Entelektüel gelişimiDin

Al Fatiha - görülmeye değer cami, ...

Manama, In Bahreyn'in başkenti geçemez ilgi, geçmişin bir nokta vardır. Bu Al Fatiha - onun sembolü olduğu gibi, kent için büyük önem taşımaktadır cami.

Caminin tarihçesi ve mimarisi

Caminin adı Şeyh Ahmed El-Fatiha almıştır - Bahreyn fatihi. vakıf 1984 yılında atıldı ve inşaat İsa bin Salman el Halife, Hamad bin İsa el Halife ismiyle ülkenin şimdiki Şeyh babası öncülüğünde gerçekleştirildi. Tapınağın yapımı 4 yıl sürdü. En pahalı malzemeler Aşınma: Zemin ve duvarlar İtalyan mermerinden yapılmış, kapılar - Hint gelen tik, ve 60 ton ağırlığındaki kubbe - fiber malzeme. Bu dünyadaki en çok büyük kubbesine gereğidir.

Bölge Camii 6500 metrekare kaplar. m bir seferde 7000 tapanların barındırabilir ve. Büyük Salon'da Avusturya'dan ithal avize asılı ve duvarlar en eski stilleri Kur'an birinden alıntılarla boyanır Arapça yazı - kufi. Ayrıca, Al Fatih camii yapı planı hangi otopark, veranda, erkekler için büyük bir salonda, kadınlar için üst kat ve 70 metre yüksekliğinde iki minaresi dahil ilgilenen ziyaretçiler,.

Başlangıçta minare onlarla dua çağrısında müezzini 2 rolleri gerçekleştirilen ve bir cami bulmak kolay oldu. Bugün sadece ikinci ezan olarak işlev (Namaza çağrı) bir mikrofon aracılığıyla okumak, ve sesli hoparlörler yoluyla yayılır. Sırasında Müslüman tatili ve Cuma namazı cami kalabalık.

Kütüphane ve İslam Merkezi

Al Fatiha - cami, Bahreyn'de büyük camidir. Dünyada 20 büyük camilerin arasında 18 sırada yer alıyor. Aynı zamanda 7,000 olabilir. Ramazan (Müslümanlar için kutsal ay) boyunca Kuran'dan alıntılar okunur ve Kurban Bayramı (Ramazan Bayramı) sırasında, özel tatil programları vardır.

Kur'an ve eğitimini sürdürmektedir İslam Merkezi Al-Fatih, - cami ikinci adı olan İslam kültürü. 2006 yılında burada Bahreyn Ulusal Kütüphanesi açıldı. Ayrıca ilahiyatçılar tarafından düzenlenen gezilerle geçen programı geliştirdi. Bunlar caminin tarihi, fakat İslam ve fonksiyonları, temel ritüelleri ve inançların temelini oluşturan konularda değil, kısa bir süre için konuşmak ve diğer dünya dinleri ile karşılaştırın. Burada aynı zamanda yazılı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır dini kitap, dergi ve CD'lerin yayında ilgilenmektedir. Gerçekleştirilen sözlü sınav müezzinler - ezan okumak insanlar.

kütüphanede gelince, onun koleksiyonu bir asır önce daha yazılmıştır yarısı 7.000 kitap içerir. yaşamından hikayeleri - Ayrıca burada hadis temelinde yazılmış Muhammed (sav) ve kitap öğretilerinin onaylı kopyaları bulunmaktadır. Buna ek olarak, İslam ve dergilerde, sayılar daha bir yüz yıl önce yayımlanan Dünya Arap Ansiklopedisi ve "El Ezher" dergisi dahil olmak üzere hem de diğer dergiler ve gazeteler çeşitli bulabilirsiniz.

turizm

El-Fatiha (Cami) şehrinin ana sembolü olarak ziyaret etmek esastır yerlerden biridir. Bu resmi tatillerde ve Cuma günleri hariç, her gün herkese açıktır. Onlar kapalı kıyafetler giymek yoksa kadınlara girişinde ve pelerin şal verir.

Cafer Kraliyet Bayhreynskogo Sarayı, bu ülkenin hükümdarı ikamet yakın Kral Faysal Yolu üzerinde alanda bir cami vardır. günlerde kılavuzları İslam dini hakkında değil, aynı zamanda Bahreyn tarihi hakkında sadece söylemek kompleksi, rehberli turlar katılmak üzere.

yorumlar

Caminin, büyük önem taşıyor - Manama Bahrainis Al Fatiha sakinleri için. Bu ziyarete en gözde yerlerden biridir ve sakinleri ulusal gurur duygusu neden olur.

Turistler gelince, onlar güzelliği içinde boyut olarak büyük ve çarpıcı arayıp ziyaret etmek gerekli yerlerin listesine bunu yapmak için tavsiye edilir. Gezginler çok samimi bir karşılama ve inanılmaz ilginç turlar olduğunu söylüyorlar. Buna ek olarak, cami kütüphanesi ve Ulusal İslam Merkezi gibi kendi içinde birleştirmiştir. Al Fatiha Camii, Bahreyn, Juffair İlçesi, Kral Faysal Highway: Bu nedenle, akıllı telefon Adres defterinize veya notlarda fazlalaştı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.