SağlıkMüstahzarlar

Ev İlk yardım çantası - Evinizde bir zorunluluk

Ev kiti - her evde gerekli öğe. tıbbi yardım hemen veya eğer gerektiğinde bunu durumlarda yapmaz olmadan tıbbi kurum için geçerli olamaz.

zaman onu aramaya harcamayın acil durumlarda böylece ev için İlkyardım seti, kalıcı bir yer olmalıdır. Bir kabine veya ayrı karton kutu içinde kendisine küçük bir çekmece tahsis etmek daha doğru olur. Her durumda, biz ilaç ışık, ısı tahammül edemez akılda tutmak gerekir, ve bazıları buzdolabında saklanması gerekir.

Bir aile küçük çocukları varsa, ev ilk yardım seti onlara ulaşılmaz olmalıdır. erişilebilir yerlerde sol çocuklar tıp zehirlenme sayısız vakalarının farkında olun.

Büyük miktarlarda ilaç saklamayın. süresi dolmuş ilaç olarak değil, sadece uygun tedavi edici etkisi olmaz, son kullanma tarihleri göz kulak ancak zararlı olabilir. imkansız olduğu üzerinde silinmiş etiketlerle Hazırlıklar adı ve okunması , son kullanma tarihi , yeni meslektaşları ile değiştirin.

Yani, ev ilk yardım seti aşağıdaki fonları içermelidir:

- sıcaklığını azaltmak için. Uygun iç ilaçlar , asetilsalisilik asit, parasetamol ve dış analogları (ilaçlar "aspirin-UPSA" "Panadol", "Efferalgan").

- baş ve diş ağrısı kaldırın. bu ilaçların birlikte iyi "Spazmalgon", "Trigan" yok. İlaç "No-spa" rahatlatmak karın krampları ve safra kolik.

- Kalp ağrıları itibaren. Tıbbi ilaçlar Validol damla ya da tablet halinde Corvalolum yanı sıra yabancı analog ilaç valokordin.

- bağırsak bozuklukları. Emici ürünler, aktif karbon, "Smecta" toksinleri emer. "Enterodez" vücutta su-tuz dengesini yeniden anlamına gelir.

- sindirim geliştirmek. hızla "Mezim forte" uyuşturucu başa soğuk gıda kullanımını yeme, çok fazla, "festal" yeme etkileri bulunmaktadır.

- ekşimesi ve mide ağrıları gelen. Sen mide (ilaçlar "Maalox", "Gastal", "Fosfalyugel") içinde hidroklorik asidi nötralize herhangi antiasit satın alabilirsiniz.

- semptomları kaldırmak için alerji. Tedavi edici araçlar "Zodak", "Tsetrin" "Klaritin", şişme, kızarma kaşıntı çıkarın ve alerji neden rinit. Buna ek olarak, uyuşukluk neden olmazlar.

- Boğazıma acı. Sen Tablet formunda "Faringosept", "Neo-anjina", "Valium" uyuşturucu seçebilirsiniz. en etkili anti-enflamatuvar maddeler, aerosoller "Ingalipt" arasında, "Kameton", "Geksoral", "Bioparox".

- Soğuk algınlığına itibaren. otlar ekstreden ilaç "Pinosol" tahriş etmez ve bağlı yağlı baza, burun mukozasının kurumasını değildir. çeşitli şekillerde imal popüler bir ilaç "Galazolin" - damlacıklar, sprey ve jel gibi.

- yanık. "Olazol" aerosol formülasyonları "pantenol" hemen ağrı ve şişme çıkarın.

- Yaraların tedavisi için. hidrojen peroksit kanamayı durdurmak için. iyot ve yeşil yara çözeltileri temizlenir.

- Pansuman. Bandajlar steril, steril olmayan farklı genişlikte. Yün, sıvalar, pamuklu çubuk.

- ısıtıcı, cımbız, pipet tonometre - basıncının ölçülmesi için bir cihaz.

- Eğer nedeniyle kronik bir hastalık sabit almak bir ilaç. zamanında ve yeterli miktarda eczaneden satın unutmayın.

Buna ek olarak, çocuklar için ayrı bir kit olmalıdır evde var. Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklu aileler için tavsiye ederim. İlaç konsantrasyonu, yetişkin formülasyonlarda daha küçük olan çocuklar için ilaçların görünümünde yapılır. Bu yetişkin ve pediatrik ilaçların istenmeyen karışıklığı önlemek olacaktır.

Sen yetkili ev kiti, bazı durumlarda, hayat kurtarıcı olabilir hatırlamak gerekiyor. Ancak bir tıp kurumunda daha ileri tedavi dışlatmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.