlamıyla olduğu gerçeğini verilen. Ama bu İrlandalı tam yabancılar olduğu anlamına gelmez. Futbol İrlanda yalnızca ayrıca up düşmek değil yaşadı. Ayrıca, bu konuda daha fazla bilgi için.

ilerleme

Uzun süre İrlanda'nın milli futbol takımı diğer tüm takımlara herhangi bir tehlike temsil etmedi. 1930 yılında uluslararası futbol turnuvası ilk kez düzenlenen, ancak parçası İrlandalı almadı. Avrupa Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası gidildiğinde Sonra, 1960 yılından bu yana, daha sonra Dünya Kupası ve ilk eleme yer almaya başladı. Takım hatta turnuvanın finali için hak olamazdı yıllar içinde öylesine Ancak, İrlanda'da futbol, çok düşük bir düzeydedir.

Yani İrlanda Cumhuriyeti ilk kez hak ve Avrupa Şampiyonalarında gittiğinde, 1988 yılında değişti - ama gruptan ayrılma edemedi. 1990 yılında, İrlanda tarihinde bugüne kadar en iyi sonucu elde sahip başarılarını uzatıldı - onlar çeyrek finale yükseldi Dünya Şampiyonası'nın o İtalyanlara kaybetti. O zamandan beri, İrlanda 1994 ve 2002 yılında Dünya Şampiyonası finalinde iki kez düştü, ama iki kere 1/8 finallerde uçan. Avrupa Şampiyonası gelince, ikinci kez takımı 2012 yılında sadece nihai ulaşmayı başardı, ancak bu bile grup aşamasını geçti vermedi. Ve geçen turnuvada, Avrupa Şampiyonası 2016 yılında, o 1/8 finale - İrlandalı Avrupa şampiyonasında grup aşamasında teslim ilk kez.

rekor kırıcı

Futbol İrlanda farklı zamanlarda dünyanın birçok seçkin oyuncu vermiş, ancak, rakamlar takım sporlarında gerçek bir başarı elde etmek için yeterli değildi. Bununla birlikte, ülkenin şampiyon bazı dikkati çekiyor. Örneğin, forvet Robbi Kin tüm dünyaya biliniyordu - ve onun maçları sırasında yürütülen sayısına İrlanda Cumhuriyeti bir şampiyonu oldu - 146 kez forvet yeşil tişörtlü alanını terk etti. Onun en yakın takipçisi kalecisi olan Shay Given, ayrıca 134 kibrit onun hesabında, birçok kişi tarafından bilinir. atılan gollerin gelince, o da hiçbir eşit Keane yoktur - onun 146 maçta 68 gol attı. Keane Frenk Steyplton en yakın, sadece 24 gol kaydetti - İşte o bile fazla rekabet yok. Ve o Robbie yirmi yıl önce konuştu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.