FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Bahreyn başkenti. Dünya haritasında Bahreyn. En küçük Arap devlet

Bahreyn Devlet Asya'nın güney-batı kesiminde Basra Körfezi'nde kurulmuştur. Ülke sadece 5 kendilerine 578 metrekare Bahreyn alan olan yerleşim vardır 33 adadan oluşuyor. km Citra - 9.5 Muharrak - 14 Khavra - 41 Um Naasan - 19 kilometrekare. Tamamı Suudi Arabistan ile ilgili olarak güney batısında yer almaktadır. Manama şehir, yaklaşık 695 kilometre karedir - sermaye Bahreyn Devleti, toplam alanı. 2012 yılına göre ülkenin nüfusu - 1 milyardan fazla 200 bin. nüfus yoğunluğu kilometrekare başına 2000 kişi idi. en yüksek noktası Bahreyn Jabal Dukan olduğunu - dağ deniz seviyesinden 134 m yüksekliğe sahip. resmi dili - Arapça, din - Islam. Bahreyn para - Dinar. Ülkenin başlıca tatil Milli Günü olarak kabul edilir, 16 Aralık 1971'den beri her yıl kutladı. Bahreyn Ulusal marş "Hail Amir!" Denir

Bahreyn Bayrağı sembolizm ve önemi

Bahreyn Devlet Bayrağı sol tarafında kenarında bir dikey beyaz şerit kırmızı renkte, bir bez oluşur. iki renk kavşakta zikzak çizgi oluşturan beş üçgenler, bulunmaktadır. Onlar İslam'ın esaslarından sembolleridir. Tahminen kırmızı - Havâric'ten tarikatının kişileştirme. bayrak modern versiyonu 14 Şubat'ta, 2002 yılında kabul etmiştir. Bu Bahreyn ülkenin kendi emir valisi ilanından sonra oldu. Devletin bağımsızlığı 1971 yılında İngiliz askerlerinin çekilmesinden sonra satın aldı. Bahreyn Bayrağı birçok yasalarının oluşturulması için bahane haline geldi. Bunlardan birine göre, devletin sembolü hükümetinin resmi kullanım haricinde (örneğin, ulaştırma yerleştirilen) herhangi bir şekilde kullanılamaz. Sen bayrağını kullanmak ve ticari amaçlı olamaz.

Bahreyn ana şehir

Birkaç Manama denilen metropolün farkındadır. hangi ülkenin başkenti bu şehir? Bu Basra Körfezi parçası olan Arap Denizi, adasında yer almaktadır. Bu Bahreyn'in başkenti. Şehir dünyanın en büyüklerinden biri olarak bilinir El Fatih Camii'ni inşa. Yaklaşık 7.000 kişi kapasitelidir. Cami kubbe 60 ton ağırlığındadır ve kalıplanmış cam elyaf yapılmıştır.

Kuru ve çöl arazi üstünde Manama uzanır. Bahreyn astropika özelliklerini birleştiren bir iklime sahiptir. Devlet sermaye hava sıcaklığı Temmuz +38 ° C'ye Ocak + 17 ° C arasında değişir. Ortalama olarak, Manama yıl boyunca yağış yaklaşık 90 milimetre düşer. Şehirde Yağışlı dönem Aralık Şubat Anin sürer. Manama kuru sezonunda yılın geri kalan toz fırtınaları meydana gelir. Bazen Bahreyn Mart, Nisan, Kasım, devlet yağış gözlendi. Sermaye beş ilden biridir.

sermayenin Din sakinleri

Manama (% 80'den fazla) nüfusunun çoğunluğu Müslümandır. Manama - Sünni - Müslümanların yarısı Şii inanç, diğer olduğu eyaletinin başkenti. Ayrıca şehrin nüfusu arasında Yahudiler, Hıristiyanlar, Hindular, Budistler ve Zerdüştlük takipçileri vardır. Sünnilerin azınlık için royals vardır.

Bahreyn Doğa

maddeye bağlı bir fotoğraf olan Bahreyn Adası, tüm devlet büyüğüdür. Bu 15 doğudan batıya kilometre ve kuzeyden güneye 50 uzunluğa sahiptir. Adanın merkezi kireçtaşı platolar inşa düşük bulunur. Bazı yerlerde deniz seviyesinden 100 ila 130 metre yüksekliğe sahip, onun sözde dağların bazı vardır. Jebel Dukan - Bunların en yüksek. sahil kumsalları bir şerit oluşur. Bunlar bazen kaya yüzeyine ulaşan bazı yerlerde kesildi. Bahreyn sahil çizgisi kuzey mercan resifleri yerleştirilen birlikte, adalar hangi bir düz bir yüzeye sahip ve deniz seviyesinden sadece birkaç metre yükselir.

tatlı su adanın Durumu

Arazinin büyük bireysel parsel taze yeraltı su çıkışları yüzeyinde bulunmaktadır. O Basra Körfezi yönünde eğimli örtülmektedir kayalar aşağı çalışır. Kıyı şeridinde bulunan alanı da tatlı su anahtarlarını yendi. Bunlar sektörde olası kullanım için boru hattı denir.

Bahreyn iklim

Bahreyn'in Arap devlet nispeten serin kışlar ve nemli yazlar kurak tropikal iklimdir. Ocak, ortalama sıcaklığı + 16 ° C civarında olan Temmuz-Ağustos ile + 37 ° C Zaman zaman Bahreyn adası kuraklık ve toz fırtınaları muzdarip. Nehirler çöl manzara hakim, eksik. Devlet ortalamalar 90 mm yağış. Her yıl, çöl alanı artar. Bunun nedeni işlenir toprakların bozulması olur. çöl topraklarında gibi kuraklığa dayanıklı bitkiler büyümeye deve dikeni, saxaul, Astragalus, Salsola, Artemisia, ılgın (ılgın) ve diğerleri. Bazı bölgeler yapay olarak oluşturulmuş alanlar akasya zamkı bilinmektedir. suyun dışında zemin yüzey, hurma ile vahalarını yerleştirilen O tip yerlerde.

Fauna Bahreyn

Bahreyn - bitki örtüsü çok zayıftır bir ülke. Bu sürüngenler, kemirgenler ve kuşlar hakimdir. Arap ceylan, memeli ailesi bovids (Afrika antilopu ve katran) nüfuslarını geri yüklemek için Rezerv El Areyn 1976 yılında kurulmuştur. balık gelince, Bahreyn adanın kıyı suları, balıkçılık dahil olmak üzere yaklaşık 400 tür, vardır. En yaygın deniz kaplumbağası. yaklaşık 2000 tür var olan - karides, yengeç, ıstakoz, istiridye (bunlar inci dahil) bolluğu çeşitliliği etkileyen mercan oluşan resifleri bulunabilir.

Bahreyn Devletin nüfus

2012 yılında, Bahreyn'deki fazla 1.248.000 nüfusu vardı. Bunlardan, 235.000 üzerinde devletin vatandaşı değildir. İran'dan çoğunlukla Bahreyn'de geldi bu göçmen işçiler ve onların aile fertleri. Devlet Güney Asya ve Avrupa ülkelerinin pek yerlileri ev sahipliği yapmaktadır. Resmi Bahreyn Arapça olduğunu. Dışında ondan nüfus da İngilizce, Urduca ve Farsça bilmektedir. Nüfusun yaklaşık% 89 Bahreyn şehirlerde yaşıyor.

Bahreyn idare şekli Körfez ülkeleri

ülkedeki siyasi sistemin kalıtsal bir emirlik ya da bir anayasal monarşi. 1783 el Halife hanedanı beri iktidarda. Şeyh Hamad bin Isa - şu anda devlet ve hükümet başkanı. 1999 yılında, 38 yıl Bahreyn kuralları babasının ölümünden sonra tahta geçti. Devlet anayasanın yürürlüğe giriş tarihi 14 Şubat 2002 yılında kabul edilmiştir. Bahreyn'de, siyasi partiler yasaklandı, ancak 2005 toplumda yasal. ülkede yasadışı Halk Cephesi çalışır. O Bahreyn'de demokrasi ve siyasi özgürlükler lehine oldu. Ve ayrıca devletin yabancı hakimiyetine karşı. Ayrıca ülkenin başlıca komünistiz aralarında yasadışı Ulusal Kurtuluş Cephesi'ni sahiptir.

Devletin başlıca ekonomik yönü

Bahreyn Krallığı Birleşmiş Milletler, Arap Ligi üyesidir. Ayrıca, ülke İslam Konferansı Örgütü üyesidir. Buna ek olarak, Bahreyn, Arap petrol ihraç eden ülkelerin organizasyonu olduğunu. Uzun bir süre o Basra Körfezi'nin bu ülkede başarılarının bir yeri vardır. Liste, kendi ticaret faaliyetleri tarafından yönetilmektedir. Çiftçiler meyve ve vaha topraklarında yetiştirilen yem bitkileri, sebze, yetiştirilen sığır, inek, keçi, koyun, tavuk. Ayrıca Bahreyn inci Krallığı nüfus ve tek direkli gemiler inşa. Ekonomik amaçlı bu tür faaliyetlerle tümü 1932 yılında Devlet topraklarının keşif ve mevduat petrol sömürü başlamasından sonra terk edilmiştir.

Petrol endüstrisi Bahreyn Devlet

1970-1972 yılında ülkede çıkarılan petrolün büyük miktar. Onun rezervleri önemli ölçüde 20. yüzyılın başlarında 90-ler ile tüketilir. petrol rafineri için yeni kompleks orta-90s serbest bırakıldı. Ortadoğu'da, bu performans türünün ikinci büyük. karmaşık süreçler su altında bulunan, Suudi Arabistan boru hattı ile teslim edilir, ham petrol, ithal. Üretim ve Bahreyn dış ticaret, bütçe büyük bir bölümü ve brüt iç ürünün yaklaşık% 30 ila para makbuzların yaklaşık% 60 içerir, yağlı yanıcı sıvı doğal kaynaklı çatlama.

Bahrain: Diğer endüstriler

Petrol sahaları her on yıl daha birlikte Bahreyn'de tükendi. Bu ekonomi için ciddi bir tehdit haline geliyor. Bahreyn devlet sorunu tatlı su kaynaklarının tükenmesi ve yüksek işsizlik (nüfusun yaklaşık% 15) 'dir aynı zamanda. GSYİH'nın daha büyük pay tarım ile oluşturdu hizmetler (yaklaşık% 47), endüstri (biraz fazla% 52) ve% 1'den az olduğunu. Bahreyn yılında işgücüne ait yaklaşık 660 000 kişi vardır. Bunlar yabancıları kapsar.

yağa ek olarak, devlet doğalgaz dev rezervleri var. Bu propan ve bütan üretimi için petrokimya endüstrisinde ham madde olarak kullanılır. Ortadoğu ülkeleri arasında alüminyum büyük tedarikçisi olarak listelenen mineral yataklarını yansıtan dünya haritası üzerinde Bahreyn,. Fosil yakıt elektrik üretmek için izin verir. Bu örtülü nüfus tarafından tüketilen miktardan daha fazladır.

tarım

Bahreyn topraklarının Değil 4'ten fazla% tarım için uygundur. Nüfus turunçgiller, tarih, papaya, üzüm, fıstık, ceviz, tahıl ve sebze vahalar yetişir. Ayrıca Bahreyn'de, inek, koyun ve eşek yetiştirilen. yaklaşık% 50 oranında - bitkisel ürünler ülkenin sakinleri sadece% 20'si, süt sağlarlar. gün alıcı karides ve balık, inci üretimi kaydeder.

altyapı

araçların hareketi için tasarlanmış Bahreyn'de yolların toplam uzunluğu 3851 kilometredir. Bu nedenle 3121 tanesi - katı kaplama ile. Ümmü Naasan ve Muharraq ada barajların vasıtasıyla Bahreyn bağlanır. Bunlar düzenlenmiş otoyollar. 1996 yılında, otoyol kullanılarak Suudi Arabistan ve Bahreyn bağlandı. Eyalet başkenti Manama, eteklerinde bir havaalanı var. O ülkede bulunan dört biridir. Ayrıca Bahreyn'de, üç büyük limanlar vardır. Alışveriş devlet filosu 1000'den fazla brüt kayıt ton deplasmana sahip, her biri sekiz ağır gemilerin oluşur.

Bahreyn'de ticaretin seviyesi

Ülke Bahreyn (Sermaye - Manama) Uluslararası ticaretin aktif bir şekilde katılmaktadır. ana ihraç ürün devlet petrol ve alüminyum bulunmaktadır. Suudi Arabistan, Hindistan, BAE, Japonya - Ana ticari ortakları arasında. arıtma, tüketici ürünleri ve yiyecek için Bahreyn ham petrol ithal. Ana ithalat ortakları Suudi Arabistan, Almanya, ABD, İngiltere vardır. Bahreyn Devlet Basra Körfezi bölgesinde en çeşitlendirilmiş ekonomilerden biri vardır. son derece gelişmiş altyapısı ve iletişim çekti Birçok çokuluslu şirketler.

ekonomik politika

Bahreyn Ekonomi, her zaman olduğu gibi üretilen yağın miktarına bağlıdır. Ülkenin ekonomik hayatı için büyük önem taşıyan inşaat ve bankacılık olduğunu. İslam dünyasında birincilik için Malezya ile son kavga Bahreyn yılında. Nedeniyle iç bozulmalara karşı ekonomisinin eyaletinde 2011 yılında durgunluk geçti. Sonra Basra Körfezi'nin bir finans merkezi olarak Bahreyn'in itibar çarptı. güvenin yeniden sağlanması hedeflenmektedir ekonomi politikası, - anı, ülkenin ana sorunlardan biri de. Ayrıca, kamu borç olan işsizlikle mücadelenin, gençlik ile ilgilenir.

Bahreyn eski tarih

M.Ö. 3. bin yılın Bahreyn Arap devlet, uygarlık geliştirdiler. Bu takviye yerleşim ile karakterize edilmiştir. Arkeologlar, antik Bahreyn'de keşfettim, Dilmun, uzak geçmişte Paleolitik insanın yerleşim izlerini aradı. Sonra devlet deniz yoluyla ticaretin büyük merkezi idi. Yunan, Roma ve Pers kaynaklarında bulunan Dilmun hakkında Handwritten bilgiler. Arapları - MÖ 4. yüzyılda Persler Bahreyn, 7 fethetti. Onlar Portekizce yakalanan dek Son, 1541 yılına kadar Bahreyn'de galip geldi. Persler yine 1602 yılında bu devletin toprakları ele geçirdi. Ama 1783 yılında Ahmed İbn el Halife ismiyle mevcut zamanın iktidar hanedanının temsilcisi tarafından dışarı sürüldü. Bahreyn ve İngilizlerin kıyısında 19. yüzyılın başlarında ilk yüzyıllar ellerinde iktidarı ele geçirmek için çalıştık boyunca indi.

bağımsızlık ve mülkiyet mücadelesi

1971 yılında edinilen Bağımsızlık tam ülke Bahreyn (yazıya ekli yerini harita). Yaklaşık on yıl tecavüz etmek sonra devletin egemenliği bir kez daha İran oldu. Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Umman ile birlikte Bahreyn siyasi üstünlük Körfezi'ndeki rakiplerini kurma çabaları karşılık olarak 1981 yılında İşbirliği Konseyi kurduk. Şimdiye kadar, devlet tüm ülkelerle iyi komşuluk ilişkileri vardır Arap Yarımadası'nın. istisna iki ülke üzerinde onun himayesi esnasında UK Hükümetinin kararına göre iletilen Hawar, Bahreyn adası iddia Katar vardır. Çatışma halen Uluslararası Mahkeme değil gidermek için. Bu Bahreyn ile Katar arasındaki gergin ilişkilerin nedenidir.

Ülkenin askeri politikası

dünya haritası üzerinde Bahreyn bulmaya çalışırken (politik) devlet ana üs olduğunu tespit edilebilir Deniz Kuvvetleri Basra Körfezi'ndeki ABD. Silahlı kuvvetlerin varlığı 1949 yılından beri karşılama emirlik olduğunu. Bahreyn hava kuvvetlerinin Amerika'da Tabanlı Kuveyt ve işgal Irak'ın işgalinin ordusu sonra 1990 yılında Bahreyn Hükümeti izin verdi. Bu savunma işbirliği anlaşması hazırlanması için nedeni oldu. ABD ile birlikte bunların temelinde Bahreyn, Amerika siyasi nitelikte çatışmaların keskin tırmandığı durumunda silah teslim etmek Arap devleti kararlıdır, askeri tatbikatlar yapmaktadır.

Bahreyn Grand Prix

Şu anda, devletin Bahrain International Circuit Sakhir ünlüdür. Onun inşaat 2002 yılında başlatıldı. yarış pisti yarışı "Formula 1" ve yarışma drag yarış aşamalarını yürütmek için planlanan bu yana, proje Bahreyn sakinleri ve yabancıların arasında büyük ilgi uyandırdı. İlk kez Grand Prix 2004 yılında yolda geçirdi. Bir yarış pisti soyundan ilk kazanan efsanevi Michael Schumacher oldu. 2010 yılında yarış sezonu arifesinde Bahreyn'de pistin yapılandırması değişti. güzergah pilotlar "Formula" yeni bir segmenti eklenmiş, ve bir bütün olarak yarış pistinin uzunluğu 6299 metre yapmaya başladı. Dizayn devre Hermann Tilke. onun yaratılış maliyeti - yaklaşık 150 milyon dolar. Autodrome Asya topraklarında yeni biri haline gelmiştir. Grand Prix üzerinde Sakhir pisti, "Formula 1" (2014 verileri) 9 kez gerçekleştirildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.