SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Otoimmün Gastrit: Semptomlar, Tanı ve Tedavi

inflamatuar mi , midenin hastalık otoimmün gastrit, nüfusun sadece% 10 oldukça nadir tespit edilir. Hastalık genetik ve belirli koşullar altında meydana gelir. Tam olarak ne - bilim belirsizdir. Bir tek provoke faktörler ileri yaş ve kötü beslenme olduğuna dikkat edebilirsiniz. hastalık, tanı ve tedavi için karakteristik semptomların düşünün.

Bu nasıl patolojik bir süreçtir?

Böyle hastalığın kendisi de insan sindirim sistemi yeme başlar. Başka bir deyişle, spesifik antikorlar üreterek bağışıklık sistemi oluşturan normal hücreleri de tahrip mukozasını midenin. Bu mide suyu asitliği, gıda artık parçalanmıştır ve çürüme başlar ve besinlerin herhangi dokuda veya kana emilir değildir edilir azaltır. Bir kişi alarak gıda alt karın yeterince acı hisseder. Bu nedenle, yemek için artık hiçbir şey, ve bir süre sonra distrofi ve iştahsızlık gelişir.

nedenleri

Nedense, insan böyle bir patoloji oluşturduğu? Bilim adamları bağışıklık sistemi bozukluğu geliştirme kalıtsal yapısı olduğunu, bu görüşe eğimlidir. Buna ek olarak, otoimmün gastrit enfeksiyonu sitomegalovirüs, herpes, hem de ağır Epstein-Barr virüsü gibi, vücuda alır neden olabilir. Bu enfeksiyon etkeni gastrointestinal yolu yok etmek bağışıklık sistemini neden dokuda değil, aynı zamanda iç organlara sadece uygulanmaktadır. Her durumda, bu hastalığın nedeni bireysel olarak belirlenir.

semptomlar

aşağıdaki gibi karakteristik patolojik semptomlar şunlardır:

 • şişkinlik;
 • uyuşukluk ve ciddi yorgunluk;
 • hoş olmayan ağız tadı ;
 • iştah kaybı;
 • kimse onun karın içinde gurgles fark eder;
 • mide yanması, geğirme, hafif bulantı, kabızlık veya ishal;
 • aşırı terleme, baş dönmesi;
 • soluk deri;
 • Tırnak inceltme.

Buna ek olarak, otoimmün gastrit açık bir işaretidir - sinirlilik, sinirlilik, duygusallığı olduğunu. sebebi vücut böylece anemi ve nörolojik bozukluklara yol açan, vitamin B12 ve B9 eksikliği yaşamaya başlar olmasıdır.

Bu belirtiler hem müştereken ve ayrı ayrı tecelli edilebilir hastalığa yakalanma anındaki hemen meydana gelmezler.

tanılama

Tedavi bunun doğru tanı koyabilmesi için çok önemli bir zaman, etkili olabilmesi için. Bu durumda çoğu Aşağıdaki teşhis prosedürleri yürütülen edildiği gastroenteroloji merkezi, uygulanır:

 • Biyopsi ile Fibrogastroduodenoscopy. Hastalık mukoza erken aşamada ödem, hiperemi onu, ülser ve erozyonlar varlığı tespit edildi. Hastalık kronik hale gelmesi durumunda mide mukozası deri hücrelerinin yenilenme küçük alanları ile soluk, atrofik, olur.
 • mide, X-ışını yemek borusu ve duodenum.
 • kan immünolojik analizi, otoimmün bozuklukları olan hastaların için% 30 diğer organlarda tespit edilir.
 • mide, sonda , vücut sıvısının asitliğini ve H. pylori varlığının tespit eder.
 • Vücut sıvıları ve hastanın dokularında DNA virüslerinin bileşenlerini belirlemek için izin veren bir polimeraz zincir reaksiyonu yapmak. otoimmün gastritli hastaların% 7.1 olarak mononükleoza neden olur, Epstein-Barr virüsü, varlığını ortaya koymaktadır.
 • Karnın Ultrasonografi. Hastaların% 80 olan hastaların% 17, yapısında bir değişiklik ile büyütülmüş karaciğer göstermektedir olarak dalak büyümesi, bazen, periferal lenf düğümleri bir artış ve konsolidasyon ortaya koymaktadır.

Tedaviyi kim atar?

Hasta Gastroenteroloji Merkezini olursa Genellikle, bunu incelendiğinde daha fazla tedavi iki uzmanlar tarafından gerçekleştirilir - doktor gastroenterolog ve immünolog.

Doktor immunologist gelişiminin hangi aşamada bu hastalıktır ve nasıl mümkün olduğunu gastrointestinal sistem daha fazla zarar durdurmak için belirler.

Gastroenterolog, hasarlı mide mukozasına karşı terapötik girişimlerin sağlar hastalık gelişimi sırasında bozulmuş gastrointestinal sistem fonksiyonunu kurtarır hangi uygun tedaviyi, atar.

Tedavi yöntemi,

otoimmün tanısı ise gastrit, tedavi bireysel olmalıdır. Bu hastalık, gelişim aşamasına, ifade edilen semptomların ve diğer organlarda meydana gelen değişiklikleri şeklinde bağlıdır. Tedavi hastalığın nedenini ortadan kaldırmak için, hem de Helicobacter ve viral enfeksiyon, sinir ve kalp-damar sistemlerinde değişiklikler mücadele etmek yönelik olmalıdır.

Tedavinin temel ilkeleri

otoimmün gastrit tanısı ise, hasta özel bir diyet takip etmek zorundadır. Bu durumda mekanik olarak, termal ve kimyasal nazik olmalıdır, sıcak ve soğuk yiyecek diyet dışında tutulmalıdır. Yasaklı keskin, tuzlu, baharatlı, kızartılmış gıdalar. diyet vitamin ve lif (jöleler, tahıllar, tatlılar, süt ürünleri, haşlanmış veya püre meyve ve sebzeler) içeren bir protein (balık, buğulama veya haşlama et yağsız dahil) olmalıdır. Kahve, tatlılar, kek, çay, pasta ve tatlılar içemem. Gıda ısı şeklinde münhasıran olmalıdır.

Hasta şiddetli ağrı muzdarip olursa, doktor bağırsak ve mide ( "Reglan" motor aktivitesini azaltmak için ( "Metacin", "Platifillin"), antispazmodikler ( "papaverin", "No-spa") yanı sıra uyuşturucu antikolinerjik reçete "Motilium").

Mide mukozasında durumunu iyileştirmek için aşağıdaki ilaçları reçete: "Venter", "Bizmut", "plantaglyutsid" ve asiditeyi azaltmak için - "Almagel", "Ranitidine" ve diğerleri.

bağırsak mikroflorası, multivitaminler sırası ile sonuçlanır "acidin-pepsin" "abomin", "Mezim", "Panzinorm", "Pankurmen" uyuşturucu,: mukoza atanan replasman tedavisinin ciddi atrofi olarak.

İhtiyaç halinde, anti-mikrobik ve anti-virütik maddeler almak gereklidir. Sadece bitkisel ilaç, masaj, egzersiz terapisi, fizyoterapi, akupunktur, balneoterapi terapisi düzenlenen ifadesine.

Ayrıca, birçok hasta geleneksel ilaç kullandım durumunu hafifletmek için. Otoimmün gastrit bazı meyve suyu muz ve doğal deniz dikeni yağı tedavi, ancak her durumda, tedavi sadece tıbbi gözetim altında uygulanmalıdır.

olası komplikasyonlar

Hastalık başlatmak için zamanında tedavi edilmezse, mukoz membran atrofi sadece ilerleme ve belirtiler olacak - artışını. Bunun bir sonucu olarak, bir adenokarsinoma olabilir. Ayrıca, sağlığa dikkatsiz tutum demir eksikliği anemisi ve polyhypovitaminosis yol açar.

Sonuç

Dolayısıyla, bir kişi aniden midede gurgles, mide ekşimesi, orada kötü nefes ve vücudun diğer garip tezahürleri vardır, o zaman bir doktoru görmek için en kısa sürede olması gerektiğini fark ederse. genellikle otoimmün gastrit gelişimini ciddi komplikasyonlara yol açar gecikmiş tedavi gösterir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.