Haber ve ToplumEkonomi

Geleneksel ekonomik sistem, özellikleri

Birçok farklı ekonomik sistemlerin dünyada Bugünlerde. Bunların her birinde olumlu ve olumsuz özelliklerin çok sayıda bulunmaktadır. Ama bütün anası geleneksel ekonomik sistemdir. Hala bazı kullanılan üçüncü dünya ülkeleri. Ama uzun süre gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, sistem bir daha kompleks haline getirilmiştir.

Geleneksel ekonomik sistemi - el emeği için yüksek talep ile karakterizedir ülkede bir durum. kullanıldığı bulunduğu ülkelerde, daha doğrusu zayıf çeşitli teknolojileri geliştirilmiştir. Burada önemli bir rol madencilik ve işleme gibi sanayi verilir. Bu ülkelerde, diye bir şey yoktur karma ekonomi. Bu sanayi her türlü toplu davranış ile karakterize edilen çeşitli ekonomik formları, depolanmış olduğu anlamına gelir. Orada geleneksel ekonomik sistem, üreten birçok küçük çiftlikler ve daha sonra kendi ürünlerini satmak İşte bu noktada ülkelerde vardır. Bu ekonomiler zanaatkar ve çiftçilerin çok sayıda varlığıyla ayırt edilebilir. Bu dönüşüm için daha gelişmiş bir ekonomik sistem, sen yabancı sermayesi bir infüzyon gerekir. Bu üçüncü dünya ülkelerinde iş seviyesi oldukça düşüktür olmasından kaynaklanmaktadır.

Geleneksel ekonomik sistemin daha geri ülkelerde basitleştirilmiş formda ifade edilir. Çeşitli sorunlar özel, kast veya aşiret geleneklerine uygun olarak çözülür. Bu ülkelerde, büyük bir rol din. Bu durumda yetkililerle manevi liderler. Ülkenin Ekonomik hayatı da feodal beyleri, şefleri, yaşlıların kurulları kontrol edebilirsiniz. Bazı kabile tarımda kavrandı ise, örneğin, yan aktivitesi kendini konumlandırmak alışıktır. Büyük olasılıkla, onlarca yıl boyunca, bu ulus ve tarımsal faaliyetlerde edilecektir. Ve bu süreçte katılımcıların hiçbiri soru sormak asla:

- bu kabileye karlı sadece çiftlik mi?

- aktivite çeşit öğrenmek için daha değerli olabilir?

- Ben üretim sürecinde herhangi bir yeni teknoloji dahil etmek gerekiyor mu?

Geleneksel sistem var olduğu ülkeler arasında, tabii ki, yavaş yavaş gelişir. Fakat onların ekonomik değişimin hızı örneğin, yeni teknolojilerin, tanıtılması, on yıllar alacak, böylece düşüktür. Sonra, dönüşüm verileri, dış etkilere neden olacaktır. Örneğin, teklif özel makineler vasıtasıyla verimliliği artırmak. Dışarıdan gelen etkisinde olmayacak Böylece, kabile içinde, hiç bir değişiklik faaliyetlerinde gerçekleşmeyebilir. Bunun bir örneği halkları olabilir Far North Rusya'da. kabile avcılık - Hala geleneksel sistemin zamanda yaşıyoruz.

Şimdi geleneksel ekonomik sistem Afrika ve Asya'da bazı ülkelerde yaygındır. Gelişmekte olan ülkelerde bunun işaretleri vardır.

daha yılında gelişmiş ülkelerde, sorunların milli gelir durumuna dağıtımını yapan. Onun hazine bütçesinde yoğunlaştığı üzerine, altyapı gelişimi için para ayırdığı sosyal destek yoksullar için. Devlet ayrıca ülkedeki karar ve diğer önemli konularda faaliyet gösteriyor.

ülkenin kalkınması kararlıdır, geleneksel sistemi korumak için mümkün olmayacaktır. Yavaş yavaş, ekonomi daha karmaşık ve sofistike hale geliyor. insanlık tarihinin hiçbir ülke eski sistem tutmak edemedi. Bir örnek SSCB toplu bir özellik olacaktır. 70 yıldır Hükümet, geleneksel sistemini korumaya çalışırken, ama hepimiz bu deneyimi başarısız olduğunu kanıtladı biliyoruz. Ve Sovyetler Birliği pazarına ekonomik sistemini değiştirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.