Entelektüel gelişimiDin

Dharma - bu nedir? Budizm'de Dharma. Sanatana-Dharma

Hindistan'ın kültür önemli kavramlardan belirlemiştir. Başlamak için bunlardan birinin yorumlanmasında karar vermektir. "Destek" - Hint Budist felsefi terimin edebi çeviri bize Dharma anlamak için izin verir.

Yukarıdaki kavramların yorumlanması

Bu kozmik dengeyi korumak için takip edilmelidir ilgili kurallar ve belli kuralların yıllardır yerleşmiş bir kompleks olarak deşifre edilebilir. Hint kültüründe Dharma, tabiri caizse, eşi benzeri yoktur. Bazı bağlamlarda, sen kavramının farklı bir yorum görebilirsiniz. Özellikle, Dharma - bu ahlaki ilkeler, doğru yol, yaşamın evrensel önemli bir yasa.

Hint terimin Kutsal sembolü Om bile AUM'nin ve Soham olarak yorumlanır "Dharma Çarkı" ve "sonsuz hece" vermektedir. Bu yaygın özellikle her duanın başında, Hindu ve Budist dini törenlerde kullanılır.

Budizm'de Dharma

kelimesi antik anlaşılır Dünya din ahlaki erdem olarak, yani inananların eşit olmalıdır kurucusu, manevi ve ahlaki tarafı. Yerine Buda veya nihai gerçeğin öğretilerini temsil bütün varlıklara açıldıkları Bu kavram, Budistler için en önemlisidir. Buna ek olarak, Dharma'yı dinler öğretisinde olduğu - sonlu elemanlar kümesi içine evrenin dini akışı.

Buda doğumundan beri kişiliğe sahip olmanın türünün benzersiz olarak her kişinin aldı bir inanç vardır. din dikkate alarak tüm durumlar için uygun olan tek bir formül Dharma olduğunu yayıldı. bireysel olarak sadık her kategori için bir doktrin dikkate kendi özgü özellikleri alarak yoktur.

Onun öğretileri - Böylece, yukarıda özetleme, dünyanın en eski dinlerin kurucusu Buda, Dharma olduğunu, yani iki kavramın, bir olasılığa bahsedebiliriz.

Yirminci yüzyılın yabancı literatürde kavramının bir yansıması

Bu Budist öğretiler Jack Kerouac'ın "Dharma Serseriler" nin beğenilen roman hikayesi zemini oldu. Bugün, dünya edebiyatının başyapıtlarından biridir. Bu otografık parçalar içerir ve anlatı ilk kişi gerçekleştirilir. Amerika'ya yolculuğu seyahat, her yerde gece geçiriyor ve geçici işlerde çalışmak hayatta: kahramanı zaten o açar hayatın ne tür açıklayan bir "hippi" dir. o kader onu verir, ya da Dharma'nın doğrusu Kanun gerçeği ile içerik böyledir.

diğer birçok "beatniklerle" gibi kahraman antik Çin ve Hindistan felsefi ve dini öğretileri büyük ilgi gösteriyorsa. Bu durumda, o - Buda takipçisi. Hayatı Nirvana yol açabilecek şekildedir Tembellik, ruhsal aydınlanma gibi bir terim, ile ilişkilidir.

dünya bir başyapıt Ne malum?

roman fikirlerin modern anlayış "Dharma Bums" tahakkuk ilkesine göre yaşamaya alışık olduğu tüm toplumu meydan olduğunu sundu. Onlar insanların iç işlerine rehin tutulur zamanın dışında gözlemci olarak hareket ederler. Onlara göre, gerçek bir özgürlük tadı sadece modern toplumun maddi bağımlılığı feragat mümkündür.

Proje «Malzeme Uygulamaları Girişimi üzerinde Heuristic'lerin Ve Araştırma Bölümü»

Yukarıda belirtilen projenin kısaltılmış adı - «DHARMA Girişimi», Rusça o "Dharma Inishitiv" gibi geliyor. dizi "Kayıp", gibi alanlarda çalışmaları bir araştırma projesinin Bu hayali bilimsel kuruluş:

 • psikolojisi;
 • meteoroloji;
 • parapsychology;
 • elektromanyetik;
 • Toplumun çağdaş sosyal yönlerinin çalışma.

Bu Alvar Hanso tarafından kurulan ve finanse edildi. Doğrudan Michigan Üniversitesi'nden doçent olan gelişme, Karen ve Gerald DeGroot, meşgul.

Projenin tarihi hakkında gerçekler

Filmin öğretim dayanarak, 1962 yılı başından bu yana nedeniyle neredeyse bir nükleer savaşla sonuçlandı ABD ve SSCB arasında bir çelişki olduğu gerçeğine hayatında projenin gerçekleşmesi için koşullar var olduğu sonucuna varılabilir. ilişkiler kurdu, ama yine de insan yapımı giyen konusunda BM'yi düşündü ve "Dünyanın sonu" tarihini belirleyecek Bu denklemi, bulma görevi ayarlanmış olsa da, açık veya büyük ölçekli savaş veya bir salgın ya da aşırı nüfus. Sonuç olarak bir oldu , nümerik yani 15 16 23 42 Ağustos 4.

Bu sonuç şüphecilik BM ile alındı ve Alvar Hanso, tam tersine, bu konuda ciddi düşünüyorum. O geri dönüşü olmayan felaket başlangıcını önleyebilir doğru kombinasyonunu bulmak için soruşturmaya devam etmeye karar verdi. Bu proje "Dharma Inishitiv" meydana getirmiştir.

Araştırma çalışmaları jeo-aktif bölgenin bölgesinde yer almaktadır Pasifik Okyanusu'ndaki ada üzerinde gerçekleşti. Tamamen bilim adamları, bilimsel ve teknik istasyonları için hükümler de dahil olmak üzere donanımlı Orada inşa edildi.

Bu doğrultuda tüm işler istenen sonuçları vermemiştir. 1.980 bir küresel olay ile işaretlenmiş olan, nedeni kurulmuş ve mevcut olamaz. Muhtemelen, elektromanyetik sızıntı vardı.

Daha sonra, nesne yakalandı ve hemen hemen tüm personel, adanın yerlileri dahil yok etti. Ve 1987 yılında, resmi verilere göre, proje kapatıldı.

Sanskritçe Hinduizmin adı nedir?

Bu din Hint yarımadasındaki kökenlidir. Sanskritçe Onun tarihsel adı Sanatana olduğunu - Dharma. Çeviri "ebedi din", "sonsuz bir şekilde" ya da tedavi edilir "ebedi yasa."

dünyanın en eski dinleri aittir böylece Hinduizm, Vedik medeniyet ile ilişkilidir. Yaklaşık yaş - beş bin yıl. Bu din özel bir kurucusu vardır. Antik kutsal dayanmaktadır - Vedalar. Daha sonra farklı okul ve dalları ortaya çıkmasına yol açmıştır farklı şekilde yorumlanabilir başladı. Bu kutsal Vedik dinin bütün özüdür. dünyanın tüm bilgisine içerdiğinden Efsaneye göre, Veda'ları çalışma olacak biri, bir sınırsız bilgelik açılacaktır. Tüm Hindu kutsal sadece Vedalar ve Upanişadlar büyük önem arz etmektedir.

Dikkate din Takipçi sayısında dünyada üçüncü sırada yer aldı. Hinduizm milyardan fazla insanı uygulanmaktadır.

Hangi alanlarda Hinduizm'deki tahsis edilir?

din dikkate alarak tüm Hindu dallarının merkezi doktrini açısından mevcut değil, henüz bilim adamları dört ana alanda din paylaşan:

 1. Shaktism.
 2. Vaishnavism.
 3. Smartism.
 4. Shaivism.

Yukarıdaki yönlere arasındaki fark sadece Tann biçiminde ifade edilir.

olarak Şakta Tantrik gelenek

Hinduizmin Tarifleri Tantra'da ilişkin bir ağır pozisyon alır.

Bir kadın ilah, Devi veya ana tanrıça ile temsil edilir Shakti, ibadet bu mezhebine inananlar. Mishra, Samaya ve Kaul: Ve zaten çok Sakti okulların bir sürü, örneğin, Shakti Tantra üç ana alanları vardır.

Üçüncü yönde takipçilerinin büyük sayı. Kaul ve böylece ibadet bağımsız bir amacı olan, hemen Devata'dır düzenlemede olarak algılanır. Kaula-dharma'nın dini öğretileri olarak işlev görür. Tantra kalabalık açıklama KAUL onun manevi gücünü yücesine. Kutsal göre, bir insan olarak ve astral ruhu ya da diğer doğaüstü varlıklar olarak görünebilir.

Kaula-Dharma herhangi geleneğe sınırlı değildir, bu nedenle, gerçek Cowley tamamen herhangi dinin takipçileri arasında bulunabilir.

Budizm'in asil gerçeklerinden biri olarak Dharma Marga

dikkate alındığında en eski Hint bölgesinin dinler "marga" olarak orada kavramıdır. Sanskritçe Yorumlama Çeviri - "Doğruluğun yolu, acıdan bırakmadan."

Budist uygulama üç hususu içermektedir:

- sila - ahlaki davranış;

- samadhiye - meditasyon;

- Prajna - bilgelik.

Noble yolu sekiz adımda ile temsil edilir:

1. Doğru anlayış, dört gerçekleri anlama yani.

2. Gerçek niyeti, yani bir Buda haline bilinçli arzu ve tüm acı bırakma.

3. Esas soru, özellikle, yalan, kabalık, karalama ve atıl sohbet yokluğu.

4. gerçek eylemler yani sarhoş edici, canlıların yaşamları üzerindeki saldırıların kullanımından, cinsel içerikli, tüm tezahürleri bir yabancı almaktan kaçınma.

5. hayatın gerçek yolu değil, yaşayan bir yapım namussuzca şiddetle ilişkili ve biri.

6. Gerçek güç, özellikle "altın ortalama" ilkesi, buna göre kendiniz gibi ve zayıf müsamaha işkence etmeye gerek yoktur.

Dikkatlilik dört vakıf ile temsil edilen 7. Gerçek meditasyon:

 • gövdeye;
 • duyulara;
 • Zihinsel duruma;
 • Dharma - zihinsel yetenekler.

gerçek bir konsantrasyon olarak 8. Meditasyon.

Nasıl en önemli getirmek için manevi değerlerini modern toplumda Budizm'in?

Resmi bilgilere göre, proje Uluslararası Dharma Merkezi «Samma Ditthi» Rusya'da başlar olarak anılacaktır. Bu Sri Lanka, Budizm'in uygulama insanlarla ortak ürünüdür. Bu projenin amacı - korunması, çalışma ve en antik dünya kurucusu öğretilerinin yayılması Hindistan'ın din.

İlk aşamada Sri Lanka Cumhuriyeti topraklarında bir çok fonksiyonlu merkezi inşaatını gerçekleştirir. düzenlenen seminerler olacak Hon thero tapınak ve manastırlar, konuyla ilgili çeşitli toplantılar arasında dersler.

Binanın kendisi, ilgili odalar için bir ayrım alandır. oda Altar, 100 metrekare bir alan mevcuttur. m, dövüş sanatları, yoga, qigong, öncelikle rehberlik için bir yemek odası, bir kaç konuk odaları, kütüphane ve ofis alanı oda. Her yerde klima yerleştirmeyi planlıyor.

Bir avlu Maha Bodhi ağacı ekilen günü, Anuradhapura getirdi. Ayrıca Dharma, yani "yürüyen uygulaması" ve meditasyon çalışmasında pratik eğitimdir planlanmış.

Çevredeki olan bir Budist tapınağı Priyadarshanaramaya aradı. Aynı zamanda göz altında adı geçen tapınağın, nilüfer havuzu ve merkezi arasında yapay su kanalı oluşturmak için planlanmıştır.

Bu nesnenin aktivitenin bir ikinci yönü, uygulama Dharma tur. Bunlar çalışma ve Dharma pratik gerçekleşme ayrılmış bulunmaktadır. Bu turlar gücün kutsal yer ve Dharma yapılır, meditasyon durumuna girecek ve manevi deneyim kazanmak yardımcı olurken, vücut üzerinde ve insanın aklında olumlu etkisi vardır.

Bu merkezi aracılığıyla herkes öğrenebilir, bu örneğin, Dharma - her şeyin ruhsal yaşam doktrini.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.