SeyahatYol tarifi

Şehir Delphi, Yunanistan: konumlar, fotoğraflar

Antik mitlere ile emprenye gizemli ülkesi inanılmaz canlı bir kültüre sahiptir ve ana konumlar tanımaya, üzerinde yolculuk - bir zevk. Yunanistan'da bir plaj tatili ve heyecan verici geziler birleştirmek için eşsiz bir fırsat takdir birçok turistin insanlık rüya beşiğini ziyaret edin.

Delphi - bu tanrılara ve sıradan insanları birleştiren güçlü bir güce sahip efsaneleri ve mistik alanda örtülü ülkenin bir sembolü vardır. UNESCO tarafından korunan Kutsal bir yer, pek çok Apollo Pythian Tapınağı'nın ünlü görüntüsünü tanırlar.

Kentin görünümü Efsanesi

Antik Yunan mitler bir manevi ve dini merkezi olarak ne okumak?

Delphi - Bu dünyanın farklı uçlarında bir Zeus Şimşek Tanrısı yayınlanan iki kartal, onu orta bulduğunu, met alandır. böylece dünyanın merkezi işaretleme, bir monolitik götürü - Orada gökyüzünün tanrısı tehditkar kuşların toplantı oldu bu yerde bir taş attı nerede öğrenin. Antik kült nesnesi "Dünya'nın göbek" denir.

Efsaneye göre, kutsal yılan Python tarafından korunan, aslen buradaydı. sanat Patron Apollo canavar öldürdü ve bu noktada bir yunus eşlik Giritli denizciler geldi buraya dikildi yeni bir kilise, bir tanrı dönüştü.

genellikle antik kentin kalıcı temsilcilikler oynanan Python üzerinde Zeus'un oğlu zaferi, anlatır Bu mit, kutsal etrafında ortaya çıktı.

Modern spa ve bir arkeoloji müzesi

yamaçlarda modern kentsel tesisi ve arkeolojik rezerv: Ben Delphi (Yunanistan), iki parçadan oluşur söylemeliyim Parnassus Dağı. binlerce ziyaretçi alan popüler bir turizm merkezi, 1892 yılında kurulmuş ve kutsal siteleri, resmi rakamlara göre, kabileler XIV yüzyılda yerleşti.

Yüksel ve sığınak Reddet

Sadece katılım kült sonra Apollo ilk tapınağı inşa edilmiş olduğu bilinmektedir. Yavaş yavaş sınırlarını genişleterek, şehrin siyasi ve dini nüfuzunu büyüyor. Olimpiyat Yunan rekabeti sonra ikinci önemli Orada yürütülmüştür - Pythian Oyunları, dört yılda düzenlenmiş.

VI ve IV yüzyılda Arasında sığınak büyük çiçekli yoktur. Delphi (Yunanistan) ise kehanet kehanet alma almak için yüzlerce kişi çeker ve tanrılar tavsiye istemek. minnettar vatandaşların Zengin teklifleri bile muhteşem bir tapınağın lüks gölgede bıraktı. Örneğin, cömert bir hediye Apollon altın heykel döküldü. Sayısız hediyeler şehir stadyum ve tiyatro inşa etmeye izin vermiş.

Ancak, Roma egemenliği döneminde, dini merkeze imparatorların oranı karışık olmuştur: Bazı hükümdarlar şehre olumlu tedavi ve onun diğer acımasızca yağmaladı.

Ile rasyonalizm zafer kahin yayılması solmaya başlar. 394 yılında Bizans İmparatoru faaliyet kutsal bir son vermek için bir karar yayınladı, dünya tarihinin akışını etkileyen ve Hıristiyanlık, Delphi (Yunanistan) hükümdarlığı sonra piskoposluk vardır. Zamanla, kalıntıları yer altında gitmek, kutsal döndü, ve bu konuda Ortaçağ'da, kimse hatırladı. Bu noktada gelmesi ve antik eserler bilenler başladı Castries bir yerleşim vardır.

Antik Yunanistan'ın ana tapınak

müzeye dönüştürülen ve Arkeoloji Parkı (siteler) denir uzmanları istihdam bakımlı kalıntıları vardır Tarihsel köşeler. Bu Apollo'nun bir sığınak kabul bu yerinde olduğundan - Ülkenin gerçek bir hazine. Delphi (Yunanistan), manzaraları okuldan birçok bilinmektedir, önemli bir dini anıt tanımak için yerlerine.

kehanetler pythonesses

tapınakta Antik çağda, orada kültüne tavrı vardı hiçbir rahip vardı ışık tanrısı ve prosedürün kehanet esastır. İşte antik Yunan baş kahin ve onların sorularına cevap arıyor binlerce hacı, şehre gelmek. Yunanistan'ın tüm sakinleri geleceğini bilmek istiyorum ve yakında kasaba en saygı sığınak dönüşür.

Turistler tapınak derin çatlak bulunur fark, bunların dışında birçok yüzyıllar önce garip buharlaşmasını aktı. Delphi (Yunanistan) şehir jeolojik fay ile noktalı gerçeği. üretilen ve trans kahinlerdir tatbik yüzeyi açık narkotik etki çıkan gazlar.

Sakinleri taş vakıf kokuşmuş nefes dalma Apollo yılan kendine yol yapan inanıyoruz. Pythia dumanlar nefes alıp transa içine düştü ve o kehaneti utters zaman, ağzını Apollo konuşur inanılıyordu. Tapınağın rahipleri - kar - Allah'ın mesajının kendi yöntemleriyle yorumlanması, beyanlara kaotik şiirsel formu verdi.

Delfi peygamber haline gelir ve yaş çok genç kızlar ve kadınlar kim, Truva Savaşı ve Argonotlar'ı öngördü.

Apollon Tapınağı hikayesi

volkanik kül kaya - İkinci tüf oluşuyordu ederken Mitolojiye göre, ilk bina, balmumu ve bakırdan yapılmış kulübe göründü sonra defne dallarından yapılmış, Apollon'a adanmış ve.

548 M.Ö. şehir yangın öfkelendi ve yapı Atinalı aile Alcmaeonidae ilah onuruna muhteşem tapınağın inşası düşünmek, bundan sonra yangın, kayboldu. sütunlarla çevrili yerel halk dikdörtgen binanın katkıları, sürpriz bir şekilde dekore gables üzerine inşa edilen kahramanı olan Apollo oldu. Ne yazık ki, Delphi antik Yunanistan büyük bir depremle sarsıldı ve kutsal tamamen yıkıldı. Sadece 330 M.Ö., yeni bir kilise doğdu.

Bu onun kalıntıları idi ve turistler artık görüyorsanız ve Alınlıkların fragmanları şehrin arkeolojik müzede sergilenmektedir. Çok az kutsal yerin iç dekorasyon bilinmektedir. Bilim adamları Poseidon Sunağı, tanrı, bakır Homeros'un görüntünün anıtsal heykel kayboldu nasıl anlaşılır.

Barış Sembolü Hakkında Merkezi

Tapınak ünlü omphaloslu oldu - "yeryüzünün göbek" olarak bilinen alışılmadık desenleri ile konik biçimli taş,

Halen müzede ve arkeolojik rezerv, turist Delphi (Yunanistan) haklı gururunu yaşar eser, bir kopyasını görebilirsiniz. Fotoğraf sergisi alışılmadık aşk hevesli turist daha arayan yapmak ve taş dokunun. Bu yaşam için şans getirdiğine inanılır.

açık hava müzesi

Kırk yıldır Hakkında, 1901 yılına kadar, tapınak kalıntıları arkeolojik sit idi. temizledikten sonra onlar Delphi (Yunanistan) için tüm ziyaretçilere sunulmaktadır. Gezi, zevkle tıkanabilir kalp yapmak fotoğrafları, önce yüzyıllar ziyaretçileri alacaktır. Müzenin tüm konuklara Açık erken Hristiyanlık dönemine ait eşsiz sergiler ile bilgi verilmektedir.

kalıntılarında hep kalabalık. kendi gözleriyle büyük türbeyi görmek isteyen bir sürü var ve bu ilgi mimari kompleksin çeşitliliği nedeniyle.

dini eserlerin bir hazine

dini mekanların en önemli inşaat mermerden yapılmış Atinalılar, bir hazine olduğunu. VI başında göründü küçük odada ise - V yüzyıllar M.Ö., bu sadece Apollon'a adanmış nesneleri tuttu, ama aynı zamanda Delphi (Yunanistan) getirildi savaş ganimeti elde edildi.

Uzun bir süre burada bir tapınak varlığı sanatının en seçkin eserlerini birikmiş. Fransız uzmanlar Atina Belediye Başkanı yakın gözetiminde 1906 yılında orijinal görünümüne geri döndü antik kent, sadece iyi korunmuş anıt - O bir hazine gerçekten merak konusudur. Şimdi tapınağa giderken görebilirsiniz.

Delphi tiyatro

ApollonTapınağı Modern bilim adamları hemen hemen her şeyi biliyor beş bin seyirci için bir amfi tiyatro oldu. Geniş bina dini bayram ve spor oyunları vardı. ünlü bir dönüm noktası Bugünkü görünüm, Roma döneminde edinilen çeşitli restorasyonları, uğramıştır. Ne yazık ki, yüzyıllar boyunca mimari anıt kötü zaman hasar gördü.

Delphi başka ne bakmak için?

  • otoyol yanında geçen su kemeri kalıntıları. döneminde M.Ö. düzenlendi, dikdörtgen şeklin gizli yeraltı inşaat antik ustaların turist güç mühendisliği şaşırtıyor.
  • Antik stadyumu. Apollon kutsal yukarıda bulunan yapı, yakından Pythia oyunların tarihi ile bağlantılıdır.
  • Kutsal Yol - hacıların hareketini kolaylaştırır tapınağın ana işlek.
  • kutsal bir yer olarak saygı Castalian kaynak. antik kentine Malzemeleri suyu, birkaç kez yeniden inşa edildi. uçurumlar teklifleri periler için kabartmalı niş görülebilir.
  • Kent Müzesi. Zengin koleksiyonları ülkenin tarihinde tanıtılacak ve sergiler ile ilgili ilginç gerçekleri paylaşacak.

Sadece Delphi Yunan büyüklüğünün özel bir atmosfere sahiptir ziyaret - geçmişe bilgilendirici bir gezi çok kolay olduğundan emin olun. Antik uygarlık insanlığın bütününü sunarak bu başyapıtı ruhun hassas dizeleri etkiler ve turistlere unutulmaz bir deneyim verecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.